Sayfa 134/987 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Ve bu kadar açık makas varken trend belliyken yönü biliyorken neden aldı.

2. kim iflasa oynadı ?
    kime çaktı reis ?

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Valla plan bu, çözülür çözülmez, tutar tutmaz, bu sefer geri teper bilinmez. Zaten 2022 de faiz arttırabiliriz gerekirse filan da dediler..

Teknik bakışınızı beğenmek ve saygı duymakla beraber, doların kaça kadar düşeceği artık teknik bakıştan ziyade piyasa dinamikleri açısından değerlendirmek bence daha ağır basan bir bakış açısı.
    Düşük kur tekrar ithalat artışına sebep olacak. Cari açık büyüyecek.
    İlaveten son zamlarla asgari ücret dolar bazlı yüksek kalacak. Bu işverenleri rahatsız eder.
    Çok sayıda patron fiyatlar artar diye hammadde stoğu yaptı. Anormal zarardalar. Bu da başka bir rahatsızlık.
    Şimdi iktidar küçük yatırımcıya bu operasyon ile zarar verdi. Resmen dolar aldın gör gününü dedi. Bu insanlar bunu unutacaklar mı? Zaten 3 kuruşunu değerlendirmek için dolar almış, üstüne yok zamanda zarar etmiş. Sen bu insanlara alemi cihan olsan bunu anlatamazsın.
    İktidarın seçimde yüksek oy aldığı şehirler zaten dolarizasyonun yüksek olduğu yerler. Bakmayın bazılarının horon teptiğine. Geneli yansıtmıyor o.
    Vatandaşından , patronuna bu kadar insan bu kadar sıkıntı ve zarara düşmüşken erken seçime gitme şansı bana göre artık yok. Zaten gitmeyeceğini de belirtti.
    Faiz arttırımı yapabilir. Ama beton sermayeciler kredi faizlerinin düşmesini istiyor. Her zaman istediklerini aldılar. O yüzden faiz indirimi devam edeceğini düşünüyorum. Bakalım o zaman nasıl bir döviz hareketi olacak.

Özellikle pazartesi akşamı hepimiz gözüne far tutulmuş tavşan gibi olduk,burada benden yüz kat deneyimli traderlar var,biri bile o akşam trade etmedi dolar almadı satmadı.Peki o zaman bu kadar satışı kim karşıladı.Benim aklıma göre dolar o akşam isteseler 8 de olurdu 9 da

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    kim iflasa oynadı ?
    kime çaktı reis ?
    Gündüz olsa anlarım sn zaf doğu, akşam o toz duman arasında anca barbutçu falan olmak lazım o kumar için.Barbutçuda da o kadar para olmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Vakıfbank o gece yeterince uzun 16.80 den alış yaptı. .
    iyi de vakıf 16.80 den alırken kur 13 civarındaydı.. zararına almış olmadımı..

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben de onu diyorum ,alanların ortalamaları şu anda ne olursa olsun zarar yazdı.Kim aldı.
    Kurumsallardan başka bunu karşılayacak yok...tabi erenlerden de...birileri zarar yazdı...birileri yukarıdan çaktı alttan yerine koydu..belki bir kurum diğerini yedi...Bunu bilmek imkansız...Ama önünde kurumsal ekran olanlar..

Adam diyor ya, biz bunu 'günlerce' düşündük taşındık sonra uygulamaya koyduk diye...günlerce, hafta değil...

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    iyi de vakıf 16.80 den alırken kur 13 civarındaydı.. zararına almış olmadımı..
    Onu diyoruz ya...herkes 13 ken, niye 16.80 de tutuyor...trafoya kedi girmiş de olabilir...hatırlayın...

Sayfa 134/987 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •