Onemli Gunler Banner
Sayfa 118/1013 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    SONUÇ:Ne çıkarsa çıksın..!!!!
    KAOS TÜM HIZIYLA YOLDA..!!

SICAK PARA BUHARLAŞTI..!!
    TAKKE DÜŞTÜ..!!
    KEL GÖRÜNDÜ..!!!
    Tulumbada su kalmadı..!!!

KRAL ÇIPLAK..!!!
    TURBO CRASH TÜM HIZIYLA YOLDA..!!!
    FED FAİZ ZEHİRiNİ KUSTUKÇA...!!!
    TL PATIR PATIR DÖKÜLMEYE..!!
    ENFLASYON VE İŞSİZLİK HIZLA YÜKSELME ..!!!
    DEVAM EDECEKTİR....!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by TIGERSHARK Yazıyı Oku
    sayfalarca siyaset konuşmuşsunuz lütfen gidin siyaset forumlarda derdinizi anlatın ben yöneticinin yerinde olsam bu sadece siyaset yapan kullanıcıları süresiz forum dan atarım bu nedir arkadaş yaa
    Esasen bu saatten sonra siyasetle ilgili konuşmanında anlamı yok..dolar kıtlığı başladığında/başlarsa cır cır böcekleri öyle yada böyle ortaya dökülecek..bizsek biz, başkasıysa başkası..

Bol ve beleş para döneminde semirenler yaptıkları borçları fasulyeyle ödemeyecekler nihayetinde..

3.  Alıntı Originally Posted by gktrk Yazıyı Oku
    Yalnız amerika daki %2.5 civarı enflasyonu unutmayın.Yani dolar da %2.5 faizin üstü reel getiridir.Eğer siz faizi harcıyorsanız uzun vade de paranız eriyor demek oluyor.
    o kadarda erisin ne yapalım, TL'de yıllarca sömürüldük onun erimesi yanında bu hiç bir şey. Ben 2013 ve 2014 te bu dolar konusunda iki kritik hata yaptım artık üçüncü bir hata yapma lüksüm yok, %100 dolardayım ve üstüne yattım. kıyamette kopsa TL'ye bu şartlarda dönmem, TL ye dönmem için %25 mevduat faizi şart.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Esasen bu saatten sonra siyasetle ilgili konuşmanında anlamı yok..dolar kıtlığı başladığında/başlarsa cır cır böcekleri öyle yada böyle ortaya dökülecek..bizsek biz, başkasıysa başkası..

Bol ve beleş para döneminde semirenler yaptıkları borçları fasulyeyle ödemeyecekler nihayetinde..

Kaptanın iyisi fırtınalı havada belli olur..

İlk fırtınada dolar alanlar ne olmuştu..

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    o kadarda erisin ne yapalım, TL'de yıllarca sömürüldük onun erimesi yanında bu hiç bir şey. Ben 2013 ve 2014 te bu dolar konusunda iki kritik hata yaptım artık üçüncü bir hata yapma lüksüm yok, %100 dolardayım ve üstüne yattım. kıyamette kopsa TL'ye bu şartlarda dönmem, TL ye dönmem için %25 mevduat faizi şart.
    Sayın Powerpc,
    USD mevduata alternatif banka eurobondları için görüşünüz nedir?

Örnek : HALKBANK XS1188073081 kodlu tahvilin vadesi şubat 2021, yıllık usd getirisi %5,65

6.  Alıntı Originally Posted by samadhi Yazıyı Oku
    Sayın Powerpc,
    USD mevduata alternatif banka eurobondları için görüşünüz nedir?

Örnek : HALKBANK XS1188073081 kodlu tahvilin vadesi şubat 2021, yıllık usd getirisi %5,65
    hiç araştırmadım, yalnız bu tahvil işleri biraz sakat vaktinden önce satarsan zarar etme riskinde var. iyi araştırmak lazım. ben kısa vadeci(max 3 ay) olduğum için bana uymaz.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Biz işimize bakalım...

Twitter'de Jackie şöyle bir garfik ve analiz göndermiş:

Jackie†@JackieTheTrader

USDTRY rise from 3.5558 found resistance at 3.7463 near channel top. I now expect a move below blue channel bottom (three-wave correction).

3,6558 den başlayan çıkış, kanalın tepesinde 3,7463 te dirençle karşılaştı.

Şimdi ben (Jackie tabi ) kurun mavi kanalın dibine (üçlü dalga düzeltmesi) hareket etmesini bekliyorum...
    Sayın Bora abim mavi kanalın dibi kaçtan geçiyor acaba

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Yalnız bu FED'in şakur şukur faiz artıracağına fazla inanmamak lazım geldiğini düşünüyorum..

Çünki biz farkında olmasakta QE infinity devam ediyor..yada devam etmek zorunda..bugüne takılmak yerine büyük resme bakmakta fayda var diye düşünüyorum..geçmişten farklı olarak oyun sadece herkesin kendi gemisini kurtarmasına endekslendi o kadar..

Birilerinin dediği gibi Brexit ağır çekim Bear Stearns, Trump'ın seçilmesi ise yine ağır çekim Lehman vakası..

Örneğin ECB ve BOJ halazırda toplamda aylık 150 milyar dolar tahvil alımı yapıyor..Bill Gross der ki; ECB ve BOJ tahvil alımını kestiği anda şu an 2.45'lerde dolaşan ABD 10 yıllıkları 3.5'lara çıkar ki..buda ABD'yi resesyona götürür..

Buna benzemedik global ortamda artık herşey birbirine bağlı..Çin'in ABD tahvili satması vb. benzer sonuçlar doğurabilir..

Şu an esas olan Trump'ın ne yapacağı..sınır vergileri ve şirket vergi indirimleri vb. çok önemli..doların ve dolayısıyla EM'lerin kaderi bu noktada belirlenecek..

Sayfa 118/1013 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •