Sayfa 152/853 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. bizdeki tuik i onlardaki işsizlik verisi gibi düşün

2. yani burdaki dostluğa binaen
    yalnış annaşılırsam da sorry, peşinen
    senin sıkıntı
    fazla detay düşünmen
    ne diyodu borsa atasözü
    bişey karanlıkta ördek gibi vakvaklıyıp
    ördek gibi paytak yürüyosa
    ördektir
    aceba , manipulasyon mu diye daha da
    fazla düşünce üretmeye gerek yoktur
    neyse ben kaçtım
    sen fırça atarsın şimdi
    selamlar :-)

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yahudi kanalları var, pek çok kez yazmıştım. Tamamen sömürge valisiler. abd nin ve yahudilerin çıkarına olan haberleri servis edip, halkta algı oluşturup, ilgili ağıla sokuyorlar.

yahudi medya 80 yıldır bunu yapmış, yapıyor. Kendi kötülüğümüze, sömürgecilerin iyiliğine olan şeyleri bize doğru diye öğretmişler. Cahili başka şeye inandıramıyorsun. 80 yılda genlerine işletmişler.

Bunlardan en rezili sanırım yahudi ferit şahenk in NTV si.
    ferit şahenk, garanti bankasının eski sahibi, bi kaç yıl önce satmış. ayrıca wolksvagen grubunun ithalatçısı. Bildiğim kadarı ile vosvos fabrikasını 2. dünya savaşından sonra yahudiler ele geçirdi.

Yani yahudiden ithal ediyor ve bizim paramızı alman yahudisine aktarıyor. Ülkeye zerre faydası olmayan ancak ülkenin sermayesini İTHALAT YOLU İLE yurt dışına aktaran bir sömürgeci ferit şahenk. Tam zararlı. Koç grubu filan hiç olmazsa yurt içinde fabrikaları var. Onlarda dağ gibi ithalat yapıyorlarda, hiç olmazsa kötü görünmemek için yurt içindede üretiyorlar. Zararı, faydasını götürüyor.

Her neyse..

bu NTV ye ne zaman denk gelsem, mutlaka sömürgecilerin lehine bize baskı oluşturan bir haber görüyorum. resmen ellerinde kırbaç, her dakka bu milletin beynine şaklatıp duruyorlar.

Bi açıyorum ermeni yasasını hangi ülkeler geçirmiş, eyvah eyvah mahfolmuşuz.
    Bi açıyorum, abd bize f35 leri vermezse mahfolurmuşuz,
    Bi açıyorum fransa bize şunları söylemiş...

resmen ellerinde odun, vuruyorlarda vuruyorlar...

ntv, bluumberg filan buralarda çalışan ekonomistlerde benim yazıya denk gelirse şaşırıyorlardır... ne sallıyor bu diye..

embesiller, eğer orada çalışıyorsanız, onların şertlarını yerine getirdiğiniz içindir... 10 ekonomist varsa sadece 2 tanesi direk yahudiden emir alıyor ve geri planı biliyordur. 8 taneniz, hiç bir şeyden haberi olmayan kullanışlı aptallarsınız...

onların alehine 1 hafta yayın yapın, bakın orada kalıyormusunuz... Oradaysanız, kullanışlı aptallar olduğunuz içindir, kendini adam sandığınızdanda eminim... herkes orada çalışmak istiyor değilmi.? O zaman siz büyüksünüz... uşak değilsiniz.

Peki neden genelde gençlerden oluşuyorsunuz. Neden 40 yaş üstü ön planda yok.? Önünüzde ulusal kanal var Perinçek in TV si.
    O kanalda bırak 40 yaşı 30 yaş üstü kimseyi kolay kolay göremezsin.

Neden.? Neden? neden.?
    Neden guys.?

Çünk dünyayı yaş ilerledikçe anlarsın. Çevreni anlayabilmen için beyninin olgunlaşması gerekir. Buda 25 yaştan sonra başlar.
    Gerçekleri görebilmen içinde tecrübe gerekir. Buda 40 yaştan sonra yeterli olmaya başlar.

Yaş ilerleyince neler döndüğünü anlamaya başlarsın ve kötü karakterli değilsen, kötü yerde durmazsın. Ben doğruyu yapayım dersende kapının önüne konulursun.

her neyse artık...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tüh, moruk kaçmış... tamda ntv ye kızmış sinirimi çıkaracak bi şeyler arıyordum.
    ördek hikayesini ilk duydum, derin bişeye benziyor, temeli nedir, hangi ortamda bu hikaye oluşmuş inceleyeyim biraz.
    @NeAcaipDunya

5. yaz abi google a bulursun
    özeti şu
    finansal piyasalarda pek çok şey fulu olsa da
    bi kaç temelli kabulle hareket edip
    bıçağı basacan
    o ka
    hadi selamlar

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks doksanı aşağı devirmiş. 91bin endekste senet almakla erken davranmışım.
    Tepeleri yakaladığım çok oluyorda, diplerde çok nadir yakalıyorum.

Şu 21binden 7bine düştüğü kriz hangisiydi. 3 gün önceden yakalamıştım. Balon patlamak üzere çıkayım demiştim. Sora dipte çuvalladık 12binde alışa geçtik, oda o dönem canımı çok yakmıştı.

Her neyse... neden dün aldım da fazla incelemedim.

Altınları hesaba kattım. 90 binin altını görmesi yüksek ihtimal, Çünki 23 haziran seçimine kadar USD yi yukarda tutacaklar. BIST de yükselemez. Ama ne kadar aşağı gider, bunu bilemem, tahmine bile kalkışamam. Çünki durum acaip anormal.

Şu anki durum hem yapay, hem değil. Birilerinin kafasını kırmak için yapıyorlar ama o kafa kırılmazsa, ülke ekonomiside bataktan çıkamayacak. Yani hem yapay hem değil.

Altınlardan kalanı satıp, o para ilede hisseye geçmek için, BISTin seviyesine değilde USD nin seviyesine bakacağım.

6.50 denmi döner, 7.0 denmi döner yoksa 7.0 yide devirirlermi bilemem... Sallarım belki tutar ama sallamaya yaş müsait değil.

Altın satıp senede geçmek için Haziran sonunu bekleyeceğim. Sanırım 23 hazirana doğru pik yaptırırlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim için harika senaryo şu olur.

Haziranda seçimlere doğru USD epey yükselmiş olur, dolayısı ile TR altında çok yükselir, üzerine şerbet olarak ons altında yükselir, en azından düşmez. Şu an altın %20 artıdayım. Haziran sonu %50 olur herhalde.

Haziran sonu altınları satar, gelen para ile senede takviye. O esnada BIST endeks kaç olur hiç bilemem. ama 90 ın epey altında olur herhalde.!!!

%50 kazançla altını sat, çok düşük maliyetle senede takviye yap.
    Sora eğer büyük hile olmazsa chp nin istanbulu alacağı yüksek ihtimal. Senetler yükselişe geçer, derken 110 bini gördüğünde ben hem geçen senenin enflasyon zararını çıkarmış olurum, hemde bu senenin enflasyonunu daha ağustos ayında filan çıkarmış olurum.

Sora senetten ya çıkar faize geçerim, yada duruma göre karar veririm. BIST yükselmişse USD ve faiz düşmüş demektir ve faize geçmek akıllıca olurmu o anki seviyeye bakmak lazım...

Güzel senaryo.
    Olma ihtimali çok yüksek ancak tayyibi biliyorsunuz.

Geçen seneki senaryom çok akıllıca ve mantıklıydı, tutuyorduda derken papaz krizi.
    Bu senede daha ilk 6 ayda 2 kriz birden, seçim sonucunu kabul etmeme ve seçimi iptal ettirme. Daha S400 ü saymadım bile.

Seçime kadar veya hemen sonrası kriz çıkarmaz demeye kim cesaret edebilir.?

Her neyse, yapacak bişey yok. Bu senaryonun olmasını bekleyeceğim. Haziran sonuna kadar BIST ve USD ye hiç bakmamak lazım.

Ev hanımlarıda hala aramadı, bize USD aldırmadın bak ne oldu diye... "nerden bileyim seçimi kabul etmeyeceğini, sonrada iptal edeceğini" desem, anlamazlar...
    aman aramasınlar...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Su katılmamış yahudi ekonomist, mahfi eğilmez, son haftalarda, özellikle londra daki swap kavgasından sonra, bizim merkez bankasının açıklarını kovalayıp duruyor.

mahfi hoca, yine yahudilerin elinde olan NTV televizyonunda meşhur oldu.
    Geçen yıl, abd deki yahudilerin kurduğu princeton üniversitesinin kontrolunde olan bitcoin'in reklamını yapıyordu.

swap kavgasında başrolde, TR deki yahudi bankaları vardı.
    Merkez bankası ile yahudi bankaları kapışmıştı.

Hemen sonrasında ne oldu, yahudi mehfi eğilmez, merkez bankamızın açıklarını bulup piyasaya sermeye, yahudi TVlerincede pazarlanmaya başladı.

Adam yalanmı söylüyor.?

Hayır ama, kötü amacı için doğruyu kullanıyor. Anlaması zor değilmi.?
    O zaman kolay yoldan anlatayım.

Gece evinize 2 hırsız girmiş, malı paylaşamamışlar, evde başlamışlar kavgaya. Sizde gürültüye uyanmışsınız. "Nooluyor" demişsiniz. Adamlardan biri mahfi, ev sahibine diyorki "abi bu herif hırsız.".
    Yalanmı.?
    Doğru. Ama söyleyenin niyet kötü. Mallar kendisine kalsın istiyor.

Bu arada malda hepimiziz. Malın biri durumun farkında. Geri kalan geviş getirmede.

Adam, arabistanlı lawrence mübarek. Bunlardan çok var.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 152/853 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •