Sayfa 36/70 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 555 madde; 281 - 288 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesinden dolayı kestirmek zor bence ama elindeki nakitin baya getirisi olur. Yani Güzel bir kar gelir HBK 34-37 diye tahminde bulunayım. 15 lira temettü falan verirse güzel olur.

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    9 aylıkta hbk 29.82 görünüyor. Çok rahat 34-37 üzeri olur 12 aylikta.

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    9 aylıkta hbk 29.82 görünüyor. Çok rahat 34-37 üzeri olur 12 aylikta.

İnşallah daha iyi gelir zaten elimdeki portföyü tutan tek kağıt diğerleri rezil ...

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. temettü konusunda net kârın bence en fazla %40'ını dağıtır ki beklentim %30.

inşallah ben yanılırım ama sanmam.

bu arada kâr dağıtım politikasından haberdarım. %50
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4. her geçen gün mağaza sayısı düşüyor. verimsiz bir çok mağaza var demek ki...

Migros Ticaret A.Ş. 13-03-2024 itibariyle 3.173.094 m² kapalı alana sahip, 3.154 Migros, 160 Macrocenter ve 75 Mion olmak üzere yurtiçinde 81 ilde 3.389 mağazayla hizmet vermektedir.

5.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    her geçen gün mağaza sayısı düşüyor. verimsiz bir çok mağaza var demek ki...

Migros Ticaret A.Ş. 13-03-2024 itibariyle 3.173.094 m² kapalı alana sahip, 3.154 Migros, 160 Macrocenter ve 75 Mion olmak üzere yurtiçinde 81 ilde 3.389 mağazayla hizmet vermektedir.
    Yada başka bir hikaye çıkacak bunun altından. Geçen bir arkadaş yazmıştı, tansaşa çevrilen marketlerden bahsetmişti. Belki bu eksilmelerin altından başka bir market zinciri çıkar ve biz bunu bir kap haberiyle öğreniriz. Çünkü ben 3 yıldır bu kadar yoğun bir eksilme hiç hatırlamıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    her geçen gün mağaza sayısı düşüyor. verimsiz bir çok mağaza var demek ki...

Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    Yada başka bir hikaye çıkacak bunun altından. Geçen bir arkadaş yazmıştı, tansaşa çevrilen marketlerden bahsetmişti. Belki bu eksilmelerin altından başka bir market zinciri çıkar ve biz bunu bir kap haberiyle öğreniriz. Çünkü ben 3 yıldır bu kadar yoğun bir eksilme hiç hatırlamıyorum.

Migros Tansaş marketlerini yeni bir formatta gross önümüze getirecek. Mağaza kapanışları bu yüzden görünüyor olabilir...

yani bugün düzenleme yapıldığı için kapanır ama yarın açılır...

günlük açılış rakamı filan takip etmeyin gerek bunlara. boşuna strese girersiniz aylık sayıları takip etmekte yarar var ama
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Migros Tansaş marketlerini yeni bir formatta gross önümüze getirecek. Mağaza kapanışları bu yüzden görünüyor olabilir...

yani bugün düzenleme yapıldığı için kapanır ama yarın açılır...

günlük açılış rakamı filan takip etmeyin gerek bunlara. boşuna strese girersiniz aylık sayıları takip etmekte yarar var ama
    bakış açılarınız mantıklı geliyor ancak tam anlamıyla emin olamıyorum.

zaten mağaza açılışlarında ufak tefek ve dönemlik geri çekilmeler, bu işin doğasında var, çok sıkıntı duymuyorum ama gerçekten bir hafta içindeki geri çekiliş dikkat çekici oldu.

hayırdır diyelim hayır olsun...

8.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    temettü konusunda net kârın bence en fazla %40'ını dağıtır ki beklentim %30.

inşallah ben yanılırım ama sanmam.

bu arada kâr dağıtım politikasından haberdarım. %50
    Kola hbk 80, temettü 7 lira. İşte bu yüzden çok ümitli olamıyorum. % 30 bile iyi rakam bence.

Tabi şirket dinamikleri farklı olabilir.

Sayfa 36/70 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •