Sayfa 10/245 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1960 madde; 73 - 80 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Merhaba,

Forumda köklü bir üye değilim, sadece fikir paylaşımı anlamında ve sadece GBPUSD odaklanan bir başlık olsun istedim. Bilindiği üzere GBP pariteleri gerek volatiliteleri olsun, gerek majör parite olması olsun, gerek (bugünlerde) altın ile korele hareket ediyor olması ve indikatör sayılabilecek olması olsun, çoğumuzun göz ardı etmediği bir parite.

Başlıkta bazı kurallar olsun istiyorum.

Başlık Kuralları:
    1- Grafik + Analiz paylaşımlarının hepsi baş tacıdır. Sadece grafik atıp herhangi analiz ya da yorum yapılmayan gönderiler hoş karşılanmayacaktır.
    2- Başlığın adı her ne kadar GBPUSD olsa da (çok gerekli olması halinde) bağlantılı paritelerde de analizler baş tacı edilecektir. (Diğer GBP Pariteleri, Korele Pariteler,...)
    3- Haftalık ya da aylık challange 'lar düzenleyebilirim bazen (DEMO ya da GERÇEK HESAP). Kaybeden bir fakire Çorba (ya da sokakta kalan insanlara dürüm falan) ısmarlar. Bu challange 'lar kapsamında katılımcılar haftabaşı katıldıklarını belirtecek, haftasonu büyüme yüzdesi en az olan Çorbayı ısmarlar.
    4- Başlıkta herhangi öğretme amacı güdülmemektedir. Zaten (gerçekçi olalım) bir iki Forum Gönderisi okuyarak bu zıkkımın öğrenilmesi mümkün değil.
    5- Haftasonları oyunlarla ilgili şeyler paylaşabilirim. (Oynadığım 2 tane oyun var: World of Tanks, Euro Truck Simulator)
    6- Aklıma geldikçe eklerim

Selamlar
    Yeni Hali:

Merhaba,

Forumda köklü bir üye değilim, sadece fikir paylaşımı anlamında ve sadece GBPUSD odaklanan bir başlık olsun istedim. Bilindiği üzere GBP pariteleri gerek volatiliteleri olsun, gerek majör parite olması olsun, gerek (bugünlerde) altın ile korele hareket ediyor olması ve indikatör sayılabilecek olması olsun, çoğumuzun göz ardı etmediği bir parite.

Başlıkta bazı kurallar olsun istiyorum.

Başlık Kuralları:
    1- Grafik + Analiz paylaşımlarının hepsi baş tacıdır. Sadece grafik atıp herhangi analiz ya da yorum yapılmayan gönderiler hoş karşılanmayacaktır.
    2- Başlığın adı her ne kadar GBPUSD olsa da (çok gerekli olması halinde) bağlantılı paritelerde de analizler baş tacı edilecektir. (Diğer GBP Pariteleri, Korele Pariteler,...)
    3- Haftalık ya da aylık challenge 'lar düzenleyebilirim bazen (DEMO ya da GERÇEK HESAP). Kaybeden bir fakire Çorba (ya da sokakta kalan insanlara dürüm falan) ısmarlar. Bu challenge 'lar kapsamında katılımcılar haftabaşı katıldıklarını belirtecek, haftasonu büyüme yüzdesi en az olan Çorbayı ısmarlar.
    4- Başlıkta herhangi öğretme amacı güdülmemektedir. Zaten (gerçekçi olalım) bir iki Forum Gönderisi okuyarak bu zıkkımın öğrenilmesi mümkün değil.
    5- Hafta sonları oyunlarla ilgili şeyler paylaşabilirim. (Oynadığım 2 tane oyun var: World of Tanks, Euro Truck Simulator)
    6- Aklıma geldikçe eklerim
    7- Her gün beğendiğim Yazarlardan/Şairlerden bir tane özlü söz paylaşmaya özen gösterecem.

Selamlar

Bugünün Sözü BERNARD SHAW 'dan gelecek:

"Hayat kendini bulmakla ilgili değildir, hayat kendini yaratmakla ilgilidir."

Ben hala cümlenin birinci bölümünde cebelleşiyorum
    Son düzenleme : selym; 21-12-2022 saat: 22:48.
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Bekleyen satış emri devreye girmiş.

Risk Edilen Miktar: 39 PİP

Hedef: 1950 civarları (Buradan geri dönüp beni stoplarsa hiç şaşırmam)

Selamlar

Antrenman iptal oldu, son ders boş diye okuldan 1 saat erken çıkmasına izin verilen lise öğrencisi gibi mutlu oldum...

Eve gelip GBPUSD grafiğine bakınca ve bütün hafta bu uyuz paritenin beni oyaladığını hatırlayınca mutluluğum yerini "sinir" duygusuna bıraktı...

Sakin olmalıyım, sakin olmalıyım, sakin olmalıyım,...

Parite gece yine geri çekilme yapmış ve kırmış olduğu (düne kadar destek seviyesi olan) direnç seviyesinde işleme girmeye geç kalanlara ikinci bir şans daha vermiş.

SL güncelledim. İnsallah en kısa sürede hedefe varırız.

Bugünün Sözü de BERNARD SHAW 'dan gelecek:

"Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma. Aynı zevkleri paylaşmıyor olabilirsiniz."

Selamlar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Antrenman iptal oldu, son ders boş diye okuldan 1 saat erken çıkmasına izin verilen lise öğrencisi gibi mutlu oldum...

Eve gelip GBPUSD grafiğine bakınca ve bütün hafta bu uyuz paritenin beni oyaladığını hatırlayınca mutluluğum yerini "sinir" duygusuna bıraktı...

Sakin olmalıyım, sakin olmalıyım, sakin olmalıyım,...

Parite gece yine geri çekilme yapmış ve kırmış olduğu (düne kadar destek seviyesi olan) direnç seviyesinde işleme girmeye geç kalanlara ikinci bir şans daha vermiş.

SL güncelledim. İnsallah en kısa sürede hedefe varırız.

Bugünün Sözü de BERNARD SHAW 'dan gelecek:

"Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma. Aynı zevkleri paylaşmıyor olabilirsiniz."

Selamlar
    Yeni uyandım, işlem istediğim yönde gitmiş ama TP olmamışım.

SL Güncellemesi Yaptım - Risk Edilen Miktar: 5 PİP

Risk minimize olduğu için ters yönde bir işaret olmadıkça açık tutacağım işlemi. 1950 'ye inancım büyük ama duygusal hareket etmek, ya da duygusal olmaya kendimi alıştırmak istemiyorum.

Saygılar

BERNARD SHAW (konuya uygun olsun istedim):

"Bir şeyler görüyorsun ve "Neden? diyorsun. Ama ben asla olmayan şeyleri hayal ediyorum ve "Neden olmasın?" diyorum."

Selamlar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Yeni uyandım, işlem istediğim yönde gitmiş ama TP olmamışım.

SL Güncellemesi Yaptım - Risk Edilen Miktar: 5 PİP

Risk minimize olduğu için ters yönde bir işaret olmadıkça açık tutacağım işlemi. 1950 'ye inancım büyük ama duygusal hareket etmek, ya da duygusal olmaya kendimi alıştırmak istemiyorum.

Saygılar

BERNARD SHAW (konuya uygun olsun istedim):

"Bir şeyler görüyorsun ve "Neden? diyorsun. Ama ben asla olmayan şeyleri hayal ediyorum ve "Neden olmasın?" diyorum."

Selamlar
    Aynı yönde bir tane daha işlem açmak istiyorum. Her zaman olduğu gibi yine Bekleyen Emir şeklinde. Yani fiyat tahmin ettiğim kadar geri çekilme yaparsa işlem devreye girecek. Girmezse de Allah Kerim

Doğal olarak fiyat kademe kademe iniyor. Şu anki tepki alışlarının maks olma seviyesine bir tane Bekleyen Satış Emri yerleştirdim (Risk Edilen Miktar: Yaklaşık 70 PİP)

Selamlar

BERNARD SHAW:

"Mantıklı insan kendini dünyaya uydurur, mantıksız olansa dünyayı kendine uydurmaya çalışmakta ısrar eder. Bu nedenle tüm ilerleme mantıksız insan bağlıdır."

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Bu herifle bugün ters düştük

Ama yine de saygıyı hak diyor:

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Aynı yönde bir tane daha işlem açmak istiyorum. Her zaman olduğu gibi yine Bekleyen Emir şeklinde. Yani fiyat tahmin ettiğim kadar geri çekilme yaparsa işlem devreye girecek. Girmezse de Allah Kerim

Doğal olarak fiyat kademe kademe iniyor. Şu anki tepki alışlarının maks olma seviyesine bir tane Bekleyen Satış Emri yerleştirdim (Risk Edilen Miktar: Yaklaşık 70 PİP)

Selamlar

BERNARD SHAW:

"Mantıklı insan kendini dünyaya uydurur, mantıksız olansa dünyayı kendine uydurmaya çalışmakta ısrar eder. Bu nedenle tüm ilerleme mantıksız insan bağlıdır."
    İstatistiğim güzel olsun diye işlemi kapatıp yeni bi işlem daha açtım. Aynı yönde yani.

Fiyat bekleyen satış emrimi devereye sokacak kadar malesef geri çekilmedi.

Hedef Hala: 1950 - bu gün daha veri açıklaması falan olmayacağı için parite bu saattten sora rolantiye bağlar heralde.

Saygılar

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    İstatistiğim güzel olsun diye işlemi kapatıp yeni bi işlem daha açtım. Aynı yönde yani.

Fiyat bekleyen satış emrimi devereye sokacak kadar malesef geri çekilmedi.

Hedef Hala: 1950 - bu gün daha veri açıklaması falan olmayacağı için parite bu saattten sora rolantiye bağlar heralde.

Saygılar

Merhaba,

Bahsettiğim işlem -34 PİP ile stoplandı.

Buradan yola çıkacak olursak, Haftalık Performansım: -15 PİP

Fiyat beklediğim yere kadar geri çekilme yaptı, teyit olması halinde satış trendine katılacam (teyit yok henüz - bekleyen emri piyasa kapanmadan önce silecem - haftasonu bekleyen emrimin orda kalmasını istemem). Hala 1950 ye kadar bir atak daha olacağını düşünüyorum çünkü.

Bi da Pip Collectorun analizi (örtüşüyoruz bu sefer):

BERNARD SHAW:

"Fikirlerini değiştiremeyenler hiçbirşeyi değiştiremezler"

Doğru söylemiş, insan önce kendisine hükmetmesini başarmalı.

Selamlar
    Son düzenleme : selym; 23-12-2022 saat: 21:03.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,328
    Cuma akşamı, çay yapıp balkondan dışarıya bakarken ve çay yudumlarken yüksek sesle dinlenmelik müzik (ışık kapalı olmalı, odayı sesi kısık olmasına rağmen açık olan TV aydınlatmalı):

Sayfa 10/245 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •