Sayfa 120/1002 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. Deniz Hoca'nin musadesiyle kopyalayalim.

Gayet iddialı ifade ediyorum.18 yasını bitiren herkes ,elde ettiği kazancı yıl sonunda beyan edip vergisini ödeme düzenine geçilmeden,istisnasız her türlü kazanç vergilendirilmeden ,avrupada amerikada olduğu gibi, ev otomobil satın alımı dahil her türlü harcamada paranın kaynağı sorulmadıkça ve o kazancın vergisinin ödenip ödenmediği kontrol edilmedikçe, kara para kazançları ve kayıt dışı ekonomi nin kanalları tıkanmadıkça,ne talep enflasyonunu, ne de dış ticaret açığını düşürebilirsiniz.Satın alma gücü erimiş ücretlilerin bir nefeslik kalmış canını ,boğazını daha da sıkarak enflasyonu düşürebileceğini sanmak akıl dışıdır, zulümdür.

Vatandas kendi varligini korumak icin dolar aliyor.

Bugun TL.ye donse, butun bunlar duzelecek mi.

Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Reis'in adayını bırak oyu; günahımı ,sacimdaki biti bile vermem.

Benimle aynı kafadasın a.q...Bit değil sirkeyi bile vermem...

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran:

Kur artışı bekleyenlerin yanılacağı bir yıl olacak.

Şu an Türkiye’de pozitif faize geçildi. Açıklanan enflasyon geçmişin, verdiğimiz faiz gelecek 3 ayın. Buna dikkat edin. Dolarda kalanın aleyhine bir durum olabilir.

Bu yıl devalüasyon beklentim ‘sıfır’. Olacağını sanmıyorum. Seçim ekonomisi beklemiyorum.

Türk Lirası’nın aşırı değerleneceği bir yıl olabilir.

İhracatın etkilenmemesi için Merkez Bankası döviz alımı yapabilir.

Eskiden bankalar kredi vermekte zorlanıyordu. Şimdi bankalarda iştah var ama müşteriler yüksek faizden dolayı tereddüt ediyor. İlk defa TL mevduatlar, TL kredileri geçti tarihte. Yani çok fazla mevduat toplamaya başladık ama krediye dönüştüremiyoruz.

Faiz seviyesi şu an yeterli. Ancak daha da yukarı gitmesi istihdam ve büyüme için risk. Bazı sektörlerde istihdam kayıpları olabilir. 45 seviyesi ile birlikte bu yaşanabilir. Şu an tekstil gibi alanlarda bunun işaretlerini görüyoruz.

Enflasyonda bu şekilde yüzde 3’lük gerçekleşmeleri yakalayabilirsek Merkez Bankası’nın hedefini 36-42 bandında yakalarız. Ben burada başarı görüyorum.
    ''Yani çok fazla mevduat toplamaya başladık ama krediye dönüştüremiyoruz"
    Yüzde kaçını krediye dönüştüremiyorlar ?
    Para bankaların elinde patladı.
    Döviz alıp değerlendirsinler derim.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Dolar satış 30 liralara merhaba dedi artık.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    ''Yani çok fazla mevduat toplamaya başladık ama krediye dönüştüremiyoruz"
    Yüzde kaçını krediye dönüştüremiyorlar ?
    Para bankaların elinde patladı.
    Döviz alıp değerlendirsinler derim.
    Oyle de yapacaklardir.

6. Benzim zammını hemen uygulamışlar. Akşamı beklememişler..

7. FED altını durdurmak için doların faizini yükseltti ve para arzını kıstı. Tüm dünyada borsalarda çöküşü başlattı.

Madem sarı teneke bu kadar önemsiz, neden FED rahatsız oluyor. Zikcoin iniyor çıkıyor, hiç zikinde değil FED in, ama sarı teneke azıcık hareketlendi, FED nakavt oldu, şimdi de tüm ekonomileri ve borsaları nakavt ediyor, sonra sistem çökünde kazanan her zamanki gibi yine sarı teneke olacak.

Tarih her zaman tekerrür eder. Yıkılan rezerv para Dolar eninde sonunda ölecek, ve ileride yerine yenisi (IMFCOIN) gelecek. https://www.investopedia.com/news/im...y-possibility/

Sarı teneke kim gelmiş kim gitmiş onunla ilgilenmez. Fiziki sarı teneke, sarıdır tenekedir fizikidir. Gerçektir.

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/emreeser0/status...OHsEGU0vg&s=19
    Büyük bir panik seziyorum bu açıklamalar yaptırıldığına göre! İyi malın reklama ihtiyacı olmaz! Hsbc 2024 sonu kur tahminini 33 olarak açıkladı tam bir psikolojik baskı uyguluyorlar döviz yatırımcısına
    33 Tl yılsonunu bırak 2 ay içinde olabilir ben bu açıklamaları anlayamadım, mb kendi tahmini bile 39 tl yani 42-45 tl arası beklenebilir. Dolar faize yenilmez en kötü başabaş olur.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 120/1002 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •