Sayfa 376/1003 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by slamdunk393 Yazıyı Oku
    Bu kafalar çoğunlukta olduğu sürece aslında ekonomi yönetiminin pek de fazla kasmasina gerek yok. Bırakacan doları buracan kırbacı.

https://twitter.com/__DXB35ZUMRUT__/...595358210?s=20
    Sistemde parasını tutan, döviz bozduran.!!!
    Bu zihniyetin değirmenine su taşıyor.!!
    Eeeee sadece oy kullanmakla olmuyor.!!
    Net tavır koyacaksın.!!!
    Ya düzenin adamı olup harcanacaksın.!!!
    Yada bozuk düzene karşı dik duracaksın.!!!
    Nokta.!!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Yada bozuk düzene karşı dik duracaksın.!!!
    Dik durulamiyor, yamultuyorlar.

Oyle bir memleket ki, kendi ordusu bile bu soyguna hizmet ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    çayında adil değerine %43 kaktırmışlar
    tavşan kanı olmuş
    Başkanım gergedan yada boğa şeyi içsek o ucuza gelir mi. Hem uçarız kanatlanıriz

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Depoyu fulledim geldim, şimdi onlar düşünsün.

Mayıs enflasyonu %0 geldi, haşırt her şeye %20-30 yapıştırmışlar.

Haziran enflasyonu %20 mi gelecek yani? Bizimle KKTC giyim enflasyonu arasında dağlar kadar fark oluşmuş, Hakan Kara grafiğini koymuş. Ya burdan tır tır KKTC ye giyim malzemesi götürmeli, mala vurmalı, ya da bi iş var işin içinde.

Alacakaranlık kuşağı filmde gibiyim. Ama filmi de Nuri Bilge Ceylan çekmiş, kötü senaryo bitmiyor, uzadıkça uzuyor, ve acayip gerçek, bir o kadar da sıkıcı.

6.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Katılıyorum.
    Klasik emeğe dönük ihracat modelinden çıkmak gerekiyor.
    Türk halkının yiyemediği kalitedeki ve fiyattaki meyve, sebze ve de hayvansal ürünleri yurtdışına ihraç etmekle içerideki halk zorluk çekiyor ama farkında değiller.
    İhracat yaptık ülkemize döviz kazandırdık lafı ağızlarındaki sakız.
    Her şeyi de ihraç etmeyiver.
    İthalatta aynısı enerji ve zorunlu bir kaç sektör dışında herşeyide ithal etmeyin.
    katılıyorum...

bugün rossman'a gittim, envai çeşit 2. kalite ithal kremler + saçma sapan alman bisküvileri...

hepsi ithal, yahu bunlar niye var, bunların yerli nasıl alternatifi olmaz?

abi xtiri bxktan 2. kalite rossman marka güneş kremini bu ülkede nasıl üretemeyiz, teyzeler evde bile yapıyor bu koruyucu kremleri.

ümraniye'de cadde üzerinde markete giriyorsun (dümdüz özkaradenizliler tarzı semt marketi, macrocenter falan değil) peynir standında danimarka peyniri? yahu trakya'da balıkesir'de peynir mi bitti de semt marketinde danimarka peyniri var.

bunların ithal edilmesi HALA fizıbılsa dolar çok çok ucuzdur.

7. Aslında son cümlem şöyle olacaktı da ağzımı bozmayayım dedim.
    ''İthalatta aynısı enerji ve zorunlu bir kaç sektör dışında her boku da ithal etmeyin''.

Paramız var ki alıyoruz diyen Pakdemirli ninde kulağını çınlatmadan geçmeyelim.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

8. Kızın çeyizini aldığım için biliyorum zamanında eş dost köylülerim için beş süpürge aldığımı biliyorum dokunmuyordu göze batmıyordu. Bir maaşım ile 10-15 süpürge alabilirken bu gün 1,5 süpürge maaşım var. Eskiden Bayram ikramiyesi ile kurban kesebilirken bugün maaş ile kuzu alabilirsiniz dana mümkün değil. Muhtemelen beş sene sonra bunlar daha da azalacak.

Sayfa 376/1003 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •