Sayfa 1038/1044 İlkİlk ... 38538938988102810361037103810391040 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,297 - 8,304 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Psikolojik Özelliklerine Göre 10 Farklı Yatırımcı Türü:

1-Açgözlü yatırımcılar: Bu tür yatırımcılar çok büyük meblağlarda alım satım yapar. Bu da onların çok fazla risk almasını ve kolay para peşinde koşmasına yol açar.
    2-Yeni yatırımcılar: Yeni yatırımcılar tecrübesiz olurlar.
    3-Kibirli yatırımcılar: Bu yatırımcı türü belki de piyasalarda kazanmaya en uzak yatırımcı türüdür. Tek amaçları kendilerini kanıtlamak ve kırılgan egolarını tatmin etmek olur.
    4-Trend yatırımcıları: Bu türden yatırımcıların tek amacı uzun soluklu bir trendi yakalamak ve bu trende ayak uydurarak para kazanmaktır.
    5-Ürkek yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar genellikle işlem almakta zorlanır ve sürekli bir tereddüt halinde olurlar.
    6-Perma-Bull yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, piyasalarda daima long yani yükseliş yönlü pozisyon alırlar.
    7-Perma-Bear yatırımcılar: Perma-Bull yatırımcıların tam tersi olan bu yatırımcı türü ise piyasalarda daima short yani kısa pozisyon açarak düşüşlerden kazanç elde etmeye çalışır.
    8-Doğru yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, genellikle kibirli yatırımcılar gibi piyasanın belirsizliğini ortadan kaldırmak için doğru tahminlerde bulunmayı öncelikleri olarak belirler. Onlar için önemli olan şey piyasanın yönünü tahmin edebilmektir.
    9-Kağıt yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar genellikle piyasayı herkesten daha çok severler. Birçok şirketin bilançosunu neredeyse ezbere bilen bu türden yatırımcıların handikabı ise tahminleri gerçek parayla hayata geçirme kabiliyetinden yoksun olmalarıdır.
    10-Zengin yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, piyasalarda hedeflenmesi gereken amacı kendilerine hedef edinen, başarılı yatırımcı türüdür.

ben SOSYAL medyada okuyup burayada alıntılamak istedim umarım işe yarar..

2.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Psikolojik Özelliklerine Göre 10 Farklı Yatırımcı Türü:

1-Açgözlü yatırımcılar: Bu tür yatırımcılar çok büyük meblağlarda alım satım yapar. Bu da onların çok fazla risk almasını ve kolay para peşinde koşmasına yol açar.
    2-Yeni yatırımcılar: Yeni yatırımcılar tecrübesiz olurlar.
    3-Kibirli yatırımcılar: Bu yatırımcı türü belki de piyasalarda kazanmaya en uzak yatırımcı türüdür. Tek amaçları kendilerini kanıtlamak ve kırılgan egolarını tatmin etmek olur.
    4-Trend yatırımcıları: Bu türden yatırımcıların tek amacı uzun soluklu bir trendi yakalamak ve bu trende ayak uydurarak para kazanmaktır.
    5-Ürkek yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar genellikle işlem almakta zorlanır ve sürekli bir tereddüt halinde olurlar.
    6-Perma-Bull yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, piyasalarda daima long yani yükseliş yönlü pozisyon alırlar.
    7-Perma-Bear yatırımcılar: Perma-Bull yatırımcıların tam tersi olan bu yatırımcı türü ise piyasalarda daima short yani kısa pozisyon açarak düşüşlerden kazanç elde etmeye çalışır.
    8-Doğru yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, genellikle kibirli yatırımcılar gibi piyasanın belirsizliğini ortadan kaldırmak için doğru tahminlerde bulunmayı öncelikleri olarak belirler. Onlar için önemli olan şey piyasanın yönünü tahmin edebilmektir.
    9-Kağıt yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar genellikle piyasayı herkesten daha çok severler. Birçok şirketin bilançosunu neredeyse ezbere bilen bu türden yatırımcıların handikabı ise tahminleri gerçek parayla hayata geçirme kabiliyetinden yoksun olmalarıdır.
    10-Zengin yatırımcılar: Bu türden yatırımcılar, piyasalarda hedeflenmesi gereken amacı kendilerine hedef edinen, başarılı yatırımcı türüdür.

ben SOSYAL medyada okuyup burayada alıntılamak istedim umarım işe yarar..

Hepsinden azar azar, ortaya karışık tabak misali

Aslında yatırımcı tipini belirleyen bir çok etken mevcut, ekonomik durum, çevresel faktörler, maruz kaldığımız sözde haber akışları, gibi gibi...

Borsa göründüğünden daha zor bir mecra öyle aldım bekledim demek kolay, ama birde beklerken yaşananlar, sonunda çekilen çileye değer mi değmez mi soru işareti...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Pala bizi 9 gündür soğuk suyun içinde yüzdürüyor zatürre etti zaten.
    4.kanal alt bant 7800 civarı buranın altında yoğun bakıma yatırırlar artık.
    8050 - 8100 üzeri güneşli bölgeye çıkarız gibi gözüküyor bu çizgilerde.

Geldik zurnanın zırtlayacağı yere.

5.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Cuma sınırdaydı bu gün direkt aşağı kırdı, yeşil çizgi yaklaşık 2.59 usd

Burada aynı 2.59

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

XU/030 Pembe kanal kesikli çizgi 8.100 civarı, pembe kanal üst bant 10.000, Gri kanal üst bant 11.000 civarıdır.

XU030 8100 civarına indi tepkiyi izleyelim.

Hayırlı Cumalar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sayfa 1038/1044 İlkİlk ... 38538938988102810361037103810391040 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •