Sayfa 141/157 İlkİlk ... 4191131139140141142143151 ... SonSon
Arama sonucu : 1249 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1. erhan bey orge grafikine baktım mart 2013 tarihinde 15 tl fiyatla işlem görürken aynı yıl haziran ayında 1,5 tl ye düşmüş (düzeltilmiş fiyatlar) şimdi bunun yükselmesi ve düşüşü bilançoyla karla açıklana bilirmi?..az olsun öz olsun bizim olsun böyle hisseler insanı kalpten götürür..arena çok yükselmesede 10 da 1 fiyatına düşmüyor..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
     Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba
    Algyo ile fikri olan varmı
    Uzunvade bu hisse alınırmı
    Aslında pek gyo lara sıcak bakmıyorum ama
    Düşük sermaye yüksek kar
    Düşük pd değeri ve düşük fk cezbediyor
    Ama anlamadığımda bu kadar karlı bir hisse
    Nede bu fk larda yabancı oranıda az yüksek temettü beklentisi var
    Bu hisse için ne dersiniz
    Karın çoğu gayrimenkul değer artışından, yani nakden gerçekleşmiyor. Piyasa da nakit kar yaratmayan şirketleri sevmiyor.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Karın çoğu gayrimenkul değer artışından, yani nakden gerçekleşmiyor. Piyasa da nakit kar yaratmayan şirketleri sevmiyor.

Syg.
    Çok doğru bir tespit.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by kovancılar23 Yazıyı Oku
    erhan bey orge grafikine baktım mart 2013 tarihinde 15 tl fiyatla işlem görürken aynı yıl haziran ayında 1,5 tl ye düşmüş (düzeltilmiş fiyatlar) şimdi bunun yükselmesi ve düşüşü bilançoyla karla açıklana bilirmi?..az olsun öz olsun bizim olsun böyle hisseler insanı kalpten götürür..arena çok yükselmesede 10 da 1 fiyatına düşmüyor..
    Dostum hisseyi halka açılma zamanlarına göre değerlendirirsen yanılırsın.

Bak senın arenan halka acıldıgında kaçtan acılmıs nereye düşmüş nereye cıkmıs ve tekrar nereye düşmüş.

Halka ilk acılıs zamanlarına göre hisse değerlendırılmez.

Orge sana spekulatıf bir hisse gibi geliyor olabilir bir bak bakalım nereden nereye cıkmıs sence spekilatuf olsa bunca zaman buralarda kalabılırmıydı coktan dusmelıydı.

Şimdi senin arenana bakalım.

Burada vermek istediğim measj benimki iyi seninki iyi davası değil. Vermek istediğim mesaj hissenin ilk zmanlarına bakıp da ön yargıda bulunulmasının yanlış oldugunu göstermek.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. İncelediğim kadarıyla Orge 130 milyon iş almış ve 200 milyon piyasa değeri var ve 7 fk ile işlem görüyor.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/634457

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    İncelediğim kadarıyla Orge 130 milyon iş almış ve 200 milyon piyasa değeri var ve 7 fk ile işlem görüyor.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/634457
    sonuççç =??=?====
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    sonuççç =??=?====
    Sonuç yatırım için ideal gibi düşünüyorum. Son 5 yıllık büyüme hızını önümüzdeki dönem sağlayamasa da bu sene 100 milyon hasılat yakalarsa 35'e yakın favök ile güzel marjlar yaratmış olur. Temettü ödemesi de güzel bir özellik. 3. havalimanı ve metro gibi alt yapı siparişleri tedariklerinde kablo kullanıyor. Bu kabloları da PRKAB'dan alıyor. Oraya da bakılabilir gibi geldi. Fikri olan var mı?

Sayfa 141/157 İlkİlk ... 4191131139140141142143151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •