Sayfa 161/342 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Piyasa degeri ile firma degeri arasındaki farkı karıstırıyorsunuz bence. O zaman ben 100 milyon TL piyasa degeri olan sirketime 300 milyon TL tamamı kredi cekip bina alayım, piyasa degerini 400 milyon TL olmasını bekleyeyim. Satıp cıkayım. Elimi kolunu agrıtmadan piysa bana 4 katını odesin 1 gün önceki degerin. Piyasa degeri firma degerinden farklı çalışır. PD icin Esas olan yapılan yatırımın dönüşüdür. Bakab özelinde bir yorum yapmıyorum bu arada. Parsandaki hareket de irrasyonel olabilir detayını bilmeden bir sey diyemem. Net kar da malesef hikayeyi anlatmaktan uzak bir veridir ozellikle yatırım yapan borclu firmalarda. Piyasa gelecegi satın alır. O yatırımın meyvesinin yenecegine inanıyorsa yukarı hareket ettirir.. beklenen olmazsa geri verir...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Binayı kredıyle alıyorsanız o Zaman nina degerını aktıfe kattığınız gb borcunu da pasıfe yazmanız lazım.sonucta net faydası minimal kalır...aldığınız evın altında petrol çıkarsa ve yeniden değerleme yaptığınızda ederı artmışsa fırma pıyasa degerıne olumlu etikler...bu arada Parsan bugünlerde oto yan sanayınden büyük bir sırketı alabılır...benden duymuş olmayın....yıllar önce yasar hocanın teknık analız egıtımıne katılmıştım...o gunlerı görürsek 2026 gb parsan gelecegın Ege endüstrisi olur demıstı....bugünde 350 lot aldık...aldığım tek lot bile piyasa fıyatının üstünde degıl...her aldığım kar...her lot Cb den almıscasına zevk verıyor Bn....ytd

3. Mutabıkım. Binayı kendi nakdinizle alırsanız da yine etkisi sınırlıdır - ya da yoktur- cunku zaten nakdiniz de bir onceki gün de sirketin icinde bir degerdir. Sonucta yapılan yatırım degil - potansiyel yarattıgı ve yaratacagi ek karlılık ve ek nakit akısı esastır. Sanırım mutabıkız.

4.  Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    Piyasa degeri ile firma degeri arasındaki farkı karıstırıyorsunuz bence. O zaman ben 100 milyon TL piyasa degeri olan sirketime 300 milyon TL tamamı kredi cekip bina alayım, piyasa degerini 400 milyon TL olmasını bekleyeyim. Satıp cıkayım. Elimi kolunu agrıtmadan piysa bana 4 katını odesin 1 gün önceki degerin. Piyasa degeri firma degerinden farklı çalışır. PD icin Esas olan yapılan yatırımın dönüşüdür. Bakab özelinde bir yorum yapmıyorum bu arada. Parsandaki hareket de irrasyonel olabilir detayını bilmeden bir sey diyemem. Net kar da malesef hikayeyi anlatmaktan uzak bir veridir ozellikle yatırım yapan borclu firmalarda. Piyasa gelecegi satın alır. O yatırımın meyvesinin yenecegine inanıyorsa yukarı hareket ettirir.. beklenen olmazsa geri verir...

Farklı açıdan bakma demeyeyim de çok uç bir örnek veriyorsunuz. Bahsettiğimiz konu ile alakası yok. Siz tamamen kredi ile alınmış bir gayrimenkulden bahsediyorsunuz. Ben Bakab'ta yapılan yatırımın çok azının kredi ile olduğunu önceki mesajımda açıkladım. Ayrıca Bakab yatırımı üretimde kullanılacak makine ve tesisler için yapıyor. Sizin örnek verdiğiniz yatırım tamamen şirketin üretimi ile ilgili olmayan bir yatırım. Dolayısı ile herhangi bir şirket için örnek verilecek bir durum değil. Üretim için yapılan bir yatırımın da geri dönüşünün olması normal sonuçtur aksi bir durum şirket yöneticilerin görevi kötüye kullanmasıdır.

Sonuç olarak ben fabrikama koyduğum makine ve techizat tutarından niye daha düşük bir değere satış yapayım. Bunu yapmam için şirketin iflas etmesi lazım.

5. Ben sizi anladım siz ve diger arkadaslar da beni anlamıstır sanırım. Ben uç örnek vermiştim net anlatmak icin. Siz bugun 100 lira kredi cekip 100 lira da sermaye koyup ambalaj makinesi alan birinin cebine 200 lira koyup icinde 100 lira borcu olan şirketi alır mısınız ? 100 sermaye koyan adam ertesi gün 200 alıp cıkabilir mi? Cıkamaz. Siz odemezsiniz dur kardesim iceride de 100 kredi var bu is bana 300 e geliyor dersiniz. Kastım budur. Adamın cebine koyacaginiz rakam piyasa degeridir aslında.. hisseye bictiginiz degerdir yani. Bu konuda daha fazla yaxmayacagim arkadasları rahatsız etmeyelim ama dilerseniz özelden daha detaylı konusuruz.iyi aksamlar.

6. Tek bir noktadan bakarak tamamen kredi ile yatırım yapan bir şirketi örnek verip bütün bu yatırımı şirketin borcu olarak görüyorsunuz. Sizin dediğinizin realitesi yok. Bugün bütün yatırım yapan Sasa, Brisa, Parsan gibi şirketlere bakın gelir tablolarındaki rakamlara göre piyasa değeri fazladır çünkü maddi duran varlıkları hızlı büyümüştür.

Bokab her 5 yılın 3-4 yılını ciddi sayılacak yatırımlarla gecirmiştir.bunlar kapasite artırımı için oldugu kadar , bir kısmı yeni urun kalitelerini uretmek için yapılmıstır.Ama bana sorarsanız acıklanan 30 milyon euroluk yatırımın en az 3 te biri kar kacırmak içİN yandas sirketlere verilen hak edişlerdir.
    adamlar her yıl 25 M TL net kar acıklarken yatırımlar içinde 10-15 M TL arası parayı yatırımlar adıyla deve ediyorlar...bu kadar cok yatırım iştahını ben baska mantıklı bir nedene dayandıramıyorum....
    son yıllardaki yatırımlara ragmen uretim kapasite kullanımı hala yeterli duzeyde değil....YTD

8.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bokab her 5 yılın 3-4 yılını ciddi sayılacak yatırımlarla gecirmiştir.bunlar kapasite artırımı için oldugu kadar , bir kısmı yeni urun kalitelerini uretmek için yapılmıstır.Ama bana sorarsanız acıklanan 30 milyon euroluk yatırımın en az 3 te biri kar kacırmak içİN yandas sirketlere verilen hak edişlerdir.
    adamlar her yıl 25 M TL net kar acıklarken yatırımlar içinde 10-15 M TL arası parayı yatırımlar adıyla deve ediyorlar...bu kadar cok yatırım iştahını ben baska mantıklı bir nedene dayandıramıyorum....
    son yıllardaki yatırımlara ragmen uretim kapasite kullanımı hala yeterli duzeyde değil....YTD
    Son yaptığı 30 milyon euroluk yatırımda bu güne kadar yapılan açıklamalara ve şirketin gidişatına bakılırsa bu şüpheler ciddi şekilde var. Şüpheden de ziyade bu kesin olan bişey. Zaten grubun hiç alakası olmadığı inşaat işinde bile şirketi olması bunu destekliyor.

Tüm faaliyeti ambalaj üzerine olan bir grupta sigorta, güvenlik, inşaat, bilişim vs. şirketlerin başka ne işi olabilir?

Sayfa 161/342 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •