Sayfa 201/312 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 2493 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1.  Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    Karel, Ttkom ihalesine katılım sağlamamış. Sebebi ise düşük ihale fiyatları.

Artık soruları cevaplayan yatırımcı ilişkileri var, isteyen teyit ettirebilir.
    Bunu nezaman teyit ettirdiniz ben paylaşımı yaptıktan önce aramış olmanız lazım eğer içerde adamınız yoksa…benim paylaşımımdan önce bu bilgiyi aldıysanız soru şu neden benden önce bunu paylaşmadınız…eğer bu şekilde yaptıysanız ki öyle görünüyor iyi niyetli değilsiniz

Alıntı Originally Posted by Marin Yazıyı Oku
    Bunu nezaman teyit ettirdiniz ben paylaşımı yaptıktan önce aramış olmanız lazım eğer içerde adamınız yoksa…benim paylaşımımdan önce bu bilgiyi aldıysanız soru şu neden benden önce bunu paylaşmadınız…eğer bu şekilde yaptıysanız ki öyle görünüyor iyi niyetli değilsiniz
    İstediğiniz gibi niyet okuyabilirsiniz. Ben de hafta başı yatırımcı ilişkilerinden öğrendim. Sizde bir mail yazıp öğrenebilirsiniz.

Benim şu an bunu yazmamın sebebi, hemen hemen yazan herkesin ihale beklentisi olmasıydı.

Uzun zamandır yazmıyordum. Çünkü faydalı paylaşımlarım bile az önce, tarafınızdan kötü niyet olarak algılandı.

Ben ayrıca para kazanamayacakları işe girmemeleri olumlu buluyorum.

Bu arada dediğim gibi, artık yatırımcı ilişkileri var. Yatırımcıysanız ara sorarsınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Marin Yazıyı Oku
    Türk Telekom ihalesi 2 milyar 200 milyon büyüklüğünde Olduğunu biliyorum alcatelin aldığı yaklaşık 1 milyarlık kısmı diger 1 milyar 200 milyonluk netal veya karelin olacaktır…bölge bölge ihaleye çıktıkları için şirketler bölgelere göre alıyor ihaleleri

4.  Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    İstediğiniz gibi niyet okuyabilirsiniz. Ben de hafta başı yatırımcı ilişkilerinden öğrendim. Sizde bir mail yazıp öğrenebilirsiniz.

Benim şu an bunu yazmamın sebebi, hemen hemen yazan herkesin ihale beklentisi olmasıydı.

Uzun zamandır yazmıyordum. Çünkü faydalı paylaşımlarım bile az önce, tarafınızdan kötü niyet olarak algılandı.

Ben ayrıca para kazanamayacakları işe girmemeleri olumlu buluyorum.

Bu arada dediğim gibi, artık yatırımcı ilişkileri var. Yatırımcıysanız ara sorarsınız.
    Dostum hafta başı öğrendiğin bilgiyi benim alcatelin kazandığı ihale bilgisini paylaşmamdan hemen sonra hafta sonuna bir gün kala paylaşman normal değil..bu platform hisse senetlerin olumlu olumsuz haberlerini yorumlama yeri..senin elinde olan bilgiyi ayrıca bu bilgi şirket tarafından size gönderilen resmi bir bilgi olmamasına rağmen bunu paylaşmamak çok düşündürücü bir şey

Alıntı Originally Posted by Marin Yazıyı Oku
    Dostum hafta başı öğrendiğin bilgiyi benim alcatelin kazandığı ihale bilgisini paylaşmamdan hemen sonra hafta sonuna bir gün kala paylaşman normal değil..bu platform hisse senetlerin olumlu olumsuz haberlerini yorumlama yeri..senin elinde olan bilgiyi ayrıca bu bilgi şirket tarafından size gönderilen resmi bir bilgi olmamasına rağmen bunu paylaşmamak çok düşündürücü bir şey
    Ne anladın, ben ne anlatamadım anlamadım.

Yani karel üçün birini almamış, işi elin tersi ile diğer katılımcılara bırakmış.

Bu arada buraya rapor mu vermem gerekiyor. İstediğimi istediğim zaman paylaşırım. Burda yazılanlarla kağıt hareket etse, şimdi marsa kadar gitmiş olurduk.

Bu arada paylaştığım bilgi, resmi. Şrket tarafından gönderilen email inboxım da.

Benim anladığım sen ihaleye çok anlam yüklemişsin, katılım olmamış deyince, hoşuna gitmedi. Ama benim görüşüm olmaması şu aşamada daha mantıklı. Para kazanamayacakları işe enerji harcamamaları güzel. Enerjilerini yeni katma değeri yüksek işlere harcayacaklar.

Yani bence bu ihale olayı 20 Aralık dan beri bilmesi gerekenler tarafından zaten biliniyor. O sebeple tahtaya etkisi nötr.

6.  Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    Ne anladın, ben ne anlatamadım anlamadım.

Yani karel üçün birini almamış, işi elin tersi ile diğer katılımcılara bırakmış.

Bu arada buraya rapor mu vermem gerekiyor. İstediğimi istediğim zaman paylaşırım. Burda yazılanlarla kağıt hareket etse, şimdi marsa kadar gitmiş olurduk.

Bu arada paylaştığım bilgi, resmi. Şrket tarafından gönderilen email inboxım da.

Benim anladığım sen ihaleye çok anlam yüklemişsin, katılım olmamış deyince, hoşuna gitmedi. Ama benim görüşüm olmaması şu aşamada daha mantıklı. Para kazanamayacakları işe enerji harcamamaları güzel. Enerjilerini yeni katma değeri yüksek işlere harcayacaklar.

Yani bence bu ihale olayı 20 Aralık dan beri bilmesi gerekenler tarafından zaten biliniyor. O sebeple tahtaya etkisi nötr.
    Size katılıyorum Sayın 4N1K1H, düşük kar marjı verilen bir ihaleye girmesi şirketin anlamsız bir çaba sarf edip alması gerektiği kadar kar elde edememesine neden olur. Şirket böyle davranarak kendine güvendiğini göstermiş çok ta iyi etmiş. Şirket özetle benim vereceğim hizmetin bedeli bu olamaz, eğer benim hizmet kalitem ve yaygın servis ağımı istiyorsanız fiyatı yukarı çekin demiş oluyor. Türkiye de Karel in sahip olduğu Türkiye çapında mobil altyapı saha bakım onarım yeterliliğine ve yaygınlığına sahip başka bir şirket var mı ben bilmiyorum. Türk Telekom bu işi başka bir şirkete verirse yıllardır Karel den aldığı hizmet kalitesini bulamaz bence ve eksiklikler nedeniyle kısa zamanda ihaleyi yeniden yapmak zorunda kalır. Ben Türk Telekom un bir iki ay ihale sonucunu açıklamadan karelle pazarlık edeceğini ve ihalenin karele istediği şartlarda verileceğini tahmin ediyorum. Tabiki bu sadece tahmin. Bu arada hiç kimse öğrenilen herhangi bir konuyu buraya yazmak zorunda değil. İsterse yazar faydalanmak isteyen faydalanır istemezse yazmaz ve hiçbir zaman art niyetli olarak değerlendirmemek gerekir. Açık söyleyeyim ben de yaklaşık bir hafta kadar önce karelin ihaleye teklif vermediğini öğrendim. Ama yukarıda yazdığım pazarlık vb süreç olabilir şirket açıklamazsa yazmam doğru olmaz belki sürece zarar veririm diye ben de yazmadım. Burada önemli bir konu olsaydı yani bu duruma göre karar vereceğini anlasam ilgili arkadaşa hatalı karar vermesin diye özelden yazardım tabiki. Ben sayın 4N1K1H la yüzyüze tanışmadım ama Karel le ilgili çok yazıştım. Kendisi hiçbir konuda bilgi saklamadı ve dürüstlüğüne söylenebilecek birşey asla yok. Özetle yanlış itham etmişsiniz sayın marin...

7. Karel değişik faaliyet alanlarında fazlaca iş alıyor, bunu cirolarda görebiliyoruz zaten ama kayda değer para kazanmadığı halde bir çok işe atladığına da şahit olduk, neler nelerle uğraştı, bundan sonra daha seçici olmalı, otomotiv elektroniği iyi, savunma sanayi, elektronik kart, yazılım işlerine ağırlık vermeli, katma değeri yüksek işlere odaklanmalı.
    Şirket senelik bilanço sonrası bir sunum yaparak vizyonunu paylaşmalı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Tahtayı kaderine terk ettiler resmen, endeksten negatif ayrıştı oysa teknolojiler bu ara çok iyi prim yaptılar, Ardyz 32 lir oldu, Atatp tavan, vs.
    Bunca faaliyete rağmen şirketten tek bir kap bile gelmemesi de tam fecaat.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 201/312 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •