Sayfa 113/1003 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Spk bültenindeki bilgiye göre azimut serbestfon kuruyormuş, iş portföy de bist100 dışı hsyf kuruyor.

Bu arada belli başlı bütün yatırım kurumları (iş,ak,gar.,tacirler, ata,gedik vb) idari para cezası almışlar, ilginç geldi...

https://spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2020&no=73
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    SPK'ya fonların virmanı hakkında soru sormuştum cevabı gelmiş. Ben anlamadım mümkün mü değil mi şimdi. İlk paragraf zorunlu haller dışında mümkün değil diyor. İkinci paragraf açık kapı bırakıyor gibi.
    Aslında size cevap hazırlamamışlar.
    Taaa 2016 yılındaki bir açıklamayı aynen göndermişler.
    https://haber.doviz.com/gundem-haber...n-verdi/473078

Açıklama iki dağıtım kuruluşu arasındaki virmanı değil, dağıtım kuruluşu ile saklama kuruluşu arasındakii virmanı ilgilendiriyor.
    Hisse virmanı mümkünken fon virmanının mümkün olmaması izah edilemez.
    Bugüne kadar yatırım fonu nedir bilinmiyordu ki virmanını soran olsun ya da virman isteyen olsun.
    İsteyen olmayınca nasıl yapıldığını inceleyen ve yapan da olmuyor.

Bu konunun açık ve net bir şekilde düzenlenmesini Takasbank aracılığı ile SPK'dan istemek gerek.

Virman yok demek kadar anlamsız birşey olamaz.
    Ben aldığım ve tek bir hesap üzerinde saklamacı kuruluş olan MKK'da duran menkul varlık olan fonlarım için işlem yapacağım kurumu değiştireceksem veririm bir dilekçe MKK'da duran varlıklarım o kurumdan diğer kuruma bağlanır gider.Gerekiyorsa masrafını öderim.
    Buna olmaz demek mantıklı olmaz.
    Aksi taktirde ben ne yapacağım fonlarımı satacağım T+1-2-3 bekleyeceğim para gelecek sonra gidip diğer kurumdan alacağım, böyle bir mantık olabilirmi?

Siz bu konuyu bir kez de Takasbank'a iletin.
    Bakalım ne cevap verecekler.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Spk bültenindeki bilgiye göre azimut serbestfon kuruyormuş, iş portföy de bist100 dışı hsyf kuruyor.

Bu arada belli başlı bütün yatırım kurumları (iş,ak,gar.,tacirler, ata,gedik vb) idari para cezası almışlar, ilginç geldi...

Cezayı verdikleri karar , bankalarda açığa satışı ve depo şartını düzenliyor, ona muhalefet etmişler gibi görünüyor ilginç.

İş Portföy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse
    Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

Bu fon ilgimi çekti. bist100 dışı diye direk adlandırılan başka fon var mı bilmiyorum. İş portföy aktif yönetime bulaşmaz pek. herhalde xtum endekste bist100 dışı hisseleri alıp koyacaklardır. xtum x100 ve x30'a göre 3-4 kat primli. Zamanlaması pek iyi olmamış.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eib 0.15 %
    mac 1.09 %
    Eıb mutlu etti yine

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Deniz portföyün fon isimleri güzelmiş.
    Gül, Reyhan,Bade, Türkiz

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    döngüyü anlamak zor , çünkü döngü dediğimiz şey determinist değil... bundan sıyrışmanın pragmatik yolu kendi portföy yönetişiminizi döngüsel yapmakta... yani bırak piyasanın döngüsünü , ondan sıyır kendini... kendin bir felsefe oluştur onun izinde esnek bir şekilde döngülen... dolarda yükseliş kaçınılmaz torpiğinde bununla ilgili eski yazılarım var oradan çıkarım yapabilirsiniz belki detaylı...
    Aynen genis vakitte okuyayim...tesekkurler

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aslında size cevap hazırlamamışlar.
    Taaa 2016 yılındaki bir açıklamayı aynen göndermişler.
    https://haber.doviz.com/gundem-haber...n-verdi/473078

Açıklama iki dağıtım kuruluşu arasındaki virmanı değil, dağıtım kuruluşu ile saklama kuruluşu arasındakii virmanı ilgilendiriyor.
    Hisse virmanı mümkünken fon virmanının mümkün olmaması izah edilemez.
    Bugüne kadar yatırım fonu nedir bilinmiyordu ki virmanını soran olsun ya da virman isteyen olsun.
    İsteyen olmayınca nasıl yapıldığını inceleyen ve yapan da olmuyor.

Bu konunun açık ve net bir şekilde düzenlenmesini Takasbank aracılığı ile SPK'dan istemek gerek.

Virman yok demek kadar anlamsız birşey olamaz.
    Ben aldığım ve tek bir hesap üzerinde saklamacı kuruluş olan MKK'da duran menkul varlık olan fonlarım için işlem yapacağım kurumu değiştireceksem veririm bir dilekçe MKK'da duran varlıklarım o kurumdan diğer kuruma bağlanır gider.Gerekiyorsa masrafını öderim.
    Buna olmaz demek mantıklı olmaz.
    Aksi taktirde ben ne yapacağım fonlarımı satacağım T+1-2-3 bekleyeceğim para gelecek sonra gidip diğer kurumdan alacağım, böyle bir mantık olabilirmi?

Siz bu konuyu bir kez de Takasbank'a iletin.
    Bakalım ne cevap verecekler.
    Açıklayıcı cevabınız için teşekkürler sn myfinans.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8. Nnf yi begenmedim ben bir sey gecmis performansina bakilmadan bu derece ovulup twitterda fln da populer olursa saglikli fiyatlama bozuluyor haliyle...
    Fon yoneticileri bir terlesin piyasa bu ayakta kalmanin zor oldugu bir yer hele Turkiye gibi gundemin surekli degistigi serbest piyasa ekonomisinin havada oldugu bir ulkede...
    Gerci fon yoneticileri uyardi hep boyle olmaz diye ama bu kadar teveccuh gostermek imkani saglikli degil yatirimci icin....
    Bence...
    Ama ins getirilerini devam ettirir de ulkemiz kazanir yatirimcilar kazanir diye temenni ediyoruz...
    Ytd elbette zaten nnf bende yok...

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Sayfa 113/1003 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •