Sayfa 126/270 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon
Arama sonucu : 2158 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Öngörüyse helal olsun. Bilgiyse, bayağı derinmiş..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Piyasada mal bollaşmasın diye 85,95'ten bir kısmını piyasadan çektim..
    Gerçi mezara kadar değil, pazara kadar hissedeyim... ammâ..
    Bereketli olsun Hocam.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bende ekleme yaptım.

Portföyün %50 si kadar.

Zor alır benden...

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,311
    ben yapmadım... çok akıllı olduğum için eklemeyi 50 liradan yapmaya karar verdim... nasıl olsa sürünüyor kağıt oralara doğru giderse bahçemi satıp alırım desem
    şaka bir yana teknik analiz ne derse desin temel analize göre buralardan mal alıp beton dökerseniz muhtemeldir ki bizim 1.7 TL den ALARK almıştık o sıralarda gene dalia ve vedat bey satıyordu denilebilecek duruma gelinebilir...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,311
    kötü bir gün... muhtemelen kredi kullanmış olanlar, borç alarak döviz bozdurarak alım yapmış olanlar ya da kaldıraç vs kullanmış olanlar için kolay kaldırılabilecek durum değil... eğer elinizde fezadan aldığınız GYO var ise veya arzlardan yüklendiğiniz ya da son dönemlerin fenomenlerinden 50-100 FK lı hisseler var ise işiniz gerçekten zor...

kendi adıma benim bir kaygım yok... 50 liranın üzerinde defter değeri olan ( daha önce bunu yazdım bu değer içinde Tuzla arsası 3-5 milyon değeri 25 milyon dolar) ve bu yılın karı ile ( önümüzdeki 9 ay içinde oluşacak kar ile) şirketin hissesi beleşe gelecek... gerçekten korkum yok alabileceğim tüm kaynaklar ile ALARK almış bulunmaktayım, sonraki dönemlerde elime geçebilecek kaynaklar ile de bu alımlar artacaktır... bugün merak ettiğim ayrışma olacak mıydı evet oldu... demek ki bu hisseler ile ilgili bilgilerimiz yanlış değilmiş kendime güvenim geldi ( zaten yok değildi ama ) ... yarın bütün gün dışarıda olacağım en yfak bir kaygım yok...

gerçekten neye yatırım yaptığınızı ve niçin yatırım yaptığınızı biliyor iseniz rahatlayın... bu da geçecek elbet...

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    kötü bir gün... muhtemelen kredi kullanmış olanlar, borç alarak döviz bozdurarak alım yapmış olanlar ya da kaldıraç vs kullanmış olanlar için kolay kaldırılabilecek durum değil... eğer elinizde fezadan aldığınız GYO var ise veya arzlardan yüklendiğiniz ya da son dönemlerin fenomenlerinden 50-100 FK lı hisseler var ise işiniz gerçekten zor...

kendi adıma benim bir kaygım yok... 50 liranın üzerinde defter değeri olan ( daha önce bunu yazdım bu değer içinde Tuzla arsası 3-5 milyon değeri 25 milyon dolar) ve bu yılın karı ile ( önümüzdeki 9 ay içinde oluşacak kar ile) şirketin hissesi beleşe gelecek... gerçekten korkum yok alabileceğim tüm kaynaklar ile ALARK almış bulunmaktayım, sonraki dönemlerde elime geçebilecek kaynaklar ile de bu alımlar artacaktır... bugün merak ettiğim ayrışma olacak mıydı evet oldu... demek ki bu hisseler ile ilgili bilgilerimiz yanlış değilmiş kendime güvenim geldi ( zaten yok değildi ama ) ... yarın bütün gün dışarıda olacağım en yfak bir kaygım yok...

gerçekten neye yatırım yaptığınızı ve niçin yatırım yaptığınızı biliyor iseniz rahatlayın... bu da geçecek elbet...
    tamamına katılıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by shichinin Yazıyı Oku

BIST 30 hisseleri için yapılmış bir çalışma.
    Yukarıdaki tablo Türk Lirası rakamlara göre hazırlanmıştır. USD dikkate alınarak hesap yapıldığında;

Alarko hissesinin USD zirvesine uzaklığı %40,16 iken, USD zirvesine tekrar gelmesi için yapması gereken prim %67,11 dir.

Hisse USD zirvesinden %40 aşağıya süzülürken, kıymetli patronları 17.509.370 lotu, ortalama 4.17 USD fiyattan satmışlardır.
    Hissenin 23.12.2023 kapanış fiyatı 3.01 USD dir.

Değeri tabana dağılmış, sabır gerekliliğinin tavan olmadığı günler dilerim.
    25.12.2023 kapanışı itibari ile rakamlarımızı güncelleyelim,

Alarko hissesinin TL zirvesine uzaklığı %37,28 iken, TL zirvesine tekrar gelmesi
    için yapması gereken prim %59 dur.

Alarko hissesinin USD zirvesine uzaklığı %42,15 iken, USD zirvesine tekrar gelmesi
    için yapması gereken prim %72,85 (x) dir.

Bonus olarak da, son 4 aylık Dolar/TL grafiği ekliyeyim.

Sabit açıyla artan kur rejimimizin devam ettiği durumda, bahse konu hisse senedinin
    dolar bazlı eski zirvesine gelmek için TL tarafında katetmesi gereken ekstra mesafesiye de, hayal gücünüzün algebra yeteneğine bırakıyorum.

Değeri tabana dağılmış, x in sonsuza gitmediği limit fonsiyonlu geceler dilerim.

8. USD ve EUR yukarı gittikçe, BAKAD , Enerji, Domates ihracatı, Turizm, eldeki nakit sayesinde 5 usd yi geçmesi daha kokay olacaktır. 2025 Nisan, USD 40 Alarko 240....slogan bu olsun..

Sayfa 126/270 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •