Sayfa 260/1002 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by aytek3501 Yazıyı Oku
    Sen önce oku, oku,oku.Ayku testi nedir yahu.yok Akü testisi. Ona IQ diyorlar yaz bir kenara sonra kullanırsın.
    ona IQ demezler IQ olarak yazarlar, bizde Q harfi olayınca ayku olarak Türkçe okunuşu yazılabilir aslında

mesela washington, alfabede w harfi olmayınca ve sh birleşimi de ş sesi veriyor diye nasıl okunuyorsa öyle yazar bazıları hatta resmi kuruluşlar bile, vaşington diye..

http://vasington.be.mfa.gov.tr/Mission

2.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    borsada %10 luk düşüş yükseliş marjı düşüş yönünde %3 e indirilmelidir en azından bir süre kazanımı olur
    Kaç gün kapalı kaldıysa marjı toparlayıp öyle açsınlar..
    Seansdan 3 dakika önce marjı 90% yapmaları racona uygun..
    100% de olur.

Zamanında yaptılar
    Memento mori

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Devlet 100.000 ev yapsa herhalde 500.000.000.000 sadece bu tutacaktır. 2 yıllık barınma beslenme çadır konteyner kentlerin kurulumu işletme giderleri sağlık harcamaları vergi iptalleri silinmeleri çok yüksek rakam tutar
     Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    Sayin Ayhan 53 100.000 ev, bu sayıyı nereden buldunuz bu birinci sorun. 100.000 ev kaç daire kaç M2 ikinci sorum . Bölgede üretim kaybijda ciddi bir tutar olmasini hangi gerekçelerle bekliyorsunuz? Neyse uzun uzadıya girmeyecegik IMF ve yabancı banka raporlsri var. Bugun ege Cansen di sanırım onun köşe yazısı da var. Bu denli büyük tutar ve ekonomik hasar bekleyen yok acikcasi. Bana da bu denli büyük bir tutar mantıklı gelmiyor.

Can kayiplaro devletij uğradığı güven Erozyonu bence de doğru.
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bakanın açıklaması 24.900 ağır hasarlı bina 120.000 bağımsız bölüm şu aba kadar tespit edilen hesap ben rahat hesaplansın diye 100.000 ev dedim 100 m³ olsa ortalama maliyette 500.000 olsa (en asgari rakam) 500.000.000.000 eder. Bu şu ana kadar tespit edilen 120.000 ağır hadarlıda kalırsa. Ben yazdığıma baktım acaba nerede üretim kaybı demişim diye dememişim. Ev hesabımda zaten hata olduğunu sanmıyotum.. 84milyar dolar tutar mı bilemem ama baya yüksek bi rakam tutar dedim
     Alıntı Originally Posted by northernforever Yazıyı Oku
    120.000 bagimsiz bölüm sozunu bence çok yanlış anlaşılmış.

Neyse uzun uzadıya girmeyeyim ama bu yabancı kurumlarin sonuçları genelde doğru çıkar bence. Afet bizde ilk defa olmuyir dünya da da ilk defa olmuyir. Bu konuda bilgi ve tecrübeleri yüksek kurumların tahminleri daha gerçekçi oluyor. Kendi düşüncem bu.imf nin haklı cikacagini düşünmekteyim.
    İlk etapta 33.000 bina 153.000 bağımsız bölüm omuş
    Yani ev ve dükkan
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

birde şu var bunuda gözardı etmemek lazım.

depremden sonraki gün veya deprem günü açıkken seansta satan sattı.

şimdi önceki günlere ait işlemleride iptal ederlerse.. satmayan ve satıp pozisyonu geri gelenlerde ayrıca satacağı için yük daha fazla olur.

her telden ses geliyor kimi tavan taban % 2 3 olsun diyor vs.kimi ay sonuna kadar açılmasın diyor.

bunlarda bence iyi şeyler değil. seçim zamanı yaklaşınca vergisini ödemeyen aman nede olsa vergi borcum sıfırlanır ehliyet affı gelir blmem ne gelir demekle eş değer.

işte onlar sonra böyle birkip daha büyük olaylarda daha fazla enkaza neden oluyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. Bu hafta açmamaları lazım zaten ama tek adam ne der bakacağız
     Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Muhtemelen haftaya kadar kapalı kalacaktır.
    Gerekli önlemlerle ilgili açıklamalar yazılır.
    Pazartesi Salı iptali ise gerek Viop kontratları gerekse arbitraj dolayısıyla çok mümkün değil.
    İşin içinden çıkılamaz.
    En baştan kapanması gerekti, geç alınan karara sonradan yapılan her müdahale daha da ciddi sorunlar yaratacaktır.
    STK-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    https://twitter.com/haskologlu/statu...CXWlVaHT5EMuEQ

150 saat sonra enkazdan çıkan Emine isimli depremzede "Param yok beni özele götürmeyin." dedi.
    İbretlik...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7. Ben de hangi zenginler McDonalds'a gidiyor diye bakıyordum.

Zenginlerin zamanı kısıtlı yemek için zaman ayıramıyorlar, ama Warren Buffet'ınki bilinçli seçim bence.

https://www.cnbc.com/2017/07/26/bill...mcdonalds.html
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. kusura bakmaz iseniz şöyle bir sorum olacaktı . borsa istanbul yönetimi hangi kanuna göre işlemleri iptal etti acaba, böyle bir yetkisi bulunuyor mu, bilgisi olan var mı? tşk.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

Sayfa 260/1002 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •