Sayfa 122/997 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    En basit örneklerden biri :

Ülkemizde petrol yok ,

Cari açığın en büyük kalemi ; enerji ,

Be kardeşim, bu kadar basit bir gerçek ortada iken ; hangi akıl ülkenin 'Ulaşım Altyapısını' demiryolundan karayoluna çevirir ?
    Bunun için gizli ele dahi gerek yok. Otoyol yapıp seçmeni krediyle araba sahibi yapma işlemi oy getiriyor. Politikacı olsaydım ben de yol yapardım zira nispi olarak bakir bir toplum olduğumuz için halk araba sahibi olup geniş yollarda kredi kartıyla aldığı benzinle dahi olsa gezdiği zaman garip bir mutluluk hissine kapılıyor. Kendini zengin hissediyor. Ve oyu o yolları yapana veriyor.
    Yani aslında bunu politikacılar değil halkın kendisi istiyor.
    Kanser hastalığı neden bu kadar uğraşa rağmen hala alt edilemiyor?.
    Aynı problem, kanser dediğimiz şey vücudun kendi kendine saldırması ve hücrelerin bu saldırıyı mutlulukla karşılaması ve belki de bundan zevk alması.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    bunun için gizli ele dahi gerek yok. Otoyol yapıp seçmeni krediyle araba sahibi yapma işlemi oy getiriyor. Politikacı olsaydım ben de yol yapardım zira nispi olarak bakir bir toplum olduğumuz için halk araba sahibi olup geniş yollarda kredi kartıyla aldığı benzinle dahi olsa gezdiği zaman garip bir mutluluk hissine kapılıyor. Kendini zengin hissediyor. Ve oyu o yolları yapana veriyor.
    Aynı problem, kanser dediğimiz şey vücudun kendi kendine saldırması ve hücrelerin bu saldırıyı mutlulukla karşılaması ve belki de bundan zevk alması.
    hayret daha hiç bir trol saldırmadı....uyanamadılar heralde
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun için gizli ele dahi gerek yok. Otoyol yapıp seçmeni krediyle araba sahibi yapma işlemi oy getiriyor. Politikacı olsaydım ben de yol yapardım zira nispi olarak bakir bir toplum olduğumuz için halk araba sahibi olup geniş yollarda kredi kartıyla aldığı benzinle dahi olsa gezdiği zaman garip bir mutluluk hissine kapılıyor. Kendini zengin hissediyor. Ve oyu o yolları yapana veriyor.
    E işte ne güzel yazmışınız,

Çözmemiz gereken '' anlık mutluluklar'' değil , uzun vadeli hedefler.

Bunu kim sağlıyacak ? Yönetim.

'Ulaşım altyapısını demiryolundan karayoluna çevirdim' diyen bürokratın oğlu hangi parayla ABD de okuyor ???
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    E işte ne güzel yazmışınız,

Çözmemiz gereken '' anlık mutluluklar'' değil , uzun vadeli hedefler.

Bunu kim sağlıyacak ? Yönetim.

'Ulaşım altyapısını demiryolundan karayoluna çevirdim' diyen bürokratın oğlu hangi parayla ABD de okuyor ???
    Bu noktada da fiili bir imkansızlık var gibi, zira insan biyolojik olarak kısa vadeli ve anlık mutlulukları tercih edecek şekilde programlanmış. (üreme refleksi dahi bu yönde).

Kısa ve anlık mutluluklarını uzun vadeli mutluluğu için feda etmek genel toplum profili için çok fazla entelektüel bir durum.

Eskiden tabii entelektüellik kavramı yoktu ama sufiler, dervişler de yine azınlıktaydı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu noktada da fiili bir imkansızlık var gibi, zira insan biyolojik olarak kısa vadeli ve anlık mutlulukları tercih edecek şekilde programlanmış. (üreme refleksi dahi bu yönde).

Kısa ve anlık mutluluklarını uzun vadeli mutluluğu için feda etmek genel toplum profili için çok fazla entelektüel bir durum.

Eskiden tabii entelektüellik kavramı yoktu ama sufiler, dervişler de yine azınlıktaydı.
    Sn. rxpu, 1950 ' lerden bahsediyorum ...

TC'de o yıllarda kaç tane otomobil vardı ?

Dünyada , gelişmiş 10-15 ülkede bulundum .

Hiçbirinde sabah-akşam kalkan '' SERVİS OTOBÜSÜ-MİNİBÜSÜ'' yok .

Bir yerlerde okumuştum (kaynağı bulamıyorum) , dünyanın en büyük otobüs-minibüs-kamyon filosuna sahibiz !!!!

Bu ülke DOLMUŞ gibi bir şey keşfetmiş iken ...

Otomotivcilere kızmıyorum, onlar piyasanın gereğini yapıyorlar.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Sn. rxpu, 1950 ' lerden bahsediyorum ...

TC'de o yıllarda kaç tane otomobil vardı ?

Dünyada , gelişmiş 10-15 ülkede bulundum .

Hiçbirinde sabah-akşam kalkan '' SERVİS OTOBÜSÜ-MİNİBÜSÜ'' yok .

Bir yerlerde okumuştum (kaynağı bulamıyorum) , dünyanın en büyük otobüs-minibüs-kamyon filosuna sahibiz !!!!

Bu ülke DOLMUŞ gibi bir şey keşfetmiş iken ...
    Serviste dolmuşta işine giden adama al bu araban bu da otoyolun dediğin zaman onun için bundan değerli bir şey olabilir mi?

Bu iş 1950'lerden başladı. O zaman belki bu meta otoyol ve otomobil değildi, başka bir şeydi. Otomobil ve otoyol özal ile başladı. Ama 1950'lerde de 1980'lerin otomobil ve otoyol muadili gibi havuza su kaçırtabilecek bir şeyler planlanmıştır. 1950 ve 1960 larda bu afrodizyak neydi yaşım müsait olmadığı için bilemiyorum , ama mutlaka halkın o anki üretim çıktısı ve uzun vadeli ihtiyaçları ile uyumlu olmayan ama kısa vadede oya devşirilebilecek milletin balıklama atlayacağı bir meta kurgulanmıştır.

7. Bakınız Marshall Yardımı .

O yıllarda eski adı Socony Vacuum , sonraki adı Mobil Oil olan firmanın Türkiye temsicisine '' bütün devlet ihalelerine gir, fiatı 0(sıfır) tl ye kadar düşürebilirsin, komisyonun bizde '' denmiştir !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,283
    Bu basligin eski halini cok ozledim cok..
    Modlari goreve cagiriyorum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 122/997 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •