Sayfa 160/270 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2157 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Kim alacak, ne zaman dikkat çekecek, ne zaman emsallerine ayak uyduracak çok merak ediyorum.

2. Rezilliğe devam . Endeksle gitmeyen alarko ilk düzeltmede neler yapıcak bakalım .

3. Yazıklar olsun sana da, şirketine de, yönetimine de.

4. Holdingler yeni zirveler yaparken, Enerjisa yüzde 7 artmisken, ne artti da neyin düzeltmesini yapacak anlamak mümkün değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,310
     Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Soru : 95-100 tl den satan K.Y. ! , 120 'den geri alır mı ?
    cevap:
    şayet yatırımcı ise almalıdır... gerçi 95 ten satan yatırımcı küçük ise ihtiyaç için satmıştır... ihtiyacı olmasa küçük yatırımcı veya gerçek yatırımcı hissesini satmaz diye düşünmekteyim...

şimdi yazdığım 2. cümleden yola çıkarsak... trader olmak zor iştir... hele günlük haftalık değişimlere oynamak gerçekten çok zordur... şu zamanda bir trader var bildiğim (DA) o da akıllı gidiyor. onun dışında dikkat ederseniz traderlık yaparak devam eden insan sayısı sınırlıdır... Adam büyük buhranda kazanıyor ama sonra sonu intihar ile bitiyor biliyorsunuz... alım satım bir zaman para kazandırır. tıpkı kumarhanede yemleme yapılması gibi... kumarda ilk zamanda kazanırsınız. ama sonra hep şu zararları çıkarayım bırakacağım diye diye her şeylerini gömer kumarbazlar...

etrafımda arz spekülasyonundan kazananlar var... ama aradan bir kaç ay geçmesi ile birlikte çoğu epey zarar etmişler.. nasıl ettiklerini bilmiyorum ama önce bu kazançlar ile kendilerini müthiş borsacı olarak görmeye başlıyorlar... sanırım borç harç ne bulular ise dalıyorlar... efendim filan şirketin ceosu hissenin şu kadar olacağını söylemiş gibi tüyolar uçuşuyordu ben engürüuü terk etmeden önce... ve beklentiler gerçekleşmediği için ve biriktirme değil de borçları ödeme zamanı geldiğinde ana para epey zayıflamış oluyor... hele de trader olanlar günde bir kaç işlem ile dökülmeye başlıyorlar...

benim gibiler ise bir fiyat belirliyorlardı... şu fiyat olur ise şu hisseye geçeceğim...sonra şu hisseye geçerim... gelsin paracıklar... hisseyi tahmin etseniz de zamanlaması tutmuyor... şayet portföy yapacaksanız belki bir nebze tutar ama o zaman da yanlış değişimler yapılmaya başlanıyor...

elimizdeki hesap makinesini olası kazançlardan çekip gerçeklere yönetirsek problem kalmayacak... istediğimiz kazançları gerçeklere çevirdiğimizde gerçek başarıyı ölçebiliriz... maalesef biriktiirmek dışında çözümümüz yok gibi geliyor bana. bunun için ihtiyaç olmasa satmıyorum ve 10 dolara gelmeden de hedef koymamaya başladım...

6. Çok değerli hissemiz eksi de yaktı sağ olsun. Yabancı gelecek diye beklerken, bıyıklı oyuncağı olduk resmen. Yazık, böyle bir günde.

7.  Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Soru : 95-100 tl den satan K.Y. ! , 120 'den geri alır mı ?
    Almaz . K.Y grafiği açar bakar 14-15 ay yerinde saymış hatta depremde yarı fiyatına düşmüş.

Sonra biraz yükselip orda kalamamış tekrar 15 ay öncesi fiyatına düşmüş her hisse giderken yerinde sayan bir hisseyi almaz.

Zaten sosyal medyada investingde gezerseniz edilen sinkaflı lafları görürsünüz.

8. Kimsenin bişey aldığı yok, al gülüm ver gülüm biraz endekse uydu o kadar. Hisse tam anlamıyla sahipsiz. 8200 endekte 130 lira olan hisse 9100 endekste 117 lira.

Sayfa 160/270 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •