Sayfa 94/1003 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. Bugün garanti ye bir uğradım.ddkkm dedim, ek prim dedim, sube müdürü ilk defa duymus gibi davrandi. Tl kkm ye 20 veriyoz dedi. Vadeler degismedi dedi. Tebligden bile haberi yoktu.

2.  Alıntı Originally Posted by Bülent Yazıyı Oku
    Bugün garanti ye bir uğradım.ddkkm dedim, ek prim dedim, sube müdürü ilk defa duymus gibi davrandi. Tl kkm ye 20 veriyoz dedi. Vadeler degismedi dedi. Tebligden bile haberi yoktu.
    bende kendi müşteri temsilcime tl kkm de tavan kalktı olayını anlatana kadar stresten terler döktüm bana diyor ki döviz dönüşümlüden kalktı tl de aynı yahu diyorum dün resmi gazetede yayınlandı diyorum bizde bir bilgi yok diyor kaç kez aradım nerdeyse şubeye gidecektim en sonunda anladı size şunu söyleyeyim fed in ne olduğunu bilmeyen bankacı olduğuna eminim ama ispatlayamam bizim forum bankacılıkta gerçekten başka bir boyut

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bende kendi müşteri temsilcime tl kkm de tavan kalktı olayını anlatana kadar stresten terler döktüm bana diyor ki döviz dönüşümlüden kalktı tl de aynı yahu diyorum dün resmi gazetede yayınlandı diyorum bizde bir bilgi yok diyor kaç kez aradım nerdeyse şubeye gidecektim en sonunda anladı size şunu söyleyeyim fed in ne olduğunu bilmeyen bankacı olduğuna eminim ama ispatlayamam bizim forum bankacılıkta gerçekten başka bir boyut
    tl kkm devam mı ettin.. ne oran verdiler..

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    INGBANK, miktar 1.8 milyon TL (ama aşağıdaki miktarlar 100.000 dolar için hesaplandı.)

DDKM, dolara %11 yıllık, 92 gün için net peşin 48.000 TL küsur opsiyon veriyor. (100.000 dolara göre hesap; 2500 dolar civarı karşılığı 19.21 alış kurundan hesaplayarak, satış kuru ise 19.31)

Geçen Cuma ise 53.000 küsur TL veriyordu. (2700 dolar karşılığı) Günlük değişiyormuş.(Halbuki Cuma günü de oran %11 di, sanırım kurla ilgili mevzular)

-Vade sonu hesabınızda dolar olacak,
    -Dışarıdan dolar getireceksiniz,
    -Opsiyonu peşin TL olarak kendi alış kurundan bozarak veriyor,

Bir iki bankada şöyle bir uygulama var anladığım, hesapta TL para varsa 1 milyon üzeri, merkezden özel kur alıyorlar, interbank kurlarına çok yakın bir değerden dolar satıyorlar, yani bankanın görünen kuruyla alakası yok. Ama hesapta para yoksa o kur teklifinin sana yapamıyor, çünkü merkezden alamıyor..gibi gibi..ING ise direk önden söylüyor oysa.
    ----------------------
    Nurol Yatırım %33.5 TL mevduat 32 günlük
    %6 da swap faizi veriyor, vade sonu, belki zorlanırsa %6.25 imiş,
    100.000 dolara 32 gün için 480 dolar (%6 ya göre)
    okurken bile kafam karıştı resmen

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    tl kkm devam mı ettin.. ne oran verdiler..
    22 den bağladım akbank 3 temmuz vade sonu

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    okurken bile kafam karıştı resmen
    O zaman daha karışığı gelsin

HSBC TL mevduat %32, geçen hafta 35 miş düşürmüşler,

DDKM, 92 gün,
    -Dışarıdan dolar getireceksiniz,
    -Bunu 19.21 kurundan TL ye çevirecek,

TL için %12 faiz, dolar için %15

Dolar artarsa ve getirisi %12 den TL 3 aylık getirisini aşarsa, 100.000 dolara vade sonu 3700 dolar,

Dolar, TL faiz getirisi kadar artmazsa, TL nize %12 (3 aylık kadarı) faiz, üzerine yine 3700 dolar. Ek getiri...

----------------
    Farklı uygulamalar var, misal ben geçen ay %24 le DDKM yapmıştım, hiç bir şey yoktu onda, direk KKM gibi DDKM...ama dolar üzerinden hesaplanıyor. Şimdi KKM nin üst limit kaldırılınca buna yakınsadı, 24-26 gibi oranlar. Yani DDKM idi adı ama yüksek faizli KKM gibiydi.

Bu ING ninkini direk 3 aylık dolar mevduatı gibi düşünün. Öyle olursa böyle oluru yok, direk baştan belli.

HSBC ninki daha karışık, yukarıda anlattığım gibi...yanlız peşin vermiyor vade sonunda veriyor ek getiriyi. Üstüne basa basa sordum 3700 dolar her halükarda veriyor musunuz diye evet dedi...Ve evet benim kafam da çorba oldu, yarın vade dönüşü bakalım doları kaçtan alacağız zira abla direk 19.21 den bozup hesaba aktaracak, ordan gol yememek lazım.

7. banka personel kalitesi yerlerde.. yarısından fazlası faiz hesabı yapamaz, yüzde 80 gündem takip etmez, makro ekonomi vs konuşamazsınız... bazı birimlerde kalite yüksektir, onlar da müşteriyle karşılaşmaz zaten, arka plan.. şaşırmanıza gerek yok. sakın yatırım tavsiyesi vs almayın, hedeflerine göre tavsiye verirler. finansçı değil de pazarlamacı olarak bakın onlara...

8.  Alıntı Originally Posted by Bülent Yazıyı Oku
    Ddkkm de uc aydan dusuk vermeye basladilarmi? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Başlamışlar
    DDKKM: %15(brüt,prim) + %12...100K $
    KKM: %28
    Odea'dan sevgilerle
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    DDKKM 1 ay yapıyorlarmış
    KKM min 3 ay devam
    teşekkürler.. seçim sonrasına kalmak istemeyenler için güzel seçenek. odea'da ddkkm+opsiyon için alt limit 50k bildiğim. 50k'ya da aynını yapıyorlar mı sormak lazım.

Sayfa 94/1003 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •