Sayfa 979/1002 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Şimşek’in bütçesi, Nebati’nin bütçesinden ne kadar farklı?

....
    onuç olarak iki dönemi, miktarlar bazında karşılaştırdığımızda bütçe açığı ve borçlanma faturalarını giderek ağırlaştıran bir büyüme görüyoruz. Yüzde 4,5’lik büyümenin dolaylı vergilerde yarattığı artışa ve buna ek olarak vergi oran ve miktarlarında yapılan artışlara rağmen bütçe dengelerinde bir değişiklik yok.

Yapısal dengeleri yansıtan oranlara baktığımızda da Nebati’nin “heterodoks” bütçesi ile Şimşek’in bütçesi arasında yapısal bir fark gözükmüyor. Bu oranların çoğu, Nebati’nin “heterodoks” bütçesinde gördüklerimizle neredeyse tamı tamına aynı.

Tüm bunlar yerel seçimler sonrası, bütçe cephesinde göreceğimiz U dönüşünün faturasını daha da ağırlaştırmış durumda.

https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...ten-12-03-2024
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    % 1400 ile % 10.000 arasında muazzam fark var, % 100.000 zaten uçuk ötesi bir rakam.

10K 100K yazarken, hangi rakamlara tekabül ettiğine dikkat etmek lâzım.
    Tabii afaki şeyler bunlar ama...
    Forex piyasasından söz edildiğinden, 10X kaldıraçla işlem yapanın kümülatif %14000 faize maruz kaldığı vb. sosyal medyada goygoy yapıldığını hatırlıyorum.

Hatta sonrasında "Japon ev kadınlarının TL ye ilgisi" muhabbeti de bıçak gibi kesilmişti.
    https://www.bloomberght.com/japon-ev...uzeyde-2275404

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Şimşek’in bütçesi, Nebati’nin bütçesinden ne kadar farklı?

....
    onuç olarak iki dönemi, miktarlar bazında karşılaştırdığımızda bütçe açığı ve borçlanma faturalarını giderek ağırlaştıran bir büyüme görüyoruz. Yüzde 4,5’lik büyümenin dolaylı vergilerde yarattığı artışa ve buna ek olarak vergi oran ve miktarlarında yapılan artışlara rağmen bütçe dengelerinde bir değişiklik yok.

Yapısal dengeleri yansıtan oranlara baktığımızda da Nebati’nin “heterodoks” bütçesi ile Şimşek’in bütçesi arasında yapısal bir fark gözükmüyor. Bu oranların çoğu, Nebati’nin “heterodoks” bütçesinde gördüklerimizle neredeyse tamı tamına aynı.

Tüm bunlar yerel seçimler sonrası, bütçe cephesinde göreceğimiz U dönüşünün faturasını daha da ağırlaştırmış durumda.

https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...ten-12-03-2024
    İsimler değişse de, mentalite popülizmle sınırlı kaldığı sürece, temsilen bizim para politikası:

4. Borsa maceram;

Az bir miktar EUR bozup, borsaya girdim.
    Analizini kendimin yaptığı bir hisse aldım. Sonra da bir tanıdığın önerdiği bir hisseyi hiç araştırmadan aldım.
    İki hisseden oluşan portföyüm var.
    Borsa yükseliyor ama bana yükselmiyor maalesef. Bana kabaran bir şey var nedense.
    Bu arada 2-3 farklı kişinin önerdiği hisseleri veya ayhan başkanın aldığı DGATE alsaydım müthiş karda olacaktım.
    Döviz artışından dolayı kaçırdığım alternatif maliyeti de düşünürsek zarardayım.
    Beklemeye devam. Bakalım ne olacak?

5. AKP li ismin mesajı ortaya çıktı: Erdoğan'dan fazla bahsetmeyelim, tepki var.

AKP Merzifon İlçe Teşkilatı'nın WhatsApp grubunda, bir yöneticinin partililere gönderdiği mesaj ortaya çıktı. Söz konusu mesajda Seçmenlere Erdoğan dan fazla bahsetmeyelim özellikle emekliler tepki veriyor ifadeleri yer alıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...ource=Anasayfa

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Önceki yıllarda MB , kar ettiğinde karını hazineye aktarıyordu.
    Geçen sene TL KKM kur farkı ödemelerini Hazineden alıp MB’ye yüklediler.
    Hazine kur farkı ödemekten yırttı, buna karşın MB, zarar ettiği için kar aktarımı olmayacak.
    Karışık oldu ama neyse
    zarar olunca ne olacak üstadım kazan doğurunca ok de ?

bu sefer de hazine eksiyi üstlenecek mi?

kazan öldü mü? ıssız acun kaldı mı?

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Önceki yıllarda MB , kar ettiğinde karını hazineye aktarıyordu.
    Geçen sene TL KKM kur farkı ödemelerini Hazineden alıp MB’ye yüklediler.
    Hazine kur farkı ödemekten yırttı, buna karşın MB, zarar ettiği için kar aktarımı olmayacak.
    Karışık oldu ama neyse
    Abi senin hisselerden arkadaşın önerdiği seçimden sonra yükselir. Seçimden sonra elektrik fiyatları %100--175 arasında artış olacak gibi. Belki enflasyon yüzünden üçe bölerek yaparlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi senin hisselerden arkadaşın önerdiği seçimden sonra yükselir. Seçimden sonra elektrik fiyatları %100--175 arasında artış olacak gibi. Belki enflasyon yüzünden üçe bölerek yaparlar.
    O hissede beklentim yüksek. Sürekli ekleme yapıyorum.
    Arkadaşım zaten 25 Mart’ta sonra yükselecek dedi.
    Bir bildiği vardır. Sorgulamadım artık.
    Nasip.

Sayfa 979/1002 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •