Sayfa 173/208 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. Arbitraj son zamanlarda çok maliyetli olmaya başladı, herşeyden önce yatırılan teminatlara yıllık yüzde 8 gibi takas brüt faiz veriliyor, boşta kalan sermaye de düşük faizli yüzde 20 gibi para piyasası fonlarında kalıyor, ne zaman eskisi gibi, eflasyon ile günlük faiz oranı yakınlaşırsa arbitraj yapmanın maliyeti de düşer, yoksa, kafadan hergün teminatın maliyetini çıkarmanız lazım.

2. Altın spot alış, nisan vade satış yıllık 50%, haziran vade satış yıllık 67%
    Altın nisan vade alış haziran vade satış, yıllık %70 (biraz önce buna girdim)

3. Yarın bizle aribtraj tablosu paykalan olursa cok makbule gecer ....

4. ���������� ������������ bey çalışmış :

Pair Trade nedir?
    PAIRS ikili işlem nedir?

Piyasanın yönünden bağımsız olarak, aralarında korelasyon bulunan iki farklı yatırım aracı arasında yapılan çapraz işlemlerdir.

Birinde Long açılırken, diğerinde Short açılır ve aralarında oluşan farktan kar edilmesi umulur.

PAIR 'in içinden geçeceğim bu gidişle. Tek tek ölçe ölçe ilerliyorum. Önce aynı aracın spot ve pay vadelisi arasında bakıyorum. Bakalım korelasyonu kaçırdıkları anlar ne kadar? Yakalanabilir mi? Yakalansa da marj buna değer mi?

#EREGL #AKBNK #THYAO #YKNK
    Tabağı sıyırmışlar

PAIR ama bu sefer aynı zamanda hareket etmeleri beklenirken, arada farklılıklar gösteren, 2 farklı araç tespit çalışması.

#AKBNK / #THYAO
    #TAVHL / #AKBNK
    #KCHOL / TSKB
    #TCELL / #TTKOM
    #BIMAS / #AKBNK

BUNLAR HOŞUMA GİTTİ
    tabi gözlerimde gitti

5.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Yarın bizle aribtraj tablosu paykalan olursa cok makbule gecer ....
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Kafkaf bey teşekkürler

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    pek bişi yok gibi yine.
    szide poz vr mı ?

7.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    pek bişi yok gibi yine.
    szide poz vr mı ?
    Kasım başında büyük oranda gram altına geçtim. Geri kalan kısmı mart sonu dolara geçtim seçim öncesi. Nisan ayında arbitraj ve viop robotu çalıştırmadım. UV eregl taşımaya devam. Az biraz yurtdışı hisse var. Biraz da kefen parası TL olarak PPZ fon.

Ağustos ayında Bist te trade etmeye başlarım. Özellikle yatayda takılan hisseler için "grip trading" robotu hazırlıyorum. Bereketli olur inşallah.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

8. "VİOP30 nisan vade ile (5742) BİST30 spot endek (5651) arasındaki fark 11 günlük vade için yıllık brüt %53 faize denk geliyor
    BİST30 spota korelasyonu yüksek olan ZPX30F ile bir arbitraj denenebilir
    Spot ZPX30F LONG + VİOP30 nisan Short şeklinde"

https://twitter.com/nurisevgen/statu...33039408820225

Sayfa 173/208 İlkİlk ... 73123163171172173174175183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •