Sayfa 14/214 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarla...linca-1976658/

Ben de çevremde benzer işçi-çalışan örneklerini çok görmeye başladım...Anne-babaların bir şeyler yapmaları gerekli...

2. Herkes kisa vade vurgun kazanci pesinde kimse algoritmalarla yazilimlarla para kazanilabilecegine inanmiyor.

İnansada daha 6 ayda pes ediyor sabirsizlar bune ya 6 aydir fol yok yumurta yok dio birakiyor.

Sizin sistem icin ne denir henuz bilmiyoruz

Ancak ben benim taraftaki sistemcilere soyle diorum.

Bu isi 10 kisiden 9 u yapamaz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Herkes kisa vade vurgun kazanci pesinde kimse algoritmalarla yazilimlarla para kazanilabilecegine inanmiyor.

İnansada daha 6 ayda pes ediyor sabirsizlar bune ya 6 aydir fol yok yumurta yok dio birakiyor.

Sizin sistem icin ne denir henuz bilmiyoruz

Ancak ben benim taraftaki sistemcilere soyle diorum.

Bu isi 10 kisiden 9 u yapamaz
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Şimdi 2. sorunuzun yanıtını vereyim :

Çocuğu için mesela gerektiğinde böbreğini vermeyecek var mıdır aramızda? Ya da sağ kolunu? Peki şimdiden çocuğunun geleceği için endişelenmeyen ? Geleceği iyi olsun, iyi bir meslek sahibi olsun diye imkanı olduğunda özveriden kaçınmayan, özel okula, özel üniversiteye göndermeyecek olan var mıdır? Mesela “çocukları için” gerekli olmasaydı acaba kaç kişi çalışma hayatının sıkıntılarına katlanmaya devam ederdi ?

Bir gün baldızımın aldığı evi dolaşırken komşusu çıkageldi. Çocukları olmuyormuş. Ben hemen lafa girdim “ biz” dedim “sizin bu eve verdiğiniz parayla ancak bir çocuk yetiştirebildik”. “Keşke çocuğumuz olsaydı da evi alamasaydık” dedi.

Peki bu kadar değer verdiğimiz çocuklarımız için daha basit bir fedakarlık yapsak mesela böbreklerimiz, sağ kolumuz da bizde kalsa ? Ona iphone 7 plus alacağımıza 5000 lira koyarak bu programla yatırım yapsak, geleceği için. Ya tutarsa ; 1.1 milyon lira az para mı? Çocuğunuzun geleceğini kurtarmaz mı? Ya da özel okula vereceğimiz paranın 1/3’ünü, bir seferlik, koysak? Yaşar Erdinç’in eğitiminde verdiği bir örnek vardı : “2000 yılında bir Audi alacağıma formülle yatırım yapsaydım, şimdi param 138 kat artmıştı, 26 audi alabilecektim”. 2000 yılında bu program yoktu, ama şimdi var. Görmezden mi gelelim? Yokmuş gibi mi yapalım?

Bakın ben “çocuklarınızın geleceği için” diye düşünerek bu satırları yazıyorum, çünkü konu çocukların anne-babaları ,(yani o, bu ya da siz), olsaydı hayatta tek satır yazmazdım. Bana ne ? Sizin, onun, bunun kazanıp kazanmaması beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Çok açık söylüyorum : Sizler bu “sistemi” U-Y-G-U-L-A-Y-A-M-A-Y-A-C-A-K-S-I-N-I-Z, bu kadar net (bu durum ayrı bir yazının konusu). Sadece siz (ya da o veya bu) da değil, ben bu formülü gazetelere tam sayfa ilan versem, televizyonlarda yayınlasam da kimse uygulayamayacak. Aslında size çok para kazanabileceğiniz bir formülü “asla uygulayamayacağınızı bilerek” veriyorum. Zaten şimdiye kadar gördüklerim de bu tezimi doğruluyor : Şu an’a kadar 2 kişi özelden program hakkında uygulamayla ilgili soru sordu; sanırım birisi kendi formülünü geliştirerek uygulamaya başladı, diğeri de tarih bekliyor (diye biliyorum), peki yazdıklarımı toplamda kaç kişi okudu?… Zaten dikkat ettiyseniz yazdıklarımın altına “ytd” ibaresini eklemeye bile gerek görmedim.

Ama “belki “dedim çocuklarının geleceği için en azından “gerçekten” bir şeyler yapmayı düşünenlere bir yol gösterebilir miyim? Belki, o da belki, birkaç çocuğun geleceğine katkım dokunur mu?

Zengin Baba Yoksul Baba kitabından bir anekdot ile durumu özetleyeyim :

"İleride çocuğunuza hangi cümleyi kuracaksınız :
    “Çocuğum, sen(siz) vardın(ız) o nedenle zengin olamadım(k)”.
    “Tabii ki zengin olacaktım, çünkü sen(siz) vardın(ız)”.. Ben kendi adıma önceden ilk cümleyi kuruyordum (yukarıda yazdım), fakat şimdi ikincisini…..

Belki çocuklara bir faydam dokunur diye yazdım gerçeği söylemek gerekirse……

Diğer bazı görüşlerim de aşağıdaki linkte :

http://www.formulanaliz.com/2017/08/12/amacim-ne/
    burada oranlar daha da düşük : yüzlerce kişiden sadece 2 kişi kesin başladı, 5 kişi soru sordu fakat başlayıp başlamadıkları meçhul. Sayın hayri 71 ise deneme aşamasında olduğunu yazdı.

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Üyeliğiniz açıldığında programa giriş yapın, sonra şu adımları izleyin……

1- Sol tarafta “HAZIR MODELLER VE KRİTERLER†i tıklayın.
    2- “değer yatırım stratejisi TV†nin solundaki “SEdžbutonuna tıklayın.
    3- Gelen sayfada ÖNCELİKLE “temel kriter seçiminiz†kutucuğunun sağındaki “…†ya tıklayın.
    4- Artık kriterlerinizi tanımlayacaksınız : “değerleme oranları†kısmındaki “temettü verimiâ€nin önündeki işareti bırakın, diğer bölümlerdeki tüm işaretleri kaldırın….

5- Sisteminize bir isim verip Üstteki “isimlendir†kutusuna yazın…..farklı kaydet butonuna basın. Sayfayı kapatın.
    6- Gelen sayfada “temel kriter seçiminiz†kutusuna tıklayın….sisteminizi seçili hale getirin…
    7- “hisse kriter seçiminiz†kutusuna tıklayarak çalışmak istediğiniz bir endeks seçin…BİST TÜM, BİST KATILIM vb. uygun olanını seçin.
    8- “YÖNTEM SEÇİM݆bölümüne geçin…
    9- İşaretli gelen “sıralama†butonunu değiştirmeyin…..
    10- “Sıralama sütunu seçiminiz†kutusuna tıklayarak temettü verimliliğini seçili hale getirin...Diğer kutuda büyükten küçüğe şeklinde seçim yapın.
    11- Diğer kısımları AYNEN bırakıp “dönem ve döviz tipi†kutusuna geliniz.. “bilanço kullanımı†kutucuğunda “YAYINLANMA DÖNEMİNE GÖRE†seçili olsun…….â€başlangıç tarihine†dokunmayın, “bitiş tarihi†seçin (01.01.2016 mesela)….â€revizyon periyodu†olarak 3 AY seçin. Modelinize bir isim verin…..farklı kaydet….BU KADAR….sayfayı kapatın…
    12- Sol tarafta “PORTFÖY MODEL TEST ETME†butonuna tıklayın….Sisteminizin yanındaki “SEdžbutonuna tıklayın……SAĞ en alttaki “ÇALIŞTIR†butonuna tıklayın……â€LİSTEYİ YENİLEâ€butonuna basarak işlemin bitip bitmediğini kontrol edin, eğer işlem bittiyse sistem adınızın karşısında “SONUÇLAR†butonu çıkacaktır…butona tıklayın….
    13- Artık seçtiğiniz tarihler arasında sisteminizin getiri grafiğini görüyorsunuz. Eğer sisteminizin hangi hisseleri seçtiğini görmek istiyorsanız “PORTFÖY-HİSSE GETİRİ TABLOSU†nda “portföy1†tıklayın. Açılan sayfadaki alt oku sona getirip günümüzdeki en son seçili hisseleri bulun.

Hepsi Bu kadar....

Bol kazançlar....
    Sn Drizm,

İnvestor versiyonu bugün aldım, back test yapacak zamanım olmadı ama kafama takılan bişey var...

Siz programı anlatırken bilanço yayınlanma tarihine göre sekmesini seçiyorsunuz. Bu sekmede hesap dönemine göre sekmesini seçmeniz gerekmiyor mu ? Çünkü sizin yatırım önermenizde hisseye giriş için herhangi bir tarih olabilir demişsiniz fakat program back testi bilanço yayınlama tarihine göre yapıyor. Bu ikisi arasında yüzdesel farklar çıkar diye düşünüyorum. Yarın ikisini ayrı ayrı kıyaslayıp zamanım olursa buraya ekran görüntüsü koyarım

5. Ben queenstocks u kullandım doğrudur. ağustos 2010 ile 2016 arasında maksimum ne getirili strateji belirlediniz. ben aslında quenstocks un bana göre eksik yanlarını örtecek bir excel yazdım. porftöye 4 hisse 6 yılda 15 kat getiri.

6. nedir o eksik yan, queenstocks 3 ayda bir portföy güncelliyor fakat tam 3 ayda bir. tam bilanco dönemi sonrası al ve bilanco dönemi öncesi sat tarzı bi hesaplama yok. birde tam hatırlamıyorum ama pd/efk rasyosu queenstocks da yoktu sanırım... yada sharp net kar marjı var ama sharp efk yok. velhasıl temettü verimi f/k ya göre çok başarılı ama pd/dd sıralaması da temettü verimine göre başarılı. yaklaşık 3 ayımı queenstocks da denemeler yaparak geçirdim biliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by serkan1980 Yazıyı Oku
    Ben queenstocks u kullandım doğrudur. ağustos 2010 ile 2016 arasında maksimum ne getirili strateji belirlediniz. ben aslında quenstocks un bana göre eksik yanlarını örtecek bir excel yazdım. porftöye 4 hisse 6 yılda 15 kat getiri.
    Dediğiniz tarihler(ağustos 2010--2015 sonuna kadar) arasında denedim 1304%

ağustos 2010--15.08.2016 arasında ise 1695%

8.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    Dediğiniz tarihler(ağustos 2010--2015 sonuna kadar) arasında denedim 1304%

ağustos 2010--15.08.2016 arasında ise 1695%

porftöyde kaç hisse vardı acaba?

Sayfa 14/214 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız