Sayfa 109/1009 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Gerçek şudur aslında ve bunu hepiniz biliyorsunuz .

Piyasayı suni gündemle götürüyorlar. Ülkenin gerçek ekonomisi balon gibi şişikdir. Keşke böyle olmasaydı ve hiç bir iş,saklanıp gizlenmeseydi... Neticede hepimiz aynı gemideyiz çoluk çocuklarımız var. Kimse refah düzeyinin düşmesini istemez ama malesef gerçekler hep saklanıyor... Özellikle ekonomi gösterildiği gibi asla değil....Biri püfff dese çat diye kırılıverecek ....Bilinçli olan kesim her şeyin farkında.resmen tiyatro izliyoruz.

Borsa endeksi ha bire şişiriliyor.. Nerde ve kim patlatacak belli değil. Endeks patladığında ilk etapta dolar; 4-4.50 arasında bir yere oturacaktır. demedi demeyin.

2.  Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Başta Robert kolej olmak üzere belirli liselerin yanlış tanındığını görüyorum.

Bu okullarda sınav başarısından çok öğrenciler hayata ilişkin bilgilendirilir ve sorgulama yeteneği kazandırılır öğrencilere. ( Bu nedenle de pek çok iyi vakıf üniversitesi !alacağı düşük sınav puanını tolore etmek için ayrıcalıklı özel burs sağlar bu okullardan mezun olanlara.

Düşünme analitik değerlendirme konusunda esas eksik olanlar fen liseleridir. Yüksek puan ve mühendislik veya tıp hedefleniyordu en iyiydi fen liseleri dır tabii ki!!! Laboratuvarlarda parlayan yildizdirlar. Ama 3 kişiye bir sunum yap dediler mi birden sönerler.

Kısacası okul ve sınav başarısı için fen liseleri hayat başarısı için yabancı kolejler öndedir.

İsteyen arkadaşla konuyu daha da tartışabilir veya sorularını cevaplandirmaya çalısırım.
    Artik cok iyi degiller.

Iyi ogretmenler guneye gidiyor.
    Marmara koleji.
    Ted Bodrum.
    Fethiye Ata.

Burada cocukta yok
    Ögretmende kalmadi.

Bizim hanim Uskudar Amerikanli.
    Okulun son halini bilseniz.

Degil yilda 60 65 bin
    6.5 bin tl verilmez.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sabah gazetelerde 15 temmuz için hazırlatılan afişleri gördüm ve ağlamamak için kendimi zor tuttum.Nedir bu askere olan düşmanlık.Dünyada bir tane daha millet var mı 20 yaşında evladını toprağa verirken vatan sagolsun samimiyetinde olan.
    Bu ********lerin ülkenin her stratejik noktasına girmesine göz yumulduğu gibi gözbebeğimiz askeriyeye de bulaşmasına göz yumanlar şimdi bu 2000 yıllık tarihi olan ocağı nasıl acınası hale getirirsiniz.Yazıklar olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    65 bininci olmak evet okulun adına göre biraz fazla geri ama genel olarak yabancı liseler, fen liseleri kadar başarılı değil. Ya da bizim kriterlerimiz açısından öyle, şöyle ki; fen liseleri tamamen test odaklı bir eğitimdir. Son sınıfta öğrencinin sürekli test çözmekten başka bir aktivitesi yoktur ama yabancı liseler böyle değil, son sınıfta okuluna göre yabancı dilde drama yazmasını bekleyen de var, yabancı dilde edebi bir eseri derinlenmesine incelenmesini isteyende var. Bu çocuklar test odaklı eğitim görmedikleri için fen liseleri gibi lys de yüksek skor yapamıyorlar ama iş yurtdışında 'isim yapmış' üniversitelerden kabul görmeye gelince de çok açık ara öndeler.

Kısaca yurtdışında üniversite amaçlayanlar için yabancı liseler, yurtiçinde üniversite amaçlayanlar için devlet/özel fen liseleri daha mantıklı.

Kendi adıma imkanım elverirse ve çocuğumda kazanabilirse, yabancı lise ve ardından yurtdışı üniversite benim için daha mantıklı.

Robot gibi yetişmiş, düşünmesini öğrenememiş, vizyonu dar test skoreri mantığı benim istediğim eğitim sistemi değil.
    Bu dediğiniz sistemler yılda 35 binden başlıyor çıktıkça çıkıyor.

Tamamen katılıyorum yazdıklarınıza.

borsa şişti
    altın şişti
    ev fiyatları şişti
    araba fiyatları şişti
    dolarda geçen seneye göre şişkin
    faizler şişkin %15 lere dayandı

eee biz nereye yatırım yapacağız şimdi. bu kadar şişkinlikte ekonomik krizmi gelecek acaba.

6.  Alıntı Originally Posted by MADEN_AVCISI Yazıyı Oku
    borsa şişti
    altın şişti
    ev fiyatları şişti
    araba fiyatları şişti
    dolarda geçen seneye göre şişkin
    faizler şişkin %15 lere dayandı

eee biz nereye yatırım yapacağız şimdi. bu kadar şişkinlikte ekonomik krizmi gelecek acaba.
    Borsa'da secici olarak cok guzel hisseler var, onlari bulmaya calismak lazim.

7. Bir ornek vermek gerekirse BASCM Cimento.

Net aktif degeri 444 Milyon, bunun 370 Milyonu Maddi Duran Varliklar.

Fabrika, makineler, binalar vs.

Konut gibi.

Enflasyon buna etki etmez, ettigi kadari zaten Sermaye Duzeltme Farklari olarak bilancoya ilave edilir.

Hisse su an 2.60 TL.

POIP'te.

POIP'te diye almazsaniz, bence sansi kacirirsiniz.

Yillik vadeli mevduat kazancindan fazla nakit kar payi verir.

Gecen yil 0.221 TL. vermisti.

8.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz sistemler yılda 35 binden başlıyor çıktıkça çıkıyor.

Tamamen katılıyorum yazdıklarınıza.
    En güzeli çocuğu yurtdışında yapıp problemi kökten çözmek.

Sayfa 109/1009 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •