Sayfa 110/208 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Değiyor ki yapıyoruz ve böyle bir başlık var : )
    İşin şakası değip değmemesi kişiden kişiye göre değişir: kimisi aylık %3e göbek atar kimisi %7yi beğenmez
    Not: Saat geç oldu, beynim durmuş olabilir, hesap yanlış olabilir, kontrol ederseniz sevinirim.
    *Vade sonuna yaklaştıkça vadeli fiyatı spota yaklaşması lazım onu hesaba katmamışım, sonucu çok etkilemez zaten

Farklı senaryolar için getiriler nasıl oluyor bi bakalım

Bugün pozisyon açtık, vade sonuna kadar:

1-hisse her gün tavan tavan giderse:

2-hisse her gün %5 artarsa:

3-hisse fiyatı hiç değişmezse:

4-Hisse her gün %5 düşerse:
    Son düzenleme : yuji; 08-09-2022 saat: 01:27.

2. Selamlar bir bilgi soracağım tşkler ..diyelim 5 Eylül'de is c aldık 9.60 -9.90 7 Eylül'de yine aldım 10.30 -10.65...simdi diyelim ki pozisyon kapatmak isteyeceğim fiyat nasıl olacak hangi poziyonu kapatacağını nereden bileceğim ..farklı zamanda aynı hissede yaptığım işlemleri not mu almam lazım

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Selamlar bir bilgi soracağım tşkler ..diyelim 5 Eylül'de is c aldık 9.60 -9.90 7 Eylül'de yine aldım 10.30 -10.65...simdi diyelim ki pozisyon kapatmak isteyeceğim fiyat nasıl olacak hangi poziyonu kapatacağını nereden bileceğim ..farklı zamanda aynı hissede yaptığım işlemleri not mu almam lazım
    Ne zaman aldığınızın bi önemi yok
    Güncel fiyatlardan spot sat viop al yapacaksınız

4. isfin %100
    skbnk %120
    tskb %144
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. Yabancı Takas Oranı 33,66
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. tskb taban yapmamak için marjı çok açtılar
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7. 30 EYLÜL günü deniyorki işlem kendi kendine kapanacak .yani 5,000 hisse 50 viop kontratı birbirini götürecek.

normalde hisse yi aldık ve 30 eylülde satmamız lazım .satmasakta sistem satıyor mu nasıl satıyor ??

mekanizma acaba benim düşündüğüm gibimi işliyor ? şimdi bizim 50 kontrat satışımız var...30 eylül günü ; sistem diyorki lucasın 50 kontrat malını xx fiyattan satıcam ..bir bakıyor ki aynı zamanda benim hesabımda 5,000 lot aynı hisse var...aa diyor zaten hisse var ben bunu bozayım mı diyor ..

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    30 EYLÜL günü deniyorki işlem kendi kendine kapanacak .yani 5,000 hisse 50 viop kontratı birbirini götürecek.

normalde hisse yi aldık ve 30 eylülde satmamız lazım .satmasakta sistem satıyor mu nasıl satıyor ??

mekanizma acaba benim düşündüğüm gibimi işliyor ? şimdi bizim 50 kontrat satışımız var...30 eylül günü ; sistem diyorki lucasın 50 kontrat malını xx fiyattan satıcam ..bir bakıyor ki aynı zamanda benim hesabımda 5,000 lot aynı hisse var...aa diyor zaten hisse var ben bunu bozayım mı diyor ..
    Kurumdan kuruma bu işlem değişiyor, benim kurumda otomatik kapanıyor.
    En iyisi kurumunuzla bu detayları konuşmanız

Benim aracı kurum vadenin son günü arıyor "Viopta açık pozisyonlarınız var ne yapalım" diye, ben de "spotta karşılıkları var otomatik kapanır ellemeyin" diyorum.

Sayfa 110/208 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •