Sayfa 125/201 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon
Arama sonucu : 1605 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Alıntı Originally Posted by mzbb1967 Yazıyı Oku
    Bu hissede olup ta pişman olmayan yoktur. Eminim, yemin edebilirim ama kanıtlayamam Bu hissede bekleyen Sabancı ailesi bile pişmandır.
    Onlar da çöpsa diyordur.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    niye? sabancı ailesi fiyatı 100-200 olsa hisseyi satacak mı? onlar gibi beni de ilgilendiren sahip olduğumuz alt şirketlerin iyi kar edip, yüklü temettü dağıtması. sonuçta sahol de iyi temettü dağıtacaktır.
    buna karşın hisse fiyatının yukarı gitmesinin dezavantajı olabilir: malum ülke ekonomisi zorda, düzelmesi çok güç. yeni vergiler gündeme gelebilir. hani tv lerde bazen ekonomistler, zenginlerden daha fazla vergi alınması gerektiğini söylüyorlar ya, işte açıkca söyleyemediklerinin ismi varlık vergisidir. eğer hisseyi satmayacak iseniz, fiyatının yüksek olmasının ise bir avantajı yoktur.

2.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    niye? sabancı ailesi fiyatı 100-200 olsa hisseyi satacak mı? onlar gibi beni de ilgilendiren sahip olduğumuz alt şirketlerin iyi kar edip, yüklü temettü dağıtması. sonuçta sahol de iyi temettü dağıtacaktır.
    buna karşın hisse fiyatının yukarı gitmesinin dezavantajı olabilir: malum ülke ekonomisi zorda, düzelmesi çok güç. yeni vergiler gündeme gelebilir. hani tv lerde bazen ekonomistler, zenginlerden daha fazla vergi alınması gerektiğini söylüyorlar ya, işte açıkca söyleyemediklerinin ismi varlık vergisidir. eğer hisseyi satmayacak iseniz, fiyatının yüksek olmasının ise bir avantajı yoktur.
    Sayın hocam, bari defter değerinde olsaydı. İhtiyaçtan dolayı acil satmak zorunda kalanlar için. Hep iskontolu. Siz bu duruma evet doğru diyorsanız ben bir daha yazmayım.

Alıntı Originally Posted by mzbb1967 Yazıyı Oku
    Sayın hocam, bari defter değerinde olsaydı. İhtiyaçtan dolayı acil satmak zorunda kalanlar için. Hep iskontolu. Siz bu duruma evet doğru diyorsanız ben bir daha yazmayım.

niye yazmayacaksın, yaz tabi ki. bu işlerde tek bir doğru yoktur. ne dersek diyelim, fiyat arz talebe göre belirlenecek. borsadaki fiyatlar bildiğiniz gibi gerçek değerlerini göstermiyor. gün gelir kafamızdaki fiyatlara yaklaşabilir. ama önce bankalar üzerindeki demokles in kılıcı kalkmalı. bu açıdan bddk başkanlığına şahap ın atanması iyi olmadı. mehmet şimşek in gelmesi, şahap ın atamasından sonra göstermelik olmaktan öteye gitmez. bu durumda da yabancı gelmez, bankalar ve büyük holdinglerden de bir cacık olmaz. büyük resme bakmadan sadece sabancı yönetimini suçlamak bana çok yüzeysel geliyor.

4. Şu Çöpholding için hala yok şöyle yükselecek yok böyle iyi olacak diye yazan arkadaşlarım, Kchol 100 e geldi ve bugünde bunu solladı. Her gün solladığı gibi. Elinden çıkardığı SASA yı ikiye böldüler, ve bölünmüş rakamı bile bu çöp tenekesine tur bindirdi...Ayıp denen bişey var artık. Beceremiyorsanız kotadan çıkarın ve insanları daha fazla mağdur etmeyin. Yazıklar olsun. Tüm Sahol ailesinin Allah belasını versin.
    Son düzenleme : ReaLInvestor; 13-06-2023 saat: 18:51.

5. Bugün girdim bu kağıda yıllar önceki tövbe mi bozup.Tovbe bozmanın cezasını 4 bin zarar.Hic değişmemiş aynı gıcık gıcık hareketler.Yarin çıkarım belli.Cekemem o kadar kaliteli şirket varken.Yillardir bi .ok ta kazandırmamis .(Yatırim.tavsiyesi.asla değildir.)

6. Bayram öncesi 30 lu rakamları görür belki. Yavaş yavaş iniyor aşağı. Klasik hareketleri SAHOL ün.

7. Bu kadar ahlaksız ve basiretsiz bir yönetimin şirketi kalkındırmaktan ziyade batırma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum...Sakıp Ağa'nın kemiklerini sızlatıyorlar resmen...Uzun vade için ben umutlu değilim. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Bilanço da iyi gelmedi...İşte sadece ederine göre şu anki F/K ve Pd/DD ye göre ucuz olmasının dışında bir esprisi yok Şu anki diyorum çünkü ilerleyen dönemlerde çeyreklik karının düşürmesini bekliyorum...Borsada beklentiler alınıyor ve gerçekler satılıyor mantığını da unutmamak lazım..... bir sonraki bilançolar da buna benzer gelirse ki bankalar enflasyon muhasebesine göre karları düşeceğini varsayarsak bu çöp tenekesinin de karının büyük çoğunluğunun akbank tan geldiğini düşünürsek önümüzdeki dönemlerde 28 seviyelerine inerse hiç şaşırmayacağım. Bu da burada dursun

8.  Alıntı Originally Posted by ReaLInvestor Yazıyı Oku
    Bu kadar ahlaksız ve basiretsiz bir yönetimin şirketi kalkındırmaktan ziyade batırma ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum...Sakıp Ağa'nın kemiklerini sızlatıyorlar resmen...Uzun vade için ben umutlu değilim. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Bilanço da iyi gelmedi...İşte sadece ederine göre şu anki F/K ve Pd/DD ye göre ucuz olmasının dışında bir esprisi yok Şu anki diyorum çünkü ilerleyen dönemlerde çeyreklik karının düşürmesini bekliyorum...Borsada beklentiler alınıyor ve gerçekler satılıyor mantığını da unutmamak lazım..... bir sonraki bilançolar da buna benzer gelirse ki bankalar enflasyon muhasebesine göre karları düşeceğini varsayarsak bu çöp tenekesinin de karının büyük çoğunluğunun akbank tan geldiğini düşünürsek önümüzdeki dönemlerde 28 seviyelerine inerse hiç şaşırmayacağım. Bu da burada dursun
    Olsun hocam isterse 1 TL olsun. Nasıl olsa hisse başına 1,5 TL temettü alıyoruz. Hisse fiyatına kim bakar.

Sayfa 125/201 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •