Sayfa 981/1312 İlkİlk ... 48188193197197998098198298399110311081 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Airbnb çakması bir şey galiba.

Antalya'da boş evi olup da airbnb yapmayanı döverler ztn.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    muhtemelen öyle olacak. Kira toplayan, sözleşme yapan ve tüm bu süreci takip edenler zaten var ama daha da gelişecek muhtemelen. Hatta tanıdığım bir hukuk bürosunun tüm faaliyetleri yaşlı ve çok varklı olan mülk sahiplerinin daire ve dükkan kiralarını toplamak üzerine.
    Bursa daki evi kiraya veren emlakçı, abi bir kira alırım, herşey bana ait, kira yatmazsa alo demen yeterli dedi. Bende dedimki; kira yatmayınca sen ödeyecek misin. Yok abi biz sadece aracıyız dedi. O zaman ben zaten bir kirayı verince kiracı sigortası yaptırabilirim dedim.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

3. Great reset nedir? Sanayi devrimi öncesine mi döneceğiz?

Pandemi oldu. Bir süre işler yavaşladı. Hala arz tarafı düzelmiyor. Üretimde sorunlar var. Kira, ev değerleri her yerde bozuldu.

Sisteme reset atmak kimseye fayda sağlamaz. Reset atacaklara hiç sağlamaz. Zaten sistemsel olarak onların şirketleri büyüyor. Niye düzen bozulsun istesinler

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Great reset nedir? Sanayi devrimi öncesine mi döneceğiz?

Pandemi oldu. Bir süre işler yavaşladı. Hala arz tarafı düzelmiyor. Üretimde sorunlar var. Kira, ev değerleri her yerde bozuldu.

Sisteme reset atmak kimseye fayda sağlamaz. Reset atacaklara hiç sağlamaz. Zaten sistemsel olarak onların şirketleri büyüyor. Niye düzen bozulsun istesinler

insan sayısını azaltırsanız her türlü reset işe yarar.

savaş dediğiniz olgular aslında bir çeşit hard reset tir.

örneğin rönesans veba salgınının sonucu olan bir hard reset tir.

şu an savaşı göz alamadıkları için salgın vb yollarla soft reset peşindeler.

anahtar nokta insan sayısının azaltılması ve kaynakların daha efektif kullanımı.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

anahtar nokta insan sayısının azaltılması ve kaynakların daha efektif kullanımı.
    savaş ve hastalıkla insan sayısı azalmaz. Azaltacak kadar büyük salgın ve savaş durumunda zaten dünyada oluşacak zarar nüfusun 8 milyar olarak devam etmesinden kat be kat fazla olur. tam bir kıyamet olur.
    insan sayısını azaltacak şey insan ırkının gönüllü olarak ürememeyi tercih etmesidir.Bir çiftin 2 den aşağıda yaptığı her çocuk nüfusun azalması demektir. Bu zaten devam eden bir dönüşüm. modern ülkelerin çoğunda nüfus artış hızları düştü, hatta bazılarında 50 yıl sonra nüfus ciddi azalmış olacak.
    şuan bence sıkıntı görece geri kalmış ülkelerde halen nüfusun tüm olumsuzluklara rağmen artıyor olması.bu dengeleri olumsuz şekilde bozmakta. Göçler, kaynakların hızla tüketilmesi ve kirletilmesi vs.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Benim bildiğim dünya nüfusu hep artıyor. Sadece b0yük savaş aralıklarında çok kısa düşmüştür. Hatta 2. Dünya savaşı sonrası müthiş bir zıplama var. Bu great reseti kim planlıyorsa başarısız olmuş belkide asıl plan bu komployu insanlara inandırmaktır

Brezilyada covid zamanlarında tarihinde ilk kez nüfus hızı negatife düşmüştü.Bizim yanılgımız bu insanlardan daha akıllı olduğumuzu düşünmemiz.Misal nükleer savaş ,bazıları nükleer savaş mümkün değil savaşan iki tarafta birbirini tamamen bitirir buna cesaret edemezler falan diye düşünüyor.Ya iki tarafta da nükleer bombaları çalıştıracak adamlar sizin adamlarınızsa o zaman sınırlı bir nükleer savaşı neden göze almasınlar.Ya da salgın çıkaramazlar kendileri de ölebilir argumanı ,ya salgını siz çıkarıyorsanız virusu de siz üretiyorsanız ve virüsü piyasaya saldığınız ilk anda aşısı da sizin elinizdeyse niye yapmasınlar.Adamlar bu nüfusu 500 milyona düşürme amaçlarını yeni söylemiyorlar ki onlarca belgede bu amaçlarını deklare ettiler.Gidişat da hem üçüncü dünya savaşı olasılığı nükleer bombalar salgınlar açlık vs onları haklı gösteriyor

8. Benden zekiyseler beni yönetmelerinden memnun olurum. Benim korkum vasatların beni yönetmesi

Sayfa 981/1312 İlkİlk ... 48188193197197998098198298399110311081 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •