Sayfa 166/431 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Çıkarmıyacaklar heralde...umudumu kaybediyorum..
    Çıkmama ihtimali %1 bile değil...yaş sınırına bile pek ihtimal vermiyorum...heyecanı yükseltiyorlar, gündemde tutuyorlar...şimdi asgari ücret zammı var...eyt arada kaynaamasın isteniyor...ocakta meclise gelir, şubatta başvurular başlar..martta maaşlar alınır..seçim de nisan ya da mayısta olur zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çıkmama ihtimali %1 bile değil...yaş sınırına bile pek ihtimal vermiyorum...heyecanı yükseltiyorlar, gündemde tutuyorlar...şimdi asgari ücret zammı var...eyt arada kaynaamasın isteniyor...ocakta meclise gelir, şubatta başvurular başlar..martta maaşlar alınır..seçim de nisan ya da mayısta olur zaten.
    İnşallah üstad ..Temennim o yönde...Bu yaştan sonra beyaz yakalı olmak zor geliyor artık. Teşekkür ederim..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,455
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Yasa çıkacak bence. Sadece seçime yakın yapmak istiyor olabilirler. Hem anketleri izleyecekler hem de yakın zamanda yaparlarsa seçime oy olarak daha pozitif katkı sağlayacağını düşünüyor olabilirler.
    Hem de ödemeye 2-3 ay geç başlamış olacaklar.
    İnşallah..

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Bence çıkma ihtimali %1 bile değil. Bütçeye 5 kuruş konmamış EYT için. Devletin yeniden değerleme oranı %123 vergiye harca herşeye bu oranda kendi artış yapacak. Bu ortamda Emeklinin bayram ikramiyesini 100 lira artırmayanlar EYT çıkaracakmış. Komik bence..

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çıkacak da nasıl çıkacak? İnşallah milletin beklediği gibi, şartsız şurtsuz çıkar da biraz soluk almış oluruz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Keşke herkes maaş alırken gelir vergisi dışında tüm maaşlarını alabilseler. Benimde maaşımdan şuan emeklilik ve sağlık için primler kesiliyor. Bunların gelecekte bana dönüşü nasıl olacak tam bir muamma. Siyasetçinin ve bürokratların iki dudağının arasında benim kesilen primlerimin akıbeti. Şuan bana deselerki yatırdığın tüm primleri yasal faiziyle iade ediyoruz bundan sonrada senden prim kesmeyeceğiz sağlık ve emeklilik işlerini artık kendin hallet, hemen kabul ederim.

Yıllarca prim yatırıyoruz bir kanun değişiyor haklarımız yeniyor diyoruz. Oysa görünen köy kılavuz istemez. Bu sistem batmaya mahkumdur. Şimdi eyt çıksa ne olacak pasta aynı para miktarı aynı. 60 yaşında emekli olursan 10bin tl maaş alacaksın yok bizim hakkımız yeniyor 50 yaşında 45 yaşında emekli olmamız lazım dersen 5bin tl maaş alacaksın. Belkide 3bin tl alacaksın.

Bu sistemin verimli rekabetçi olma ihtimali yok. Yeni kanunlar çıktıkça hakları yenenler olmaya devam edecek. 1 günle kanunu kaçırırsan 10 yıl sonra emekli oluyorsun böyle zırvalık böyle saçmalık olur mu. Evet oluyor.

Gerçekçi olmak lazım ödediğin primler kadar sağlık hizmeti ve emekli maaşı alabilirsin. Bunun süreside olmaz. Sanki devlet diye bir güç var ve isteyene havadan para veriyor. Devleti yöneten siyasetçi ve bürokratlar var bunlar birikim yapan çalışan emek veren insanlardan alıp daha az çalışanlara verirler. Milyonlarca insanın hakkı bu şekilde sürekli yenir. Musluğun başındaki bu vasat yöneticilerde küplerini her daim doldururlar. Olan sizin benim gibi vatandaşlara olur.

7. Reis bu ay sonuna kadar sonuçlandıracağız demiş

https://www.bloomberght.com/cumhurba...lamasi-2321059
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Dostum emekli olacak eyt lileri destekliyorum
    siralama sole olmali

issiz eyt liler
    emekli olcak ve calismayacak eyt liler
    en son cift dikis sever eyt liler
    bu sira ile emekli olalim sira ile

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    İnşallah üstad ..Temennim o yönde...Bu yaştan sonra beyaz yakalı olmak zor geliyor artık. Teşekkür ederim..

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 166/431 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •