Sayfa 121/153 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 961 - 968 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

dolar herkesi mahvetti. her şey aşırı pahalı,aldığımız maaş gerçekten son üç sene içerisinde eridi.almayı düşündüğüm ne varsa çok pahalı. arabaya para vermeye gerek yok diye almıyordum işimi görüyor diye fakat hanım da öğrendi, şimdi otomatik bir araba alayım diyorum ama akıl alır rakamlar değil gerçekten.
    dolar bir tur daha çevirirse dediğin gibi biz bittik yani.
    son dönemde suriye-libya-abd-rusya dalaşmalarımız yabancı yatırımcıyı kaçırıyor gelmesine de engel oluyor bence. adamların tekerine çomak sokarsan onlarda senin tekerine çomak sokar.
    yapısal reform zırvalıkları güden malum hocalar benden daha iyi biliyordur tabi ama 2008'de de mevcut hükümet vardı gökten dolar yağıyordu biz de nasiplendik, aynı ortamda, neden bize yatırımcı gelmiyor sebebi belli.
    daha başka şeyler de var ama bu sayfada pek siyasete de girmek istemiyorum. (hükümetin hatalarından kaynaklı olanlar da dahil).
    zaten ekonomi bilgim de yetersiz.
    borsa en kötü dönemde bile 89000'den aşağıya salmadı, aşağı çok yolumuz yok gibi. ama yukarı çok yolumuz var.
    yani 200binlerin borsamız için normal olduğunu düşünüyorum ki daha 100'lerdeyiz.
    hisseler virüsten dolayı çok etkilendi,satışlar azaldı, fk'lar yükseldi ama rüzgarın bir anda tersine dönmeyeceğini kimse garanti edemez. ama şahsi kanaatim bu sürünceme uzun sürer gibi. benim portföyüme gelince şu an için bir önemi yok, portföyünde bir önemi yok, ekonomik stabilite, daha makul döviz kurları bizim portföyden çok daha önemli.yoksa benim elimi attığım şey zaten kurur yapım böyle
    sadece fikirlerimi yazdım, benim aklım kendime yetmiyor sen bildiğini yap hocam
    selametle...
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Gerçekten sorma bana devlet 4+5.5 yaptı zam yıllık kizin okulu 5000 den 6000 ne cıktı aylık yemek yok harçlığı yok az kaldi ama birde ev kredisi ödüyorum arabayı Sağ olsun acsel hissesi ile aldim yazdim önceki sayfalara yoksa araba nerde lada nivam vardı bir tane şimdi otomatik araç ama inan hidrolik direksiyon en sevdiğim

Biz memurların beyaz yakadan ya da ticaret erbabından farkı bu hayat standardımız pek değişmez ne aşağı ne yukarı rus edebiyatında sık sık karşılaşırız bizim gibi karekterlere

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Tosunpasa
    Dönemsel olarak, %20 kazanç gözüküyor ama bence 3-4 kağıdınız piyasa açılınca portföyü %20 daha yükseltecektir.
    Ytd
    Artık portföyü sallamiyorum hocam.
    Boşver
    Dolar ve altına gıcık olmakla meşgulüm bu aralar

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Tosunpasa
    Dönemsel olarak, %20 kazanç gözüküyor ama bence 3-4 kağıdınız piyasa açılınca portföyü %20 daha yükseltecektir.
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Gerçekten sorma bana devlet 4+5.5 yaptı zam yıllık kizin okulu 5000 den 6000 ne cıktı aylık yemek yok harçlığı yok az kaldi ama birde ev kredisi ödüyorum arabayı Sağ olsun acsel hissesi ile aldim yazdim önceki sayfalara yoksa araba nerde lada nivam vardı bir tane şimdi otomatik araç ama inan hidrolik direksiyon en sevdiğim

Biz memurların beyaz yakadan ya da ticaret erbabından farkı bu hayat standardımız pek değişmez ne aşağı ne yukarı rus edebiyatında sık sık karşılaşırız bizim gibi karekterlere
    Allah kolaylık versin hocam.
    Ama memur kesimi için özel okul fazla
    Zaten karşıyım, parazit yapayım dedim

Hocam 4 sene lise 3 sene universite kaldi öderiz sanada tavsiye ederim özellikle fransız okullarını girmesi kolay okuması kolay yurt dışında üniversite ucuz

Uzun vadeli portföy yapma zamanı ağır ağır yaklaşıyor.. Yirmi yıllık bir döngünün eşiğine giriyoruz.. 2000 yılında portföy yapanlar şu an kendini emekli etti.. Yaklaşan cisim tekrardan başlamak için büyük fırsat verecek.

Sanırım üç büyük şehirden birinde yaşayıp, üst düzey okullardan birine gönderiyorsunuz. Aylık olarak yazdığınız rakam benim üç çocuk için ileride ödemeyi düşündüğüm tutara eşit, yanlış anlamayın eleştiride bulunmuyorum, yalnızca anlamaya çalışıyorum, benim için eğitime sarfedilen her kuruş kutsaldır.

Sırf özel okul fiyatları yüzünden gelecek projeksiyonumda üç büyük şehre yer vermemeye çalışıyorum. Benimkilerin ikisi ilköğretimde, birisi de seneye başlayacak. İlkokulda devlet okulu, ortaokulda özel düşünüyoruz, şimdiden büyük oğlumla bursluluk sınavlarına çalışmaya başladık.

Memur olarak çocuğunuzun eğitimine verdiğiniz önem takdire şayan. Eğitim konusunda önerileriniz olursa memnuniyetle dinlemek isterim.
     Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Hocam 4 sene lise 3 sene universite kaldi öderiz sanada tavsiye ederim özellikle fransız okullarını girmesi kolay okuması kolay yurt dışında üniversite ucuz
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Uzun vadeli portföy yapma zamanı ağır ağır yaklaşıyor.. Yirmi yıllık bir döngünün eşiğine giriyoruz.. 2000 yılında portföy yapanlar şu an kendini emekli etti.. Yaklaşan cisim tekrardan başlamak için büyük fırsat verecek.
    biraz daha açarak sebepleriyle yazarsanız bizde yorumlarla katılabiliriz hocam.
    bir büyük tufan kopacağını düşünmekle beraber bizi ne kadar etkileyeceğini tam olarak kestiremiyorum.
    ''dokuz ayrı kadınla ilişkiye girerek, bir ayda çocuk sahibi olamazsınız''
    ''yazdıklarım yatırım tavsiyesi değilidir.Acemi lafıyla iş yapmayın''

Sayfa 121/153 İlkİlk ... 2171111119120121122123131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •