Sayfa 116/405 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 921 - 928 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Temettü verdiği zaman da % 15 stopaj kesiliyor ky den. Ordan da zarar yazıyoruz. Temettü vermeseydi ve yatırımlardan dolayı da bedelli sermaye artırımı yapsaydı ky nin çoğu bunu isterdi diye düşünüyorum. Önemli olan bu satışların şirket ortakları arasında anlaşmazlık sonucu olmamasıdır. Ben kendi sahsıma şirket içerisinde bir problem olabileceğini düşünüyorum, inşallah yanılırım. Saygılar.
    Temettü yatırımın meyvesidir. Şirket finansal açıdan zayıf duruma düşmedikçe neden temettü dağıtmasın ki. Tabii sizinki de farklı bir bakış açısı saygı duyuyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by dobracı2017 Yazıyı Oku
    Alkım topiğini biraz geriye doğru okudum çoğu ortak satışlarından muzdarip.Lakın firma 25/11/2020 de 5,81 milyon adet satıs yapacagını borsaya bildirmiş.Ve bu tarihten sonra 28/12 2020 de 675,000 adet 14,58 TL fiyattan,3/3 2021 de 702,774 adet 19,09 TL fiyattan ,6/4 2021 de 407846 adet 18,65 TL fiyattan satış yapmış.Geriye kalan satış ortada.Üstüne 9/4/2021 de 2,250 milyon adet daha ek satış haberi gelmiş.Neticede ortak satışları devam edecek.İlk 25/11/2020 de satış yapacağını belirttiği zaman hisse 13,50 TL fiyatta idi.Bu kadar satışa hazır hisse varken hisse bu zaman içinde 21,60 TL görmüş.Ve hisse geçen sene bu zamanlar 7,80 TL idi.Yaptığı prim ortada.Devreye sokacağı yatırımlarada az kaldı.Bu hisse bir alt pazar hissesi veya 1e 7 yapan sığ hisseler gibi olamazBu hisseyi alan yatırımlar devreye girdikten sonraki bilançoları beklemeyi göze almalı.Borsamızda bist 100 ün durumu ortada.Coğu bist 100 hissesinin getirileri senelik eksi değerlerde gezmektedir.Tespitler bunlar ortak satışlarına devam.Sabredebilip bekleyen gün gelecek kazanacak.Her gün ekran izleyip buraya gelen sinir olup satacak.Herşeyin hayırlısi.Bol kazançlar...
    Sizin yazdıklarınızın da altına imza atarım

3. Ben cuma günü yatırımcı ilişkilerini aradım. Beni ilgilendiren kısımları sordum. Yatırımların devam ettiği olumsuz bir süreç olmadığını ve satışlar kısmında 2020 son çeyreğe göre olumsuz bir durum olmadığını belirtti. Ortak satışı için ise kendi insiyatiflerinde olduğunu ve buna müdahale edemeyeceklerini belirtti. Sonuçta satan var evet ama onu da karşılayan birileri var. 2021 de yeni yatırımlar ile gelecek bilançoları görene kadar da burdayım. Haa fiyat olarak aşağı gelirse de bunu fırsat bilir alıma devam ederim. Filmin sonu güzel olacak diye düşünüyorum.

4. Bir sürü şey yazdım sildim, kimsenin aklını bulandırmaya gerek yok düşüncesindeyim bende.Ortak satışları hiçbir zaman yatırımcılar için hoş karşılanmaz. Önceden Alkadan pek hoşlanmazdım, keke satsalarda kurtulsak diyordum ama şimdi alkayı bir sigorta olarak görüyorum. İyiki Alka satılmamış ve hali hazırda şirketin malı.

Temettüyü bende istemiyorum. Daha öncede yazmıştım. Sayın yakın dediği gibi stopaj olayı yanısıra temettüde bir düzeltme söz konusuda olabiliyor. Temettüler verdiğindede temettü ile yine alkim alıyorum.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

Alıntı Originally Posted by fatihsrky Yazıyı Oku
    Bir sürü şey yazdım sildim, kimsenin aklını bulandırmaya gerek yok düşüncesindeyim bende.Ortak satışları hiçbir zaman yatırımcılar için hoş karşılanmaz. Önceden Alkadan pek hoşlanmazdım, keke satsalarda kurtulsak diyordum ama şimdi alkayı bir sigorta olarak görüyorum. İyiki Alka satılmamış ve hali hazırda şirketin malı.

Temettüyü bende istemiyorum. Daha öncede yazmıştım. Sayın yakın dediği gibi stopaj olayı yanısıra temettüde bir düzeltme söz konusuda olabiliyor. Temettüler verdiğindede temettü ile yine alkim alıyorum.
    Herkes fikrini saygı çerçevesinde paylaşabilir, bundan tabii bir şey olamaz. Alkim gibi bir hissede bu kadar çok ortak satışı yapılıyorsa ve halka açıklık oranı % 60 lara yükselmişsse ben kendi adıma bir problem mi var sorusunu sormak ihtiyacını hissediyorum. Bu durumda şirket yetkilileri ky lerin güvenini kazanmak için bilgilendirme yapmasının da uygun olacağı kanaatindeyim. Biz ky ler olarak ta devamlı mantığımıza ters gelen işlemler konusunda şirketi aramanın ve mail atmanın hem şirket için hem de biz ky ler için yararlı olacağı kanatindeyim. Saygılar.

6. Derinliği olan bir hisse. Ortak satışındaki bu rakamlar hisseyi orta ve uzun vadede çok etkileyecek kanaatinde değilim, bu satışlar çok rahat kesinlikle karşılanır.
    Yatırımları ve kar marjları yatırımcıyı çekmeye devam edecektir. Sakin ve sabırlı olalım sadece.. Yarın temettülerimiz hesabımıza geçsin hayırlısı ile değerlendirelim..
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

7. temettü 14 nisan

8.  Alıntı Originally Posted by hürriyet Yazıyı Oku
    temettü 14 nisan
    Ben yanlış yazmışım

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Sayfa 116/405 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •