Sayfa 179/286 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 2281 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Güncel portföy 13 hisseli oldu, aşağıdaki gibi:

AFYON, ALKIM, BLCYT, BNTAS, DESA, FONET, GENTS, GWIND, MAKTK, ORGE, OYLUM, TLMAN, VAKKO...

15 hisseli bir yapı ile devam edeceğim. Mevcut portföyden 1-2'sini daha güncelleme ihtimalim var. Belki de onlara da dokunmadan sadece 2 ilave yaparım.

Hafta sonuna kadar güncelleme işlemlerini tamamlayacağım.

Not: Bu portföyü oluştururken kendi subjektif kriterlerimi kullandım. Bazıları görece ucuzluktan, bazıları yüksek kârlılıktan, bazıları süper finansal pozisyonundan, bazıları yüksek büyüme beklentisinden, bazıları hepsinin karışımından, bazıları ise mevsimsellik beklentilerinden dolayı seçilmiş olabilir. Bu sebeple hiç bir şekilde en iyi performans gösterecek portföyü seçtiğim anlamını taşımaz ve burayı takip eden hiç bir değerli arkadaşımıza YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. Portföy oluştururken hep en mükemmel seçimleri yapmak istiyoruz, ama bu genelde mümkün olmuyor. Her seçimin ufak tefek defoları, arızaları olabiliyor. Ama bu işin kaderinde var bu. En baba fon yöneticilerinin fonlarını da inceleseniz onların fonlarında da bazı hisselerin neden bulunduğuna akıl sır erdiremezsiniz. Her birinin alım sebebi ve beklentileri farklıdır. Beklentilerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği elbette başka bir hikaye.
    Clausewitz

3. bahtı çıktı hocam, mesaj folder'ın dolu boşaltman lazım,
    Clausewitz

4.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    bahtı çıktı hocam, mesaj folder'ın dolu boşaltman lazım,
    hüsnü hocam bana batı da diyebilirsin. boşalttım.

5. Sn deva-i dert hocam beni idare edin borsayı kaliteli yorumlar okuyarak çözmeye çalışıyorum bu TLMAN dan beklentiniz nedir tahmini neden aldınız da bende aldım acaba 😅

6.  Alıntı Originally Posted by Shytan_psycho Yazıyı Oku
    Sn deva-i dert hocam beni idare edin borsayı kaliteli yorumlar okuyarak çözmeye çalışıyorum bu TLMAN dan beklentiniz nedir tahmini neden aldınız da bende aldım acaba ��

3. Çeyrek bilançolarının 2. Çeyrek bilançolarından genelde daha iyi geldiğini görmüş olmam geçmişte. Yani mevsimsellik etkisi diyebilirim. Gelirler ve faaliyet karları daha fazla yılın 2. yarısında genelde. Şimdilik başka özel bir beklentim yok. TLIMAN bazında dönemsel bir alım benimkisi.
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Güncel portföy 13 hisseli oldu, aşağıdaki gibi:

AFYON, ALKIM, BLCYT, BNTAS, DESA, FONET, GENTS, GWIND, MAKTK, ORGE, OYLUM, TLMAN, VAKKO...

15 hisseli bir yapı ile devam edeceğim. Mevcut portföyden 1-2'sini daha güncelleme ihtimalim var. Belki de onlara da dokunmadan sadece 2 ilave yaparım.

Hafta sonuna kadar güncelleme işlemlerini tamamlayacağım.

Not: Bu portföyü oluştururken kendi subjektif kriterlerimi kullandım. Bazıları görece ucuzluktan, bazıları yüksek kârlılıktan, bazıları süper finansal pozisyonundan, bazıları yüksek büyüme beklentisinden, bazıları hepsinin karışımından, bazıları ise mevsimsellik beklentilerinden dolayı seçilmiş olabilir. Bu sebeple hiç bir şekilde en iyi performans gösterecek portföyü seçtiğim anlamını taşımaz ve burayı takip eden hiç bir değerli arkadaşımıza YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.
    Burada da belirtmiştim, elimdeki bazı hisseler mevsimsel seçim. TLMAN da bunlardan birisi. Yani 1 ya da 2 çeyrek sonrası performansa göre elimden çıkarabilirim.
    Clausewitz

8.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku

3. Çeyrek bilançolarının 2. Çeyrek bilançolarından genelde daha iyi geldiğini görmüş olmam geçmişte. Yani mevsimsellik etkisi diyebilirim. Gelirler ve faaliyet karları daha fazla yılın 2. yarısında genelde. Şimdilik başka özel bir beklentim yok.
    Teşekkür ederim hocam bakalım bu Liman işinde ortagiz gemileri karaya oturtmadan diğer bilanço ya kadar ne yapacağız

Sayfa 179/286 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •