Sayfa 143/1000 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Sorun orda iste ben yonetemiom, maliyeti nedir bu isin bir de vergi keisntisi var sanirim

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ya hocam ne yönetmesi.Gram altın alacaksın.Yönetimi ne demek anlamadım.Al geç bence,iki yıl sonra ons patlarsa,e doların hali de belli,gram altın nerelere gider hayal dahi edemezsin.Tabi benim öngörüm böyle,herkes kendi aklını kullanarak yatırım yapacak o başka.Misal ben her seviyede gram topluyorum bu ara ,fena değil şimdilik gidişat.))))))

Sorun orda iste ben yonetemiom, maliyeti nedir bu isin bir de vergi keisntisi var sanirim

Vergi falan yok.Gram altının ne vergisi olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Vergi falan yok.Gram altının ne vergisi olacak.
    Fonu kastedmistim, grami nereye koyucaz onun sikintisi da o

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

4.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Ben altına yatırımı düşünüyorum ama bir türlü nereden alayım bilemedim. Sebepleri;

1. Birkaç bankanın TMSF ye devrolacağını düşünüyorum bu süreçte. Olur da onlardan birine denk gelirsek 100 bin tl ye karşılık gelen miktarda altın devlet garantisi altında. Buyuk risk...

2. Kuyumcular çok insafsız. Alıp banka kasasına koyayım diyorum. Ancak alış satış arası marj çok fazla (öyle yüzde 3-5 değil), fırsatçılık yapıyorlar. Kazandığım üçbeş kuruşu da onlara bırakmak niyetinde değilim.

3. İstanbul altın rafinerisine baktım, fiyatların gerçeklerle yakından uzaktan alakası yok.

Buyurun yardım edin
    Kapalıçarşı da fiziki olarak külçe altın satanlarla konuşun pazarlık edin,ben çok fazla değil ama internet üzerinden cephaneci kuyumcudan almıştım,o zaman hesaplı gelmişti,ayrıca Kuveyt-Türk belli bir miktarın üstünü fiziki teslim ediyor....YTD..

Fonu kastedmistim, grami nereye koyucaz onun sikintisi da o

Ben fiziki işleri sevmiyorum,param bankada dursun,diğer riski gerekli görmüyorum.Gram altın da hesabımda duruyor, valla arada hesaba açıp bakıyorum,hep orda bir sıkıntı yok şimdilik,yerinde bulamazsam size yazarım söz ))))))))

6.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Ben altına yatırımı düşünüyorum ama bir türlü nereden alayım bilemedim. Sebepleri;

1. Birkaç bankanın TMSF ye devrolacağını düşünüyorum bu süreçte. Olur da onlardan birine denk gelirsek 100 bin tl ye karşılık gelen miktarda altın devlet garantisi altında. Buyuk risk...

2. Kuyumcular çok insafsız. Alıp banka kasasına koyayım diyorum. Ancak alış satış arası marj çok fazla (öyle yüzde 3-5 değil), fırsatçılık yapıyorlar. Kazandığım üçbeş kuruşu da onlara bırakmak niyetinde değilim.

3. İstanbul altın rafinerisine baktım, fiyatların gerçeklerle yakından uzaktan alakası yok.

Buyurun yardım edin
    Ben Istanbul altin rafinerisinin kapali carsidaki dukkanindan kulce gumus almistim, makaslar kuyumculara gore daha insafliydi ayrica anlik fiyat veriyorlar. Baska kulce altin/gumus alinacak yerlerde var kapali carsida.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla aynı dertten muzdariptim.Sonra garanti bankasından aldım geçtim.Baktım sahipleri gavur.BBVA diye bir şirket,şirketin uluslararası ortaklıklarının listesini okumaya vaktim yetmedi.Bizim garanti tırnağının ucu bile değil.E devletin de uluslararası bir bankaya el koyması her koşullarda bence biraz sıkar dedim.Bu durumda hsbc var ıng var benim bildiğim sağlamlar bunlar.Ziraat ,halk,vakıf bence biraz sakıncalı .İş bank da sağlam ama baksanıza bugün reisin dediklerine.Mecburen gavur bankaları daha sağlam geldi.Umarım yanılmamışımdır.
    Çok güzel düşünüyorsunuz da;

Diyelim benim bir sürü firmam var. Bir de misal Uganda'da bankam var. Oraya 1000 USD sermaye gömdüm,
    Uganda vatandaşlarından 10000 USD topladım,
    sonra bu paranın 8000 USD sini kredi olarak verdim.
    Kriz çıktı verdiğim kredileri toplayamadım.
    Uganda devleti el koydu ve mevduat sahiplerine garanti kapsamında 10000 USD lerini ödedi.

Benim de 1000 USD param gitti. Peki 8000 USD nerde? Burası çook önemli.

Sayfa 143/1000 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •