Sayfa 842/878 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852 ... SonSon
Arama sonucu : 7019 madde; 6,729 - 6,736 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Vestel den Aldığımız yeni arsa tüm ortaklara hayırlı olsun.

Böyle giderse 2023 te vesteli de satın alırız gibi görünüyor, ne dersiniz ortaklar.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İnşallah ortak Vesbe portföyümün göz bebeği,yeter ki çalışsın uretsin ve büyüsün
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

2.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    İnşallah ortak Vesbe portföyümün göz bebeği,yeter ki çalışsın uretsin ve büyüsün
    Nasıl bi mantık şirketin %80 i senin ve kalkıp senin olan şirkete arsanı satıyorsun. Yani sattığın mal yine senin oluyor. Ben bu işi anlamadım anlayan varsa anlatırsa sevinirim

3.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Nasıl bi mantık şirketin %80 i senin ve kalkıp senin olan şirkete arsanı satıyorsun. Yani sattığın mal yine senin oluyor. Ben bu işi anlamadım anlayan varsa anlatırsa sevinirim
    Patron sağ cebinden çıkarıp sol cebine koyuyor dimek ki 😊
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Arsa dedgerini bulmuş olur bu durum vestelin blancosunda etkili olur nedeni büyük ihtimalle maliyet ile gösterilmiştir bu satışa kadar.
    Yt.tv.degildir.
    Sagliklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,252
    Arkadaşlar merhaba,

Ekteki Bist U100 2022 Kapanış tahmini anketine katılmayanımız varsa,

Anket üç gün sonra kapanıyor.

Hatırlatayım dedim.

Bol kazançlar.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=1#post6244795

6. Hafta içi önemli bir haber geldi. Vesbe kiracısı olduğu fabrikayı 650 milyon TL (yillik karının yaklaşık %40'i) değerlemeyle satın aldı. Bu satın almaya olumsuz bir anlam yüklemiyorum. Vestel kararını verdi artık Vesbe'nin giderlerine ortak olmayacak. Bunu ilk olarak değişen pazarlama politikasinda gördük. Yöntem değişmişti. Daha sonra bu satış geldi. Süreci takip edelim bakalım.

Duran varlik aliminin etkileri uzerine şunları söylemek isterim. Birincisi bu satin alma karı azaltmaz. Temettü dağıtımını azaltabilir. Çünkü çok ciddi bir gider. Vesbenin duran varliklari artacaktir. Bu anlamda olumludur. Vestelin hali hazirdaki Vesbe borçlarını kapatmak için boyle bir yola başvurmuş olabilme ihtimali de var. Zaten yıllardır Vesbe Vesteli ihtiyaç anında fonlar. Çok ciddi borçlar verir. Bu sene kar dağıtımı %60 oraninda olunca Vestele dolayli yönden 650 milyon göndererek aradaki farki kapatmis olabilirler. Sonucta kar payı dağitimimiz genelde karın %90'ı gibi oluyordu. Bu sene ciddi azalmişti yatirim nedeniyle.

Bu arada bu durum Vesbe'nin kasasında çok ciddi nakti oldugu anlamina da gelir. Bunu da yadsımamak lazım. Şirket döviz bazlı en yüksek satışına ulaşacak bence. Çok çok iyiyiz.

7. Benim kafamı kurcalayan;

Yurtiçi işçilik ve diğer maliyetlerin sürekli artmasına rağmen dövizin (ihracat) artmaması.

Bu ne kadar sürdürülebilir?

8.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Benim kafamı kurcalayan;

Yurtiçi işçilik ve diğer maliyetlerin sürekli artmasına rağmen dövizin (ihracat) artmaması.

Bu ne kadar sürdürülebilir?
    2011 yılında asgari ücret 440 dolardı şu an 450 dolar. Dolar enflasyonunu da katarsak şu an 550 dolar olması gerekirdi aslında.

Görüldüğü gibi verimli çalışan işletmeler için sorun olmaması gerekir nitekim egeen brisa jantsa şişe vesbe şişe bu türden işletmeler olduğundan ayakta kalabiliyor. Karı illaki etkiliyor dur.

11 sene önce ile ayni dolar maaşı veren işletme de artık şapkayı önüne koyup biraz düşünmesi lazım nerede hatayı yapıyorum diye. Bir milim ilerleme kaydetmemis demektir. Suç işçiden çok işletmedir demek ki sürekli işçinin boğazından kesip kazanmış, verimlilik kalite reklam rekabet konularında milim ilerlenmemistir.

En çok küçük ve orta işletmeleri vuruyor aslında çünkü verimsizlik had safhada.

SM-G990E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 842/878 İlkİlk ... 342742792832840841842843844852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •