Sayfa 149/1002 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Alarko nun sunumunda yıl sonu kuru olarak 8.67 öngörülüyor. Diyelimki 8.8 olsun. Doların mevcuta göre max %7-10 gideri var diye düşünelim mücbir bir sebep olmazsa.
    alarko yıl sonu kur hedefini 19 mart öncesi yapmış sanırım...

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Alarko nun sunumunda yıl sonu kuru olarak 8.67 öngörülüyor. Diyelimki 8.8 olsun. Doların mevcuta göre max %7-10 gideri var diye düşünelim mücbir bir sebep olmazsa.

https://tweet.lambda.dance/i/status/1382279910857834496

Bu durumda AFA AFT YAY GBG gibi yabancı hisse fonlarda ancak döviz kuru ucuzken alınabilirse kazanç TL getirisini yener. Bu fonlarda dayanak varlıklar azami seviyelere yakın noktalarda. Geçtiğimiz 14 sene boyunca düzeltme yapmadan sürekli tırmanan bir hisse piyasası var. Ama fonlar iyi hisseler bulursa ona bir şey diyemem.

Yok döviz kuru daha çok artar diyorsanız ona da bir şey diyemem. Ama en azından Alarko böyle projeksiyon yapmış.
    Yıl sonu için 8,67'yi öpüp başıma koyarım.
    Öyle olacaksa dolar bazlı fonlara yada dolara hiç bulaşmam ama....
    İşin aması var.
    Bu öngörülerin tuttuğunu hiç görmedim maalesef.

Daha 1 ay önce yıl sonu 6,20 hedefini veren yabancı kurumlar vardı
    Gelişmelerle hepsi alt üst oldu.

9- 10 TL'yi falan görmeyiz umarım.

Dolarda golden cross mu var?
    Golden cross kötüdür.
    Bir de flama direk mevzuundan bahsediliyor.
    Tahtaya vur myfinans üstad.
    Bu doları kaldırmak kolay indirmek zor, pek tatmin olacak bir yatırım aracı değil...
    Yatırımcının içinden geçebilir.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dolarda golden cross mu var?
    Golden cross kötüdür.
    Bir de flama direk mevzuundan bahsediliyor.
    Tahtaya vur myfinans üstad.
    Bu doları kaldırmak kolay indirmek zor, pek tatmin olacak bir yatırım aracı değil...
    Yatırımcının içinden geçebilir.
    Tahtaya da vururum, her yere vururum
    Yeterki şu kur artışı dizginlensin.
    8 ila 8,50 arasında kalalım uzun süre.

5.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Myfinans haklı tahvillere alım gelirse aynı dediği gibi olacak.
    Tahvillere alim gelirse tahvil faizi düşecek mi cok aydinlatici oldu !.

Kimse TCMB politika faizini düşürdü diye koşup DİBS almayacak. Enflasyonda düzelme görülmediği sürece.

Yabancı zaten en yakın 2018 gibi astronomik rakamlar görülmedikce ve mevcut yonetim varken hic almayacak.

Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku

Kimse TCMB politika faizini düşürdü diye koşup DİBS almayacak. Enflasyonda düzelme görülmediği sürece.

Yabancı zaten en yakın 2018 gibi astronomik rakamlar görülmedikce ve mevcut yonetim varken hic almayacak.
    Tahvil alımı olursa=>Tahvil fiyatı artar=>Tahvil faizi düşer...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku

Bu durumda durum ne olacak sn matac

Birde şunu ilave edeyim gerçek enflasyon %30'dan aşağı değil ve orta vadede düşecek gibide değil.

Bu şartlar altında ne gibi gelişmeler olabilir tahvil cephesinde , bu işleri iyi takip ettiğinizi bildiğimden, sizin görüşeleriniz önemli benim için.

8. Benim beklentim doların 7.80 - 7.65 aralığına inip yükselişine sonra devam etmesi şeklinde. Eğer dolar o aralıklara gelirse cazip olan vs şişmemiş yabancı fonlarda ek alım yaparım. Ben de şu anda ilk çıktığından beri IKL var, IOG var, ve GUM var. Eskiden kalan TCA var. Bunlarda oynama yapmayacağım.

Günlükte olan PPZ var, toplam paranın beşte birinden azı %15 i PPZ de. Para benim değil, başka bir aile büyüğünün parası. PPZ olan kısmı uygun noktada şişmemiş hisse fonlarından birisine kaydıracağım. Belki de hisse senedi alırım ucuz olanlardan ve iyi yönetilenlerden. Belki de yeni arz olacak yeni tema fonlara bakarım. Doların düzeltmesini umuyorum hareket yapmak için.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tahtaya da vururum, her yere vururum
    Yeterki şu kur artışı dizginlensin.
    8 ila 8,50 arasında kalalım uzun süre.

Sayfa 149/1002 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz