Sayfa 126/1023 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dolar yine faiz artışı istiyor, sene sonu enflasyonu yabancı 18 olarak hesap ediyor. Ellerini verilen net yine 17,5-18,5.

Dövizde düşüş trendine girilmesi için bu dış mihraklara(yada daha iyi bir tanımlama: kredi alıp yola köprüye betona yatırdığımız alacaklıların çevresine) net %5 gelir bırakılacak şekilde faiz vermek gerekir ki ve bu faizi hep bu marjda tutmak gerekir ki dolar düşsün.

Diğer yandan TL nin değer kaybetmesi ile artan ihracattan dolayı döviz getirici işlerimize hiç girmiyorum milletçe gece gündüz çalışacağız ve hepsi faize gidecek zaten.

455milyar dolarlık dış borç stoğumuzun, ilk etapta 1 yıl içinde ödenmesi gereken 190milyar dolarının, sonrasında kalan 265milyar dolarının ve cari açık kadar büyüyen borcumuzun yeninden yapılandırılması sırasında bizden isteyecekleri %8-10-14 arası dolar/döviz faizi için çalışacağız yıllarca.

Birde demiyorlar mı ABD nin cari açığı var, ahmak farkında değil onun cari açığının sadece %7 sini sen kapatacaksın zaten ödeyeceğin faizlerle.

Adamların elinde senin gibi 60 tane gelişmekte olan ülke var(az gelişmiş ve en az gelişmiş ülkeleri de hesaba katarsak nasıl bir sömürü düzeni var anlaşılır) ve son 50 yılda bunlardan 2 tanesi gelişmekte olan ülke konumundan yukarıya bir şekilde çıkmış. Belli ki o çıkanların ATATÜRK gibi bir liderleri vardı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Eski nesil trollerle olmayacağını anlayınca(hani şu dolar alan vatan hainidir tarzında yazanlardan) yeni model trol göndermeye başladılar.

Bu yeni model troller görece daha ılıman, hatta dolarcı gibi görünen ama dolar tutanın umudunu kıracak tarzda yazılar yazanlardan.

Üç-beş kişiyi kandırsak kar kardır hesabındalar

3. Şöyle bakıyorum da ; forumda aşağı yukarı aynı ekolde yazanların ahren ( yaşdaş ) olduklarını görüyorum. Sn. Hakem yaşını yazınca bu fikrim daha da pekişti. Aynı dönemde yaşayanlar olayları birlikte yaşadığından olsa gerek.
    Bu dolar işi beni yıpratmaya başladı. Aile içi huzursuzluğa yol açıyor. Gün boyu bu meretle yatıp kalkınca , çocuklar sinirleniyor. Her çıkışta daha da çıkacak ancak nemalanacağım diyerek satmayı beceremiyorum. İnerken de silkeleme yapıyorlar, dayan diyerek kendime züğürt tesellisi veriyorum. Sonuç fiyasko. Dolar yerine moldovalı iki hatuna yatırım yapsaydım şimdi köşe olmuştum ))

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Başkanım hatırlarsan bir güvercinci vardı..palaya inanıp 3,95'lerde dolarını satıp Emiönüne güvercin beslemeye gitmişti..Aynı zamanda borsacıydı kendileri..

Eminönünde mi hala, gören var mı..yoksa kendini Haliç'in serin sularına mı bıraktı..

Not: normal şatlarda fikir fikirdir ama insanlara buralarda ukalalık yaparsan, bu tür yazılara da katlanırsın..tabii onlar şu sıralar yoklar..görmüyorlardır!!..tüm paçavracılar gibiiiiiii..
    eminönünden karaköy kemerltı caddesine giderken görülmüş
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Şöyle bakıyorum da ; forumda aşağı yukarı aynı ekolde yazanların ahren ( yaşdaş ) olduklarını görüyorum. Sn. Hakem yaşını yazınca bu fikrim daha da pekişti. Aynı dönemde yaşayanlar olayları birlikte yaşadığından olsa gerek.
    Bu dolar işi beni yıpratmaya başladı. Aile içi huzursuzluğa yol açıyor. Gün boyu bu meretle yatıp kalkınca , çocuklar sinirleniyor. Her çıkışta daha da çıkacak ancak nemalanacağım diyerek satmayı beceremiyorum. İnerken de silkeleme yapıyorlar, dayan diyerek kendime züğürt tesellisi veriyorum. Sonuç fiyasko. Dolar yerine moldovalı iki hatuna yatırım yapsaydım şimdi köşe olmuştum ))
    Üstadım öncelikle Yabancı Para biriminden kar etmek diye bir şey kanımca yoktur devamlı trade etmiyorsan. Bu da bizim gibi başka işlerde çalışan insanlar için zordur... Çoğu kişinin amacı birikiminin erimemesi... Bunuda uzun vadede düşünmek gerekir. için rahat etsin yani... Uzun vadede sıkıntı olmaz...

Alıntı Originally Posted by varolmayansehir Yazıyı Oku
    Üstadım öncelikle Yabancı Para biriminden kar etmek diye bir şey kanımca yoktur devamlı trade etmiyorsan. Bu da bizim gibi başka işlerde çalışan insanlar için zordur... Çoğu kişinin amacı birikiminin erimemesi... Bunuda uzun vadede düşünmek gerekir. için rahat etsin yani... Uzun vadede sıkıntı olmaz...
    bugün ilk kez denedim ve doalr olarak kazandım
    ama bir daha yaparmıyım bilmem düşsünde alayım geri diye bekledim durdum
    beklerken kurdeşen döküyordum
    zor yaparım bi daha
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bugün ilk kez denedim ve doalr olarak kazandım
    ama bir daha yaparmıyım bilmem düşsünde alayım geri diye bekledim durdum
    beklerken kurdeşen döküyordum
    zor yaparım bi daha
    oldukça yüksek terste kalma riski var. ancak belki kaybedince üzülünmeyecek bir mebla ile olabilir. fazlası çok stres yapar.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku

Adamların elinde senin gibi 60 tane gelişmekte olan ülke var(az gelişmiş ve en az gelişmiş ülkeleri de hesaba katarsak nasıl bir sömürü düzeni var anlaşılır) ve son 50 yılda bunlardan 2 tanesi gelişmekte olan ülke konumundan yukarıya bir şekilde çıkmış. Belli ki o çıkanların ATATÜRK gibi bir liderleri vardı.
    lidere bağlamayalım bence. mesela güney korenin, küresel sistemde alttakilerin umudu kırılmasın diye bir üst lige çıkartıldığı yönünde ciddi görüşler var

Sayfa 126/1023 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •