Sayfa 113/208 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. otomatik kapatmayı pek anlamıyorum. kontratın vadesi dolunca aracı kurum kontratı kapatıp spottaki hisseleri satıyor mu yani? 150 spot hisse ve 1 kontrat varsa vade sonu gelince aracı kurum kontratı kapatıp 100 hisseyi satıyor mu? işlem bitince arbitraj karı + 50 hisse mi kalıyor elimizde?

ayrıca vadeli kontrat açabilmek için illa ki elimizde 100 hisse mi olmalı? teşekkürler.

2. Arbitraj işlemleri için verileri nereden çekiyorsunuz? Bunun için bir api vs var mıdır?

Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    otomatik kapatmayı pek anlamıyorum. kontratın vadesi dolunca aracı kurum kontratı kapatıp spottaki hisseleri satıyor mu yani? 150 spot hisse ve 1 kontrat varsa vade sonu gelince aracı kurum kontratı kapatıp 100 hisseyi satıyor mu? işlem bitince arbitraj karı + 50 hisse mi kalıyor elimizde?
    Aracı kurum vade sonunda 100lot hisseyi satar ve 1 kontratı da kapatır, elinizde 50lot hisse kalır. doğru ama 1 kontrata karşılık 150 lot hisse aldıysanız bu arbitraj olmuyor. Nette longtasınız demek bu.

Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    ayrıca vadeli kontrat açabilmek için illa ki elimizde 100 hisse mi olmalı? teşekkürler.
    Hayır canım ne alakası var. Vadeli ve spot tarafında birbirinden bağımsız pozisyon açabilirsiniz.
    Bizim amacımız arbitraj olduğu için vadeli ve spotta eşit miktarda pozisyon açıyoruz

Alıntı Originally Posted by Aesir Yazıyı Oku
    Arbitraj işlemleri için verileri nereden çekiyorsunuz? Bunun için bir api vs var mıdır?
    Ideal diye bi program var, veri terminali. https://idealdata.com.tr/

Bu programın kendi ihtiyaçlarınıza dönük kodlama yapabilmek için kütüphanesi var, onu kullanarak c# dilinde kodlama yapabiliyosunuz.
    Veriyi de sağlıyor (bazı veriler ücrete/lisansa tabi ama genelde cüzi oluyor ücreti)

Aracı kurumunuzda işlem hacminiz belli bir meblağın üstündeyse bu programı onlar da ücretsiz olarak temin edebiliyor(benim öyle mesela)

Onun dışında veri terminalinden bağımsız python/java gibi dillerle kendiniz yapmak isterseniz BIST de bu verileri sağlıyor diye biliyorum belli bir ücret karşılığı, ama detaylarına hakim değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,775
    Bear_Bull
    @BearBull26

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ideal diye bi program var, veri terminali. https://idealdata.com.tr/

Bu programın kendi ihtiyaçlarınıza dönük kodlama yapabilmek için kütüphanesi var, onu kullanarak c# dilinde kodlama yapabiliyosunuz.
    Veriyi de sağlıyor (bazı veriler ücrete/lisansa tabi ama genelde cüzi oluyor ücreti)

Aracı kurumunuzda işlem hacminiz belli bir meblağın üstündeyse bu programı onlar da ücretsiz olarak temin edebiliyor(benim öyle mesela)

Onun dışında veri terminalinden bağımsız python/java gibi dillerle kendiniz yapmak isterseniz BIST de bu verileri sağlıyor diye biliyorum belli bir ücret karşılığı, ama detaylarına hakim değilim
    Teşekkürler. Bende mac var desteklemiyor bu program. Koskoca Borsa İstanbul bir tane adam akıllı api bulamadım internette. Gidip veri akışı sağlayan siteleri traverse edip kendim çekicem artık. Programı da kendim js kullanarak yazarım. Güzel birşey çıkarsa burdan ücretsiz paylaşırım.

7. Aesir dolar problemini cozdum
    dolari vadeliye koydum 3.50 den ve nakit blokaj verdim karsiliginda 2.000.000 tl aldim an itibari ilede arbitraj icin kullandim
    ....

Alıntı Originally Posted by Aesir Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Bende mac var desteklemiyor bu program. Koskoca Borsa İstanbul bir tane adam akıllı api bulamadım internette. Gidip veri akışı sağlayan siteleri traverse edip kendim çekicem artık. Programı da kendim js kullanarak yazarım. Güzel birşey çıkarsa burdan ücretsiz paylaşırım.
    Anlık verileri ücretsiz veren bir site var mı ki? hangisinden çekeceksiniz

Sayfa 113/208 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •