Onemli Gunler Banner
Sayfa 130/182 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180 ... SonSon
Arama sonucu : 1456 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Bana da bu intikal olayini bilen varmi ona sorcam bisiler
    2023 yili icin bir milyon tl filan mi limit vardi onun altindan vergi cikmiyor muydu

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    az virmanla vergiden yırtma ihtimali var da ondan düşünüyorum. değeri alış değerimin altında iken virmanlarsam gelir vergisi çıkmıyor benim bildiğim. ama intikal vergisi olarak çıkar mı meçhul. cevaplarını bul bulabilirsen. sanırsın marsa roket yolluyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Vade sonuna kadar tutarsaniz sadece yil ici aldiginiz kuponlarin beyan limiti altinda olmasi ile vergi odenmez ancak onu asarsaniz her vergi donemi beyan edip vergi verirsiniz buraya kadar olani cogunluk artik iyice ogrendi...

Sizin sorunuz olan konuya geleyim, eurobondu vade sonuna dek tuttugunuz da doviz artisi da sizi ilgilendirmez sadece nominal deger alti alim yaptiginiz da yani bin usd dan assagi degerden alip bin usd son olarak size ana para geldiginde o aradaki fark kadar gelir vergisine tabisiniz bu da NET bilgidir

Ornek 800 usd aldiniz vade sonu 1000usd olarak teslim aldiniz aradaki 200 usd x vade sonu usd degeri kadar vergi beyan ve odemeniz gerekir
    Servet bey tesekkurler

Bu ulkede eurobond'un 1 numarali yatirim araci olmamasinin en buyuk sebebi bana gore bilgi eksikligidir
    Yatırım tavsiyesi değildir...

3. 2022 kasım ayında 164 bin usd değerinde 2026 ocak vade vakıfbank eurobond aldım 159500 usd a .5300 usd kupon ödeme var senelik 10600 usd. Hesap eşim ve oğlanın adına. Oğlan 18 yaş üstü.kupon ödemeler için vergi beyanında bulunmamız gerekiyormu? Temmuzda kupon ödeme var . Bir site de ev beğendik triplex olanlar denize 5 yada 6 . Sıra 10 11 milyon civarı. Bu beğendiğimiz ev denize 2. Sıra 4.75 milyon. Tadilat istiyor ama üstine kat cikilabiliyor. Ayrıca katlar tapuya ayrı işlendiği için her katın ayrı su ve elektrik aboneliği var .yani 2 daire de yapılabilir. Eurobondu ben aldiğimda 17.95 ti.vadesinden önce bozarsak vergilendirme nasıl olacak ? Bu evi kaçırmak ta delilik eğer 200 300 bin vergiden kaçmak için. Ama çok daha fazla c8kcaksa da gerek yok o zamanki fırsata bakariz

4.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    2022 kasım ayında 164 bin usd değerinde 2026 ocak vade vakıfbank eurobond aldım 159500 usd a .5300 usd kupon ödeme var senelik 10600 usd. Hesap eşim ve oğlanın adına. Oğlan 18 yaş üstü.kupon ödemeler için vergi beyanında bulunmamız gerekiyormu? Temmuzda kupon ödeme var . Bir site de ev beğendik triplex olanlar denize 5 yada 6 . Sıra 10 11 milyon civarı. Bu beğendiğimiz ev denize 2. Sıra 4.75 milyon. Tadilat istiyor ama üstine kat cikilabiliyor. Ayrıca katlar tapuya ayrı işlendiği için her katın ayrı su ve elektrik aboneliği var .yani 2 daire de yapılabilir. Eurobondu ben aldiğimda 17.95 ti.vadesinden önce bozarsak vergilendirme nasıl olacak ? Bu evi kaçırmak ta delilik eğer 200 300 bin vergiden kaçmak için. Ama çok daha fazla c8kcaksa da gerek yok o zamanki fırsata bakariz
    Bence 2026'dan sonra cok daha iyi firsatlar cikabilir.

Ben sahsen Eurobond'u bozmazdim.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    detay hatırlamasam da teoride konuşulmuşluğu var yıllar önce ama..

pratikte hiç eurobond virmanlayanınız oldu mu? eşime bir miktar transfer etmek istiyorum. aracı kurumuma henüz sormadım, soracağım ama her konuda bilgilerinden şüphelendiğim için önce burada tecrübe eden varsa fikir alayım dedim.
    Gecen ay IB'den TEB'e kucuk bir miktar denemek için transfer yapmak istedim. İşlem bir yere kadar ilerledi ama sonra IB ben mail attım onlar maildakini yapsın devam edelim diyor TEB ben maila cevap attım onlar benim maila cevap versin diyor, bu şekilde topu birbirlerine atarak 1 ayı geçirdiler. İşlem tıkanınca ben de uğraşamayacağım için transferi iptal ettim. Yurtiçi bankalar arası virman yapacaksanız tahminim bunlar olmayacaktır.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bence 2026'dan sonra cok daha iyi firsatlar cikabilir.

Ben sahsen Eurobond'u bozmazdim.
    Aslında bende öyle düşünüyorum da . Eşim e çok uzun zaman geliyor. Ve 2026 ta ya evler daha da yükselirse diyor

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Vade sonuna kadar tutarsaniz sadece yil ici aldiginiz kuponlarin beyan limiti altinda olmasi ile vergi odenmez ancak onu asarsaniz her vergi donemi beyan edip vergi verirsiniz buraya kadar olani cogunluk artik iyice ogrendi...

Sizin sorunuz olan konuya geleyim, eurobondu vade sonuna dek tuttugunuz da doviz artisi da sizi ilgilendirmez sadece nominal deger alti alim yaptiginiz da yani bin usd dan assagi degerden alip bin usd son olarak size ana para geldiginde o aradaki fark kadar gelir vergisine tabisiniz bu da NET bilgidir

Ornek 800 usd aldiniz vade sonu 1000usd olarak teslim aldiniz aradaki 200 usd x vade sonu usd degeri kadar vergi beyan ve odemeniz gerekir
    Yanlışınız var. Bahsettiginiz 200 usdlik kazanç kupon yani faiz getirisi olarak değerlendirilir. Senelik sınırı geçip gecmediginize göre beyan etmeniz gerekmeyebilir.

Kaynak : (madde 7)
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1634470

8.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Gecen ay IB'den TEB'e kucuk bir miktar denemek için transfer yapmak istedim. İşlem bir yere kadar ilerledi ama sonra IB ben mail attım onlar maildakini yapsın devam edelim diyor TEB ben maila cevap attım onlar benim maila cevap versin diyor, bu şekilde topu birbirlerine atarak 1 ayı geçirdiler. İşlem tıkanınca ben de uğraşamayacağım için transferi iptal ettim. Yurtiçi bankalar arası virman yapacaksanız tahminim bunlar olmayacaktır.
    kötüymüş. yurtiçi virmanda yaşanmıyordur umarım. göreceğiz bakalım

Sayfa 130/182 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •