Sayfa 124/430 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 985 - 992 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    daha da karıştı . hiç bir şey anlamadım.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. 5ay ucretsiz izin kullanan ogretmenin en yuksek seviyeden elden prim borclanmasi ne kadar tutar? Biri bilgi verebilir mi rica etsem? 5 ay borclanma ne kadara mal olur 2010 sonrasi girisli emekliligine daha var maksat borcu ohrenebilmek

3. Merhabalar,

Bu EYT mevzusunun gündeme gelmeyen bir yönü var.
    Bu arada, ben de EYT bekliyorum, inşallah çıkar.
    Ve fakat, şirketler için handikap oluşturan bir durum var, şöyle ki..
    Özellikle orta-üst çalışan sayısına sahip şirketlerde EYT çıkması ile beraber aynı anda büyük sayıda çalışan emekli olacak. Dolayısıyla, birikmiş kıdemlerini de almaya hak kazanacaklar. Kağıt üzerinde kıdem karşılığı diye birşey var, ancak nakit olarak böyle bir parayı karşılayabilecek şirket sayısı çok az. Azımsanmayacak sayıda firma batacak bu durumda. Sırf bu sebeple EYT çıkması imkansız diyenlere rastladım. Nasıl yorumlarsınız?

4.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Bu EYT mevzusunun gündeme gelmeyen bir yönü var.
    Bu arada, ben de EYT bekliyorum, inşallah çıkar.
    Ve fakat, şirketler için handikap oluşturan bir durum var, şöyle ki..
    Özellikle orta-üst çalışan sayısına sahip şirketlerde EYT çıkması ile beraber aynı anda büyük sayıda çalışan emekli olacak. Dolayısıyla, birikmiş kıdemlerini de almaya hak kazanacaklar. Kağıt üzerinde kıdem karşılığı diye birşey var, ancak nakit olarak böyle bir parayı karşılayabilecek şirket sayısı çok az. Azımsanmayacak sayıda firma batacak bu durumda. Sırf bu sebeple EYT çıkması imkansız diyenlere rastladım. Nasıl yorumlarsınız?
    iyi bir işi ve huzurlu bir ortamı olan işi bırakmaz...belki çalışanı sömüren ve köle muamelesi yapan patron ve yönetici tayfasının burnu biraz sürter, çalışanına insan muamelesi yapar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    iyi bir işi ve huzurlu bir ortamı olan işi bırakmaz...belki çalışanı sömüren ve köle muamelesi yapan patron ve yönetici tayfasının burnu biraz sürter, çalışanına insan muamelesi yapar.
    Cevap için teşekkürler.
    Ancak sanırım tam anlatamadım durumu. Sizin yazdıklarınız ile benim vurguladığım durum tam örtüşmüyor. İyi bir işi ve huzurlu bir ortamı bile olsa, kanunen ikramiyesini alarak devam edebilir. İşi bırakması gerekmiyor. İşveren, birikmiş tazminatları ödemek zorunda kalacak.

6.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkürler.
    Ancak sanırım tam anlatamadım durumu. Sizin yazdıklarınız ile benim vurguladığım durum tam örtüşmüyor. İyi bir işi ve huzurlu bir ortamı bile olsa, kanunen ikramiyesini alarak devam edebilir. İşi bırakması gerekmiyor. İşveren, birikmiş tazminatları ödemek zorunda kalacak.
    Anladım, bu risk tabii ki var. Bu durumda olanlara şirket baskı uygular, tazminatı alırsanız işten çıkartırım der. Blöfü görenler olur, göremeyenler olur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    SGK maaş hesaplama sistemi 4 gündür çalışmıyor... umarım maaşlarda bir sorun çıkmaz...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    SGK maaş hesaplama sistemi 4 gündür çalışmıyor... umarım maaşlarda bir sorun çıkmaz...
    ekran görüntülerimiz var, sıkıntı olmaz

Sayfa 124/430 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •