Onemli Gunler Banner
Sayfa 760/1024 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Dolar faizi 7 gelmesine sasirmiyorum.tl faizi düşecek demesine şaşırıyorum.tl ile dolar faizi esitlenecek.1 Allah'ın kulu kalır mı TL de

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    TL faiz düşmeden bu beton çarkı dönmez,son yıllarda çark yatak sardı yağlamak gerekiyor,bu nasıl olacak bol TL ile. inşaat için bol TL ve yüksek dolar iyidir. yanlış anlaşılmasın benim üzerimde 1 tane bile tapu yok,bu işlerle alakam yok ama bu heriflerin tüm dünyası bu inşaat işleri üzerine kurulu,2003 ten beri karınca gibi bu emlak balonunu şişirdiler. burada yaşanılan tıkanıklık bunları dümdüz eder. onlarda bunu bildiği için TL yi feda ediyorlar uzun süredir. politikaları tam bir çorba. bazen panik içinde kısa vade TL yi savunmaya çalışırlar ama çok zaman sadece beton için çabalalarlar, TL yi umursamazlar. zaten herifler dolar/eur/altın saklıyorlar ne TL si. TL onlar için sadece inşaatlarını çeviren bir ırgat konumunda.

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    TL faiz düşmeden bu beton çarkı dönmez,son yıllarda çark yatak sardı yağlamak gerekiyor,bu nasıl olacak bol TL ile. inşaat için bol TL ve yüksek dolar iyidir. yanlış anlaşılmasın benim üzerimde 1 tane bile tapu yok,bu işlerle alakam yok ama bu heriflerin tüm dünyası bu inşaat işleri üzerine kurulu,2003 ten beri karınca gibi bu emlak balonunu şişirdiler. burada yaşanılan tıkanıklık bunları dümdüz eder. onlarda bunu bildiği için TL yi feda ediyorlar uzun süredir. politikaları tam bir çorba. bazen panik içinde kısa vade TL yi savunmaya çalışırlar ama çok zaman sadece beton için çabalalarlar, TL yi umursamazlar. zaten herifler dolar/eur/altın saklıyorlar ne TL si. TL onlar için sadece inşaatlarını çeviren bir ırgat konumunda.
    Her dönemin kendine has zenginleri olur. Artık inşaat işi bitiyor. Şöyle ki ; 1 Ekim 2017 den itibaren İmar yönetmeliği değişikliği yürürlüğe giriyor. Bu durum müteahhitleri üzüyor ama, hükümet doğrusunu yaptı bence. Yediğiniz içtiğiniz yeter dedi. Artık bir çok haksız kazanç iptal ediliyor. Uzun mesele.... TL veya dolar fark etmez tasarruf eden kazanacak.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Her dönemin kendine has zenginleri olur. Artık inşaat işi bitiyor. Şöyle ki ; 1 Ekim 2017 den itibaren İmar yönetmeliği değişikliği yürürlüğe giriyor. Bu durum müteahhitleri üzüyor ama, hükümet doğrusunu yaptı bence. Yediğiniz içtiğiniz yeter dedi. Artık bir çok haksız kazanç iptal ediliyor. Uzun mesele.... TL veya dolar fark etmez tasarruf eden kazanacak.
    ben bu heriflerin içindeyim. bunların tüm dünyası inşaattır başkada bir iş zaten bilmezler. öyle kanun falan taktıkları yoktur belediye ile işi pişirirler. yemedikleri halt kalmadı,kanunlar tam fasa fiso. hele belediye malumlardaysa orası texas tan beterdir.İnşaat işi sadece bunlar iktidardan giderse biter,kaldıkları sürece TL sömürüsü ile beton çarkı dönecek.orada devasa bir saadet zinciri var,yıkılırsa türkiye ekonomisi ve bankalarıda yanında götürür.

4. %40 doalrdaydım, %60 tl de 3 aydır. Doları %25 e indirdim bugün ; dolardan 6000 zarardan bugün nötre geçtim. Faiz zararım cabası ODEA sağolsun 3.50 günlük faizle az biraz kazandım oradan da faizden ama zarar oldu sonuça. Ben de ugün doların bir kısını sattım ve faize bağladım. Ama tüm forumdakilere şu an %25 doları tavsiye ederim çünkü 3.7x lere gidecek gibi. Ben neden birazını sattım düşerse rahat uyumak için.
    Bugün ODEA dan bağlama istdim 75K yı, 14.75 e naz yaptı MT; geçen de 15.00 oran olsa da vermemişti ben de BURGAN a geçmiştim; 14.75 ten. Bu sefer yine naz yapıca hemen Burgan 14.75 ten geçtim. Burrgan MT yemin etti 14.80 olmaz diye. Fotoğraf atayım istersen dedi. Şu an buradan yüksek oran yok gibi. Toplam 300 k var burganda buna rağmen 14.75 üzeri yok. 14.75 ten 4 ayrı mevduatım var son 1 hafta içinde yaptığım 32 -50 gün arası. Acaba kısa mı gideyim uzun mu bilemdim kısa gittim.

Ahmetg Guest
    Hakkaten cok ilginc

Mevduat faizleri %15 ler civarinda demekki konut kredisi faizleri bundan daha fazla olsunki banka kazansin

Nasil oluyorda Turk vatandasi yillik bazda %17-18 lerde faiz vererek ev alip sevinebiliyor

Mantiken konut kredisine basvuranlarda olaganustu dusus olmasi lazim

6. Burada gece gündüz ülke batacak dolar alın diye diye delirenler dolar uzun süre aşağı eğimli veya yatayda kalınca ortalıktan toz olmuşlardı. Şimdi Dolar %3 arttı diye yine damlamışlar bik bik bik ötüyorlar
    Leyleğin ömrü iki laklak

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Hakkaten cok ilginc

Mevduat faizleri %15 ler civarinda demekki konut kredisi faizleri bundan daha fazla olsunki banka kazansin

Nasil oluyorda Turk vatandasi yillik bazda %17-18 lerde faiz vererek ev alip sevinebiliyor

Mantiken konut kredisine basvuranlarda olaganustu dusus olmasi lazim
    Ev fiyatları uçacak kaçacak artacak amanıın hemen kendime bir ev almalıyım.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Arkadas doğru demiş 14.75 üstü yok burgan 4 ünde temdit

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 760/1024 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •