Sayfa 29/38 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 225 - 232 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

Ahmetg Guest
    Son iki yilda yuksekten gosterip emekli maasini yukseltmek olayi hala gecerlimi?

2. Son 2 yılın genel ortalamayı pek değiştirmediğini duymuştum.

Ayrıca 2008 sonrası olacağından ABO (Aylık bağlama oranı) düşük.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Burda bir suru emekli var ve yurt disi calisiyolar bunlar yurt disi borclanma ile mi emekli oldu bilmiyorum ama bu kadar cok insan dan bazilari mutlaka TR de odeyerek yurt disi borclanma ile emekli olmustur. onlar catir catir burda calisiyolar hatta bazi islerden gonderilseler bile geri gelip gene calisiyolar 60 kusur yasinda adamlar var.............

Benim bi 4xx civari gun kaldi onu da dahil edip bi firmada gosterip yada is bulursam TR de onlari halletmek isterim elbette. ama 50xx gun elde etmek cok zevkli oldu sonunda.........
    TR de calisabilir yurt disinda calisamaz

pardon bu ayrintiyi daha once yazmaliydim

Ahmetg Guest
    Daha net yazalim

Yurtdisindan borclanarak emekli olup maasini alanlar eger yurtdisinda tekrar calismaya baslarsa maaslari kesilir ama TR de calisirlarsa kesilmez

Zaten maas cok dusuk o yuzden boyle teferruatlar yerine git adam gibi duz TR den emekli ol daha iyi. O zaman boyle kisitlamalar olmuyor

O zaman ben kalan gunleri TR de calisip yada bildigim bir yerde calisir gosterip, halledeyim,
    bos yere yurt disi borclanma yapmayim...

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Daha net yazalim

Yurtdisindan borclanarak emekli olup maasini alanlar eger yurtdisinda tekrar calismaya baslarsa maaslari kesilir ama TR de calisirlarsa kesilmez

Zaten maas cok dusuk o yuzden boyle teferruatlar yerine git adam gibi duz TR den emekli ol daha iyi. O zaman boyle kisitlamalar olmuyor
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    O zaman ben kalan gunleri TR de calisip yada bildigim bir yerde calisir gosterip, halledeyim,
    bos yere yurt disi borclanma yapmayim...
    ikametin yurtdisinda iken yapamazsin

ikamet Turkiye olmadikca Turkiyede calisiyor olamazsin

Elbette TR ye geri donup kalan gunleri bildigim tanidigim bi yerde ya calisir yada calisir gosteririm...
    Yeter artik yurt disi biktik artik.........

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ikametin yurtdisinda iken yapamazsin

ikamet Turkiye olmadikca Turkiyede calisiyor olamazsin

Emekli maaslari ile ilgili bi de bilgi vereyim, yakinlarda bi arkadasim emekli oldu ve maas hakki kazandi. 1630 lira dan baglanmis ve bana da en az asgari ucret olarak baglanir dedi, 1404 sevindirici olur benim icin 1050 berbat ya............

Sayfa 29/38 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •