Sayfa 152/1007 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Viop XL

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Komşularımızla çok fazla anlaşmazlığımız var (ırak,suriye,yunanistan,ermenistan hatta iran) bu durumda zaten tarafsız olamayız. Şu anda doğru hareket adım adım rusya’ya olan bağımlılığı azaltmak olacaktır.
    Bu savaş devam ederse yazın antalya nasıl olacak merak ediyorum. Avrupalı turistle, rus turist aynı otelde kardeşçe tatil yapar mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sıkıntı olmaz potinin aldığı son dolar kararı ile rus turist kalmaz dünyada. Hepsi rusyadq güneş çıkan yerlere tatile gider
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
    Doktorların ''bu köyü satarım ha !'' (çeker giderim)...restine CB rest çekmiş...''Haydi güle güle'' diye.

Bu iş 1 maddeye bakar.Devlet okullarında-kamu kaynaklarıyla eğitim gören tıp mezunlarının 10 yıl hizmet yükümlülüğü vardır, diye yasa (yönetmelik)...

Bir de tıp kontenjanını %30 artır.kalite düşmez. Sanki her sene Nobel mi alıyoruz.

Bu halkın vergileriyle eğitim gideri karşılananların , blöfü SIKTI...

Daha önce de DOĞUYA gidilmezdi.Hakim-polis-asker gider ama.Bunu da ancak yasal düzenleme ile hallettiler.

Sadece hekimler için değil.Devlet okullarından mezun her kesimin bu halka borcu vardır.Bunu mezuniyetten sonra bir şekilde ödemeli.Diplomamı alırım,çeker giderim olmamalı.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3. Haklısın dostum. Tüm dünyada el üstünde tutulan doktor taifesine Türkiye'de kafası bozulan zopayı basmalı, asgari ücretten biraz fazla alıp şikayet etmemeliler, sonracığıma doktora ,işlenen suçlar adi suç olup iyi hal indirimine tabi olmalı, 48 saat çalışıp 8 saat sonra tekrar çalışmaya hazır olmalılar, günde minimum 48 hasta bakmalılar, zaten mecburi hizmetleri varken üstüne 10 yıl daha hizmet zorunluluğu ekleyelim.

Böyle eşşeği bulursan iki tane de bizim kapının önüne bırak da tepe tepe kullanalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,471
    Bana bir eşşek lazım.

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Doktorların ''bu köyü satarım ha !'' (çeker giderim)...restine CB rest çekmiş...''Haydi güle güle'' diye.

Bu iş 1 maddeye bakar.Devlet okullarında-kamu kaynaklarıyla eğitim gören tıp mezunlarının 10 yıl hizmet yükümlülüğü vardır, diye yasa (yönetmelik)...

Bir de tıp kontenjanını %30 artır.kalite düşmez. Sanki her sene Nobel mi alıyoruz.

Bu halkın vergileriyle eğitim gideri karşılananların , blöfü SIKTI...

Daha önce de DOĞUYA gidilmezdi.Hakim-polis-asker gider ama.Bunu da ancak yasal düzenleme ile hallettiler.

Sadece hekimler için değil.Devlet okullarından mezun her kesimin bu halka borcu vardır.Bunu mezuniyetten sonra bir şekilde ödemeli.Diplomamı alırım,çeker giderim olmamalı.
    Sen onun restine inanma van munit der
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/isr...ayacak/2527425
    filistin abluka der
    https://www.sozcu.com.tr/2016/gundem...dunuz-1297094/
    Sen yazdığından utanırsın.
    Ben zeki insanlarda bile olan doktor düşmanlığından utanıyorum.
    Seni Anadolu Sağlık-Sen Ankara Şube Başkanı Muhammed Kılıç, gibi doktorlara emanet ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
     Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    Haklısın dostum. Tüm dünyada el üstünde tutulan doktor taifesine Türkiye'de kafası bozulan zopayı basmalı, asgari ücretten biraz fazla alıp şikayet etmemeliler, sonracığıma doktora ,işlenen suçlar adi suç olup iyi hal indirimine tabi olmalı, 48 saat çalışıp 8 saat sonra tekrar çalışmaya hazır olmalılar, günde minimum 48 hasta bakmalılar, zaten mecburi hizmetleri varken üstüne 10 yıl daha hizmet zorunluluğu ekleyelim.

Böyle eşşeği bulursan iki tane de bizim kapının önüne bırak da tepe tepe kullanalım.
    -Her meslekte halk tarafından şiddete maruz kesim vardır.Mühendis,öğretmene vs... şiddet yok mu?

üstelik çıkarılan yasa ile sağlık çalışanlarına bu tutuklama sebebi oldu(bence abartılı)

-Asistanlık döneminde çalışma ve nöbet var.Ama uzmanlık döneminde mesai çok çok rahattır.Bunları yakinen bildiğim olaylar.

Malatyanın doğusuna hizmet gitmiyordu.Oraya doktor gitmezdi.Oysa ki can güvenliği riski olan asker-polis-hakim gider .(hekimlerin riski biraz daha az).PEKİ BU NASIL HALLEDİLECEKTİ?

-ASGARİ ÜCRET 4.500 .hemşire bile 10.000 tl. alıyor.Ortalama doktor maaşı 20.000 tl. civarıdır.Bunu yakınınız olan hekimlere sorun.hatta alt limit budur.asistanlıkta bile maaş-nöbet-döner toplam 13.000-15.000 altına inmez.

...O ZAMAN TIP SEÇMEMESİ LAZIM.bu mesleğin özlük hakları budur diye kabul etmek lazım.başkası tercih eder.Buyur o zaman ODTÜ müh. seç.

sürekli ücret odaklı sızlamalar, çeker giderim demeler...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

7. *Borsa İstanbul: BIST 50 Endeksinde yer alan paylarda 24/02/2022 ile 08/03/2022 tarihleri arasında uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının 09/03/2022 tarihli seansta da uygulanmasına karar verilmiştir

Long gibi

8.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    bıravo.
    doktorlara ya da diğer meslek gruplarına hocam sorununuz nedir? Derdiniz ve çözüm öneriniz nedir?
    bu soruları asla sormamalıyız misal.

çüngü biz herşeyi biliriz evelallah.

Sayfa 152/1007 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •