Sayfa 10/437 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 3496 madde; 73 - 80 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Temeli yapmışsın da, zemin emniyetini sağlamamışsın. Cauti

i-)Parekende unu alabileceğin Rize de hapeloğlu market var oradan alırsın, ne kadar orada satılıyorsa, parekendenin uluun hasılatı üzerinde bir etkisi olacağını şahsen düşünmüyorum. satış ağı göremedim, alış veriş sitelerine de baktım. yok maalesef, varsa yazda bizde öğrenmiş oluruz.

ii-) corona bittikten sonra asla böyle bol bol geçirecek zaman bulamayacağız, bulsak bile evde durmaya kimsenin niyeti olmaz. o kısa zaman dilimlerinde de o tanıdığın hiç bir beyaz yakalı gelir durumu iyi oturupta ekmek pasta börek yapmazlar
    Yazımda parekende satışların, zincir şeklinde toptan satışlara da nasıl yansıyacağını söyledim. Öte yandan, bahsettiğim adamlar erken emekli, vakitleri çok...bol bol ekmek, çörek börek yapacak vakitleri var.

Neyse, sonuçta herkes aynı şekilde düşünse piyasa olmaz. Ben olumlu düşünürüm, başkası pek faydası olmaz der. Sonuçta dün birisi tavandan satarken, biri de alıyordu.

Ayrıca unu yeni keşfetmiş değilim şahsen. 2 tl den bu yana hissedeyim. Yani salgın konusundan bağımsız zaten beklentilerim iyiydi, bu sene için yeni yatırımların meyvesini alacaktık. Salgın işin çileği olmuş oldu.

Son olarak patron Günhan Ulusoy a güveniyorum. Bu sene için temettü sözü var. Bu yıl böyle güzel devam ederse, seneye temettümüzü alacağız inşallah. Temettü istikrarı oluşursa bunun da pozitif etkisi olacaktır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne yükselişle başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin
    medyan ve ortalama tahmin +911 oldu.
    Foreks'in 38 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en
    yüksek beklenti +3055 puan olurken, en düşük beklenti +170 puan
    olarak gerçekleşti.
    Ankete katılan 38 analistin tamamı pozitif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 72,33 puan düşüşle 96.398,64
    puandan tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +911
    Ortalama : +911
    Maksimum : +3055
    Minimum : +170
    Katılımcı: 38[(+38)(-)0]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(14/04/2020 - 09:17:03)

3.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Temeli yapmışsın da, zemin emniyetini sağlamamışsın. Cauti

i-)Parekende unu alabileceğin Rize de hapeloğlu market var oradan alırsın, ne kadar orada satılıyorsa, parekendenin uluun hasılatı üzerinde bir etkisi olacağını şahsen düşünmüyorum. satış ağı göremedim, alış veriş sitelerine de baktım. yok maalesef, varsa yazda bizde öğrenmiş oluruz.

ii-) corona bittikten sonra asla böyle bol bol geçirecek zaman bulamayacağız, bulsak bile evde durmaya kimsenin niyeti olmaz. o kısa zaman dilimlerinde de o tanıdığın hiç bir beyaz yakalı gelir durumu iyi oturupta ekmek pasta börek yapmazlar
    Hepmkerak ettiğim unu nerden alabiliriz bireysel olarak sorusunun cevabı hapeloglu marketmi acaba yokmu bu unu ben aldım kullandım diyen tüketici sayın güneyli bunionuda haklı sanırım bireysel üretim tavan yaptı evde yapıyoruz ekmeği ama gidip bim unu söke katmer un gibi merket unları satışları çoğaldı umarım uluunda toptan işinde cosuyordur nasip

4. Günaydın arkadaşlar
    Gündemle alakalı bilgiler paylaşayım:

Virüs te vaka sayısı 2 milyona ,ölümler 120 bine yaklaştı

Abd de öngörülemeyen artışlar var, Vaka sayısı 600 bine yaklaştı

Hindistan tüm ülkede uyguladığı karantinayı lockdown-2 olarak Mayısın ilk haftsına uzattı

Pegasus ; Mayısa planladığı uçuşların 1-15 mayıs kısmını iptal etti

Daha da önemlisi, Sovyetler birliği zamanın dünyaya yapılmış en büyük neyse yazmıyım, Çernobil nükleer santral etrafında 10 gündür yangın var. Videoları izledim, böyle bişey olamaz. Her yere yine radyasyon yayılmış. Yangın durmazsa Ukraynanın işi çok zor. Zamanında yaşı tutanlsr bilir. Bi bakan çay içmişti radyosyon olmadığını ispatlamak için

Bence; Ukraynadan herhangi bir ürün alımını hemen durdurmalıyız. Gıda buğday vs alıyorsak daha da acil durdurmalıyız

Bir de önemli güzel bi haber var. Kısmetse akşama onu da yazarım
    Maalesef 2020 çok çok kaotik bi yıl oluyor
    Aldığımız nefese şükretmeliyiz
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

5. Hiç buğday fiyatlarından ve ortaklık anlaşmasından söz eden yok. Başkan 40 yaşında ve federasyonun da başkanı. Hisse satışı olursa en az 250 milyon dolar bekliyorum. Bir de ihracat meselesi var tabii ki.. sadece evde ekmek meselesi değil..ilķ çeyrekde ciro patlaması ve 2019 yıllık karı kadar kâr etme ihtimali de var.. helva yapmaya az kaldı...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Eğer Çernobildeki Ukraynada ki yangın durmazsa kimse Ukraynsdan buğday almaz, ordan gıda almaz
    Dünyaya buğdayı en çok satan 3 ülkeden biri Ukrayna, Rusya ve Kazakistsnla birlikte..
    Adım adım malesef dünya buğday kıtlığına gider,
    Buğday dünyanın en değerlisi olur , eğer ki Ukraynada ki yangın durmazsa.
    Maalesef radyasyon çok fena yayılıyormuş

7.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Eğer Çernobildeki Ukraynada ki yangın durmazsa kimse Ukraynsdan buğday almaz, ordan gıda almaz
    Dünyaya buğdayı en çok satan 3 ülkeden biri Ukrayna, Rusya ve Kazakistsnla birlikte..
    Adım adım malesef dünya buğday kıtlığına gider,
    Buğday dünyanın en değerlisi olur , eğer ki Ukraynada ki yangın durmazsa.
    Maalesef radyasyon çok fena yayılıyormuş
    arkaaşlar sağlam sılkeleme için hazır olun herşey çok şişti bu kağıt boşluk bırıakmayı sevmez

8. 5.75 e kadar silkeler en baba.. yoksa bu süreçte mal kaptırmak istemezler herhalde.. gerçi tersi fenadır.. belli de olmaz.. asıl silkeleme 6.60 larda olacak. Sonrası Allah Kerim...
     Alıntı Originally Posted by ERD0805 Yazıyı Oku
    arkaaşlar sağlam sılkeleme için hazır olun herşey çok şişti bu kağıt boşluk bırıakmayı sevmez
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 10/437 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •