Onemli Gunler Banner
Sayfa 120/370 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 2954 madde; 953 - 960 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Artık çok geç. Çünkü..

overlok makinesi ayağınıza geldi.
    halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına;
    overlok çekilir.
    beş dakikada yapılır,
    hemen teslim edilir.
    BIST in has zamanı geçti diyisin eylemi?

O değilde geçen bunu alırkendi galiba hemen alabilmek için fiyat iyileştirdim. Halbuki çok lotda sayılmaz. Acaba diyorum ufak ufak tahta yapmaya başlasak spek olabilirmiyiz? Spekin en boşta bulunduğu zaman biz onun altını oysak birazda.. olmazmıki ?
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. a) Sıçrama yaparak kapatacak
    b) Buradan toplama yapma görüntüsü vererek kapatacak
    c) Alt banda inerek kapatacak.

Sizce hangisi? Bence b şıkkı.

3.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    a) Sıçrama yaparak kapatacak
    b) Buradan toplama yapma görüntüsü vererek kapatacak
    c) Alt banda inerek kapatacak.

Sizce hangisi? Bence b şıkkı.
    Bana göre, bu durum malda olanları boğma çabası. Biraz yukarı alıp fazlasıyla aşağı veriyor. Avını gerçekten boğmaya kararlıysan ve yakaladıysan, sudan tam olarak çıkarmazsın. Daha derinlere çekersin. Benim gördüğüm bu. O nedenle, kısada yukarı alacağını düşünmüyorum kendi adıma. Avlar yakalandı, etrafı çevrildi, bir araya toplandı bir defa. 125 veya altında kapatmak isteyebilir. Daha sonrasında da benzer hareketlerle devamının gelmesini bekliyorum. Artık nerede karnı doyar, yeter derse. O nedenle, 2-3 yıl ekran izlemeyin diyorum
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bana göre, bu durum malda olanları boğma çabası. Biraz yukarı alıp fazlasıyla aşağı veriyor. Avını gerçekten boğmaya kararlıysan ve yakaladıysan, sudan tam olarak çıkarmazsın. Daha derinlere çekersin. Benim gördüğüm bu. O nedenle, kısada yukarı alacağını düşünmüyorum kendi adıma. Avlar yakalandı, etrafı çevrildi, bir araya toplandı bir defa. 125 veya altında kapatmak isteyebilir. Daha sonrasında da benzer hareketlerle devamının gelmesini bekliyorum. Artık nerede karnı doyar, yeter derse. O nedenle, 2-3 yıl ekran izlemeyin diyorum
    Bunları 151 den aşağı sarktığı zaman söylemiştim. Bu kağıt farklı geleneğe uymayabilir de demiştim. Gerçekten de görüyorum ki geleneği pek bozabilen kağıt yok. Spek kağıtları bile böyle.
    Bu kağıdın geleneği bozması için tek bir neden var. 2020 serileri furyasına girmemiş olması. Yalnız bu konuda spekler bizi aldatmış olabilir ki bence öyle, 80-150 arası bize % 100 gösterselerde kendileri hesaplamadım ama % 250 almışlardır. Zira hepimiz gördük her dirençte ortalama üçer trade yaptılar!

Eskiden dolaşımda 50 milyon lotu olan kağıtlar böyle aktif hareket edemezlerdi. Oysaki şimdi 5 milyon luk kağıtlarla aynı hareket edebiliyorlar. Bu da BIST in ne kadar büyüdüğünün göstergesi sanırım. Üstelik tek lot 140 TL.

Yalnız dediğin gibi artık avı boğacaklarsa bu düşüşe trade demektir. Hatta fazla av toplama hareketi de devam edecektir. Yani bunları bile bile bu duruma düşmek en nefret ettiğim şey. Bunu beklesem bile buna karşı hareket etmem gerekir onuda yapmıyorum. Yani ancak boş yorumla kendimi geriyorum. Bir şey yapıp bir pay alamadıktan sonra bilmenin ne anlamı varki. Ancak kardan epey zarar ederek hayıflanarak kağıttan çıkıcam. Normalde en muhtemel şey bu gibi görünüyor.

5. hisse 150 lere giderken en yakın beklenti yeni rezerv miktarı ve bilanço idi,önce hiç hesapta olmayan 2019 raporunu yolladılar,ardından bakın 1 yıl boyunca hiç bir iş yapmadık dercesine öncekinin kopyası olacak bir 2020 raporu yolladılar,o da yetmedi kafaları karıştırıcı,törpülenmiş,adeta sömürülmüş,tırtıklanmış izlenimi veren beklenti altı bir bilanço ile tüy diktiler,bu şartlarda hisse nasıl yukarı gitsin ben tahtaya suç bulmuyorum,fiyatı destekleyecek tek bir gelişme olmadığı gibi sürekli baltalayıcı işler oluyor,oysa güzel haberler lazım gelmiyor bi türlü,az lotlu spek hissesi değil ki bu adam istediği gibi at oynatsın,piyasa kağıdı bu,üstelik öyle bir sistemimiz var ki büyükbaş oyuncular düşerken de kazanabiliyor bizim gibi al bekle yükselsin diye dertleri yok,hissedeki gelişmeler düşüşe meyilli hale getiriyorsa neden yukarı oynasınlar ki,kötü seansların bir sebebi varsa o da şirketi yönetenlerdir

6.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Kısa vadeli göstergelerde pozitif uyumsuzluk var ama buna tepki vermiyor gibi.
    abi aldın mı hisse hayırlı olsun seni burda görmek beni memnun eder,güzel analizler okuyacağız senden inşallah

7.  Alıntı Originally Posted by different Yazıyı Oku
    hisse 150 lere giderken en yakın beklenti yeni rezerv miktarı ve bilanço idi,önce hiç hesapta olmayan 2019 raporunu yolladılar,ardından bakın 1 yıl boyunca hiç bir iş yapmadık dercesine öncekinin kopyası olacak bir 2020 raporu yolladılar,o da yetmedi kafaları karıştırıcı,törpülenmiş,adeta sömürülmüş,tırtıklanmış izlenimi veren beklenti altı bir bilanço ile tüy diktiler,bu şartlarda hisse nasıl yukarı gitsin ben tahtaya suç bulmuyorum,fiyatı destekleyecek tek bir gelişme olmadığı gibi sürekli baltalayıcı işler oluyor,oysa güzel haberler lazım gelmiyor bi türlü,az lotlu spek hissesi değil ki bu adam istediği gibi at oynatsın,piyasa kağıdı bu,üstelik öyle bir sistemimiz var ki büyükbaş oyuncular düşerken de kazanabiliyor bizim gibi al bekle yükselsin diye dertleri yok,hissedeki gelişmeler düşüşe meyilli hale getiriyorsa neden yukarı oynasınlar ki,kötü seansların bir sebebi varsa o da şirketi yönetenlerdir
    Katılmıyorum. 150 ye kadar beklenti ile gitmedi. Yabancı çıkış isteyince kağıttan haberleri sebep yaptılar. Ayrıca süreçteki prim yüzde yüz değil. K.y.yı dolandırdılar. Şimdi bunun böyle olduğunu bu ustten mallananlar ağlama yoğunlukları arttırdığında daha iyi anlayacağız.

8. şimdi önümüzdeki en yakın beklentiler ağrıdan gelecek haber ve mahkemenin sonuçlanması olacak,dua edelim de ağrıdan dişe dokunur bir haber gelsin,şu mahkeme işi de hayırlısıyla bir an önce bitsin gitsin önümüze bakalım,akıllarda hep bi şüphe olacağına netlik önemli

Sayfa 120/370 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •