Sayfa 627/653 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

sn deniz ali, yazılarınız çoğunlukla siyasi destek yazıları, e tabi seçim öncesi de lazım. ülkeye gelen para, hangi faizle geliyor? % 10 üzeri dolar faizi ile gelen para ile hangi yatırım yapılabilir. marifet düşük faizle o parayı bulabilmekte. iktidar değişiyor diye cds , 5 in altına inmişken, değişmiyor diye 7 nin üzerine çıktı.
    faiz neden, enflasyon sonuçtur konusundaki görüşünüz, nedir?

2. Siyasi destek derken anlamadım iktidarı eleştirme hakkımı kullandığım gibi muhalefeti de sertçe eleştirdim ayrıca …
    Ben partisiz bir insanım

Mehmet Şimşek veya işlerine müdahale edilmeyen bir isim ekonomi yönetimine getirilmez ise

Elde veriler ışında Makro tedbirler 2 sene daha devam eder FED FAİZLERİ DÜŞÜRÜR 6 trilyon dolar ilave para dünya piyasalarına yayılır muhtemelen mevcut 7 trilyon dolar borsalarla giren fonlar da Türkiye’ye giriş yapar ekonomik sorunlar kendiliğinden ortadan kalkar.

Faizlerin % 9 yerine % 25 olması Allah aşkına İhracatçı ya tüccara sanayiciye pahalı fon anlamına gelir KÜÇÜLME VE ÜRETİMDE DÜŞME RESESYon demektir bu faizin yükselmemeli dini konu değildir milli ekonomik modelle alakalıdır bunu Türk halkı zaten destekler

Söylem yanlış mı konusu ise bizdeki enflasyon dolar kaynaklı değil maliyet ve zam sarmalının sonucudur sarmaldan çıkarsan enflasyon düşer faizin tetikleyici etkisi yoktur ifade ek****** hatalıdır .

Ban bu soruyu neden sordunuz Rte destekleyicisi değilim ki üstadım …

Muhalif ekonomistlerin tezlerine gelince faizler artmalı resesyon yaşanırsa güya tasarruf olur borç. Ödemek esastır imf anlaşmak esastır bunlar anti emperyalist düşünceler değildir ben bu düşüncelere sıcak bakmıyorum asla bir devrimci ülkesini IMF ye teslim etmez bunlar şuurunu kaybetmiş ekonomist bozuntuları bence tüm altını toprakları imkanları kullanır dolar bile var edebilirsin imf anlaşması siyasi bir tercihte ABD mandasını istemektir ..

İş bankası forumda imf anlaşması olabilir yazmıştım ama şahsi fikrim bunun olmaması yönünde kim ister manda ve himaye altında yaşamayı …. Akıllı olmak lazım Ortodoks ekonomi kapitalizm güzellemesi de yapılmaz ise sevinirim serbest piyasa ekonomik modelinde Rekabet bilgi ve mutlak fiyat regülasyonları var Allah aşkına kafasına göre fiyat belirlemek serbest piyasa ekonomisine uygun mu ? Uygun dersen arz talep kavramını da anlat anlayalım ..

Fiyatı talep belirler şahsi koşullar ise manipüle eder ülkemizde enflasyon. Manipüle ediliyor maalesef ederin üstünde ürün fiyatlamaları var bu regülasyonlarla çözülür ama asıl mutlak rekabetle çözülür her mahallede 1 -2 tane kasap var değil mi ?? Devlet yol verir 2 tane ilave dengeli fiyat politikasıyla MOBİL OTOBÜS TİPİ meydanda dev kasap açarsın kotalı satış yaparsın fiyatı %25-30 uygun olur abartmadan , yani devlet et sattırır ve gör bak ne olur ? en pahalı kasaplar da mecburen fiyatını düşürmek zorunda kalır olayın özü de rekabettir !!

Regülasyon böyle olur bence !
    Fiyatı dengeli düşür otobüs satışı yap bakalım beler olacak tanzim satış değil mutlak satış eti piyasada yetersiz ise de ithal edeceksin toptancılar da uyanık olmuş devlet piyasaya girdi et satacak diye işi yavaşlatmalarına müsade etmeyeceksin milyon milyon ton et ithal edilecek bu proje ile alakalı vatandaş 280 tl değil 180 tl kaliteli et yesin gör bak enflasyon nasıl a düşüyor kardeş ! Fiyatlar düştü mü düştü maliyete göre bavulun ekler, masraf ekler ,kar ekler ve tavan fiyat uygulamasına geçersin( bu da çözümdür ) otobüsleri de satar işi lav edersin

3. Erorr.......

konuyu uzatmanın manası yok, bu forumu takip eden arkadaşların IQ ları, neyin ne olduğunu, ne amaçla yazıldığını anlayacak kadar yüksek.

5. Sayın Üstadlar, 2001 yılından beri borsayla ilgili ve amatör bir yatırımcıyım.küçük meblağdaki ihtiyacım olmayan miktarlarla,heyecan amacıyla izlemekte,ve yorumlarınızı takip etmekteyim.Bilanço incelemeyide bilmem..2020 yılı 12 Ağustos günü 5.07 den işlem görürken..seans içi 5 tl den 10000 lot talimat vererek ekran başında heyecan ile izlerken,bir anda 5 tl den 10.000 lot akbnk sahibi oldum..ve inanın3 yıl bitecek hiç al sat yapmadan beklemekteyim.ve bu arada her yıl mart ayı sonları olmak üzere 3 kez hesabıma nakit temettü yattı ve şu an maliyetim.banka hesabımda 3.31 tl gözüküyor,Tabiki bu arada,enflasyon,altın gayrimenkul de fazlasıyla değerlendi...Bu bilgiler işığında siz üstadlardan,Bu AKBNK nin GERÇEK finansal değerlemelere göre enflasyondan arındırılmış şekilde dolar bazında ve tl olarak hakiki ederi nedir? Çünki artık 3 yıl oldu ve inanın sıkıldım ve cidden satmayı düşünüyorun...Samimi bir değerleme ve yorumunuzu bekler hepinize bol kazançlar dilerim.Selam ve saygılarımla.....

6. Sn Deniz Ali, Mevcut hukumet bura da söylediklerinin hepsini zaten uyguluyor ama çözüm olmuyor maalesef.

7. Enflasyon rakamlarından baktınız mı %90 dan % 40 düştü bu arada oyunu KEMAL BEYE VERDİM ama ekonomi yönetiminde imf sever istemiyorum .

Rte cumhur cumhurbaşkanı olursa ülkenin varamayacağını riskin abartıldığı hepimiz biliyoruz nedeni de basit 2016 darbeden beri merkez bankası rezervi var ama dış borç şoku ve dolar tl de devalüasyon beklerdiler zaman zaman ataklar oldu ve geri döndü dolar tl yine benzer tablo yaşanacak 22 tl Aral olsa bile 20 tl ye düşebilecek bu tarz ekonomide borsamızın 5 fk karda kalacağını sanmam nedeni basit

130 dolar bist 100 endeksinde fk ya bakalım 6-7-8 fk idi şu an ise 4-5 yani endeks artık dolar bazındakabıma sığamıyorum 200-600 dolar bandında hareket edilen diyor

Tercih sizin arkadaşlar çok korkuyorsunuz açığa satın 180 milyar dolar dış borç bar cari açık var batıyoruz şarkısını 5 senedir dinledik hala DİNELEMEKTEN BIKMADINIZ MI

BAŞKA SÖZÜM YOK

ELde uzun vade aselsan koç Pegasus Akbank ve iş bankası var Full bankalara da dönmeyi düşünüyorum hafta içi her yatırımcının portföyü kendisini bağlar 1 FK BANKA BANA kimse sat diyemez satan kaybedecek uzun vade siyasetin gölgesi var diye borsada alık yapmamak aptallık 1990 1 dolara muhtaç idik

Şimdi 1 doların satın alma gücü 6 misli düştü ve bizim borsamızı değeri de dolar bazında zirveden 2,5 kat düştü alın işte 15 kat ucuz borsa hedefi 30 dolar borsamız var 60.000 puan da olur bist 5-10 sene sonra buralar dutluk arkadaşlar inanın böyle

Paranızı mevduata arsaya arabaya eve ona buna yatıranlar 1 sene sonra sert şekilde kaybetmeye başladığını görünce panikle satıp borsaya koşabilirler ,

Enflasyon rakamlarını inceledim 5 senelik projeksiyonda bankalarda aktif büyümedi %125 geçerse fkları şu an 0,60 düşüyor yani tl bazında 10 misli potansiyeller var 24 ay sonra için bankalarda alın bekleyin ne zarar edersiniz ki YTD

SAYGILAR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ŞAHSŞ FİKRİMDİR

BANKALARIN ANA GELİR KALEMİ uygun MALİYETLİ FONLAR VE HEM MEVDUAT , HEM DEVLETEN ALDIĞI tahville : TÜFE ENDEKSLİ VE merkez bankası borç verme faizi yani UCUZ FONLARdır ayrıca Özkaynaklarıdır elinde uçak mermisi her tür tank delici top roket lazer güdümlü füze cephane silah olan bankalar asla zarar etmeyecektir bu hayali pompalayanlar gelsin buraya madde madde tartışalım konuşalım !!!

8. Ben rte güvensem de güvenmesem de ekonomi en berbat şekilde yönetilse de ülke sahipsiz kalmaz ve batmadı da imkansızdır 1995 ve 2001 krizleri, açık poz denen bir finansal travma neticesinde var olmuş krizlerdir şu an Türkiye 3 katı bir borçlanmayı bence taşıyabilir

Teknik matematik konuşuyorum eğer % 10 dolar bazında borçlanıyorsan bu düşecekse … 3 katı borcun olsun ülke de daha dert şekilde büyüsün % 5 ile büyüme borç faizini geçtiği an borcun çevrilme anlamı de zorluğu da gündem dışı kalır şu an dış borç faizler büyüme rakamını geçtiğinden reel büyüyor az bir endişe var bu konuyu bilenler korkmuyorum blkmeyen halkı fena GAZA getiriyorlar TAMAMEN TEKNİK konu

365 gündür Tüsiad ülkemiz batıyor yalvarırız Mehmet Şimşek gelsin kulun kölen oluruz dediler mi demediler Tüsiad rahatsa tepki bile vermiyorsa yapay bir kriz algısı var teknik finanssak rakamlar ortada 2023 sonuna kadar kriz olmayacak ben haklı çıkacağım yine her zaman olduğu gibi arkadaşlar haksız çıkarsam bu forumda adla yazmam özür dilerim bankalar sendikasyon kredisi veren dış kurum ve bankalar Avrupa merkez bankası dahil Türkiye batsın diye uğraşmaz ise batmaz Yunanistan bile batmadı biz neden batalım bu sorunun bu cevabı verin lütfen ?

Sayfa 627/653 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •