Sayfa 122/1230 İlkİlk ... 22721121201211221231241321722226221122 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 969 - 976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Önceki günlerde tat gıdaya dikkat çekmiştim...dipten dönüş sinyalleri var...son 1-2 haftadır güçlü alıcılar var.

Temel olarak da, artan gıda fiyatları, azalan üretim...tat gıdanın ürünlerine olan talebi arttırır beklentisindeyim.

2. merhaba.. eurobond hakkında bilgisi olan abilerim arkadaşlarım nette nerdeyse konuyla ilgili hiçbir şey bulamadım.. yardımcı olun lütfen.. faizler yüksekken almak mantıklı mıdır? hangi durumda daha çok kazandırır? sadece kardan mı vergi alınır? kuponlu kuponsuz olanları varmış galiba.. hangi fon daha avantajlı nerden anlarım.. ayrıntılı bilgi alabileceğim bi kaynak varsa o da çok makbule geçer

3.  Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    merhaba.. eurobond hakkında bilgisi olan abilerim arkadaşlarım nette nerdeyse konuyla ilgili hiçbir şey bulamadım.. yardımcı olun lütfen.. faizler yüksekken almak mantıklı mıdır? hangi durumda daha çok kazandırır? sadece kardan mı vergi alınır? kuponlu kuponsuz olanları varmış galiba.. hangi fon daha avantajlı nerden anlarım.. ayrıntılı bilgi alabileceğim bi kaynak varsa o da çok makbule geçer
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=1161

Buradan takip edebilirsiniz arkadaşım

TA-1033 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Karşıt yatırım felsefesi, bu da bir yöntem..mesela bu bakış açısıyla doaş topluyorum...döviz bu durumda, olabilecek en kötü dönem...ama er geç bu dönem de geride kakacak.3-5 sene sonrası için iyi bir yatırım olabilir.
    Bende de tskb var bu şekilde aldığım

Doas almıstım 1ay tuttum ovp açıklanınca az karla 6,31den sattım.

Kısa ve orta vade de otomobillerde otv indirimi beklemiyorum. Cari açığı körükleyeceği için.

Buna karşın bence ötv de aralıklarında güncelleme gelecek.
    Bu güncelleme de daha çok TR de üretilen ucuz araçlara yarayacak şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Hafif Ticari de de birşeyler yapabilirler. Böylece otomotiv sektöründeki üreticilere destek çıkılmış olur.

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    Eurobond devlet yada özel sektör dis borçlanma senedidir...kupon ödemeli olarak dolar bazlı yılda 2 defa Euro cinsi olanda yılda bir defa kupon ödemesi yapılır.... iskontolu olanları da var.....cds yükseldikçe eurobond. Fiyatı düşer....cds e bağlı hareket eder..döviz cinsinden olduğundan döviz karşılığı alınır ve satılır... eurobond alırken kupon faizi ile birlikte basit faiz oranıda dikkate alınmalıdır...eğer vade sonu beklenirse belirlenen faiz oranı üzerinden kayıp olmadan faizli tutar alınır
     Alıntı Originally Posted by ulasss Yazıyı Oku
    merhaba.. eurobond hakkında bilgisi olan abilerim arkadaşlarım nette nerdeyse konuyla ilgili hiçbir şey bulamadım.. yardımcı olun lütfen.. faizler yüksekken almak mantıklı mıdır? hangi durumda daha çok kazandırır? sadece kardan mı vergi alınır? kuponlu kuponsuz olanları varmış galiba.. hangi fon daha avantajlı nerden anlarım.. ayrıntılı bilgi alabileceğim bi kaynak varsa o da çok makbule geçer
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    Eorubond derin bir konu.. müsait olduğumda daha derin açıklama yaparım..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bende de tskb var bu şekilde aldığım

Doas almıstım 1ay tuttum ovp açıklanınca az karla 6,31den sattım.

Kısa ve orta vade de otomobillerde otv indirimi beklemiyorum. Cari açığı körükleyeceği için.

Buna karşın bence ötv de aralıklarında güncelleme gelecek.
    Bu güncelleme de daha çok TR de üretilen ucuz araçlara yarayacak şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Hafif Ticari de de birşeyler yapabilirler. Böylece otomotiv sektöründeki üreticilere destek çıkılmış olur.

YTD
    Aslında ötv indirimi doas için çok hayati değil..esas önemli kurların nerede olacağı....görece pahalı kalıyor bu kurlarla...ama ekonomi normale döndüğünde ilk otomotlv satışları hareketlenir...yurdum insanındaki Alman arabası hastalığı da devam ediyor sonuçta.

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şimdi ekonomi yavaşlarsa devletin ötv gelirleride düşecek. Bu durumda işler daha da karışacak.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Akaryakıttan gelecek ötv geliri kaybını da farkındasınız değil mi? Turbun büyüğü orada, pompa fiyatlarına yansıtmamak için fiyat artışları ötvden karşılanıyor aylardır.

Sayfa 122/1230 İlkİlk ... 22721121201211221231241321722226221122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •