Onemli Gunler Banner
Sayfa 162/583 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 4658 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Sene sonu ucuza bir arsa daha alır süprüzü sever
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    akbalık çok göze batmak istmez ama değerlemede dolar kurunun 11,40 olduğu gerçeğinide unutmamak lazım ....

2. bimaşın karı 3 mlyr. piyasa değeri 68 mlyr. bilanço açıkladı çakıldı ky küfür kıyamet bu kadar kar açıkladı düşüyor spk göreve dolandırıcılar diye.

özakın karı 1 milyar tl, piyasa değeri 6 milyar tl bunu da not düşeyim tarihe.

bu memlekette acil ağır matematik eğitimi lazım.
    Son düzenleme : bitpire; 20-08-2022 saat: 13:38.

3. yatırımcı sunumunda fişekhaneden bahsedilmiş.değeri 500 küsur milyon tl.tahminim 9 aylıkda bilançoya yansıtırlar.ayrıca emlak konut kesin kabul yaptı bilançoda etkisi hissedilebilir.3. çeyrekde 1 milyar tl kar beklenebilir.yani 9 aylık kar 2 milyar tl ve yıl sonu değerlemelerle birlikte yıl sonu karı 6 milyar tl den az olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by antepli Yazıyı Oku
    yatırımcı sunumunda fişekhaneden bahsedilmiş.değeri 500 küsur milyon tl.tahminim 9 aylıkda bilançoya yansıtırlar.ayrıca emlak konut kesin kabul yaptı bilançoda etkisi hissedilebilir.3. çeyrekde 1 milyar tl kar beklenebilir.yani 9 aylık kar 2 milyar tl ve yıl sonu değerlemelerle birlikte yıl sonu karı 6 milyar tl den az olmayabilir.
    Katılıyorum ve yükseltiyorum...Ela otel fark yaratmali 3.ceyrekte...yil sonunda yine ela otelin değerlemesi fark yaratmali. Pozitif döviz pozisyonu, kambiyo kârı vs...8 milyara dokunuruz diyorum ben de...

5.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    emeklilik ve yatırım fonları boşaltıyor diye düşünüyorum
     Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Fonların sattığı toplam 1,5 milyon lot iki aydır aldığı 37 milyon lot..!!!

Devedeki kulak kadar bişey için -10 yapan tahtacı kesin i.p.n.e.d.i.r..!!!

Ekgyo tavan oluyor bu hırsızlar dip yaptırıyor, bizde 7,15 ten alışımızı yaptık..;-))

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!
     Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Mal kıymetli olmasa karanlıkta 7,48 den 300 bin lotu geri almazdı hırsızlar..;-))

İ.p.n.e.l.i.k parayla oluyor diye boşuna dememişler..!!!

Hadi haftaya da basın 7,15 lere de ASELSAN'ı satıp gömeyim yine..;-))

Alemin uynığı bi siz değilsiniz, anlayın artık..!!!

Bu hafta yatırım fonları ne almış aşahğıdaki linkte görebilirsiniz..!!!

Bizi keriz yerine koyan hırsızlara ve bit yavrularına sakın aldanmayın..!!!

https://twitter.com/fibonacinew/stat...Rst4q6A16E9TDg

6. Ela hotel yaz aylarında doluluk oranı yüzde 90 lar civarında . 3. Çeyrekte 200 civarı ciro beklentim var. Değerleme raporu ise 3 milyar TL civarında gelecektir.
    Gayrimenkullerin toplam değeri emlak konut yeni alınanlar hariç 12 milyar üzerinde olması çok muhtemel , ayrıca Büyükyalı rakamları ise bu sefer gerçek değerinde yazılırsa 15 milyar civarı olacaktır . En kötü 7 e yakın toplam bir kar garanti gibi . Bu şartlarda ise şirketin değeri ise 14 milyar civarında olmalıdır .
    Yılın son aylarında ise sürpriz bir proje daha gelecek müjdesini şimdiden vereyim 😉

7. Yatırımcı sunumundan kısa kısa değerlendirme yapayım...
    Büyükyalıda satış ortalaması 90.000tl/m2 olmuş 2. Çeyrekte . Bu çeyrekte 100.000 üzeri olacaktır . Bundan sonraki her çeyrek min. Yüzde 10 artacağını düşünmekteyim. Büyükyalıda bu çeyrek 7.000 m2 yer satılmış. Bu şekilde sürerse 2024 ilk yarısında komple satılmış olacak gibi...
    Göktürk 2 projesinde bu çeyrek 14 adet satılmış ve toplanan satış geliri yüzde 15 artmış durumda ilk planlamaya göre . 1,5 milyar hasılat getirir ...
    Göktürk diğer projenin ise çalışmaları yapılmakta. Bölgede 1-2 rakip proje haricinde proje olmaması da büyük avantaj ...
    İnşaat maliyetleri kaba inşaat kısmı İçin sabitlenmiş durumda 2-3 aydır, bir an önce bütün projelere start verilmeli ...
    3. Çeyrek Büyükyalı satışları ve göktürk2 satışlarının iyi gittiği ve Ela’dan ise turizm tarafına büyük katkı olacağını düşünüyorum . Her çeyrek farklı yerlerden katkı geliyor 👍

8. Şimdi küçük bir hesap yapalım; toplam mal varlık değeri 8,5 milyar TL, yıllık gayrimenkul fiyat artışı %147 yıl sonu gayrimenkul vergi artışı oranı %117 olması bekleniyor..!!!
    Şimdi %60 tan 5,1 milyar %117 den 9,95 milyar TL+2 milyar faaliyet karı..!!

7 mi 12 mi olur.!

Hesap ortada, derdimiz çok büyük..;-))

Defter değeri 20 mi yoksa 27 mi olacak diye dertleniyoruz..;-))

Buda 0,77 oranla hissenin fiyatının 15,40 mı yoksa 20.75 mi olacağını gösterecek..!!

İkisi de bize uyar, bekleriz Ahmet efendi sıkıntı yok..;-))
    Yorumları silmekle gerçekleri giliyemezsiniz,..!!!

Hırsızlık yapmayı bırakın yatırımcının hakkını verin artık..!!!

Sayfa 162/583 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •