Sayfa 172/999 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Viop - XXV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,473

Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    30 endeks hisselerindeki bankalar kchol gibi şirketlerin bu kadar satılmasında şirket bazlı problemden ziyade daha başka bir konu, daha büyük problemler fiyatlanıyor gibi. Demek istediğimi anlamışsınızdır.

Endeksin tepkisinden ziyade daha temel problemlerin aşılacağı ile ilgili bir sinyal gelirse geride kalan hisselerin arayı kapatacağını düşünüyorum. Bu problemler var oldukça şu an görece iyi performans gösterenler aynı şekilde devam eder. Makas da açıldıkça açılır.
    evet.. demek istediğinizi gayet net anlıyorum.. o olasılığa karşı zaten dolar opsiyon pozları iki aydır sürekli bulunduruyorum.. dolarda temponun artması hazırlıklı olmak gerektiğini bana söylüyor.. eşzamanlı olarak hem endekse ve hisselere ciddi satış hem de dolara ciddi alım gelirse kchol gibi hisselerin bir noktadan sonra alım görme ihtimali var, dolar bazlı ciddi düşüş argumanı bu, ama elbette fiyatlanan şeye göre anlamsız da olabilir.. kademeli gitmeye devam ediyorum o nedenle, masada oyunda kalmak da çok önemli, hatta trade işlemlerinde karlı olmaktan daha önemli..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,473

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    evet.. demek istediğinizi gayet net anlıyorum.. o olasılığa karşı zaten dolar opsiyon pozları iki aydır sürekli bulunduruyorum.. dolarda temponun artması hazırlıklı olmak gerektiğini bana söylüyor.. hem endekse ve hisselere satış hemde dolara alım gelirse kchol gibi hisselerin bir noktadan sonra alım görme ihtimali var, dolar bazlı ciddi düşüş argumanı bu, ama elbette fiyatlanan şeye göre anlamsız da olabilir.. kademeli gitmeye devam ediyorum o nedenle, masada kalmak da çok önemli, hatta trade işlemlerinde karlı olmaktan daha önemli..
    Tamamen aynı noktadayız. Benim kafamı karıştıran ise doların yükselişindeki ivmenin çok düşük olması. Tabi ki baskı var devamlı döviz satılıyor farkındayım ama yine de yükseliş ivmesi çok düşük. Daha net söylemek gerekirse 2018 yükseliş dalgasının sonlarındaki dev haftalık barı beklemiyorum. Her zaman olduğu gibi yine bir panik barı ile son bulacaktır ancak dalga boyunun daha ufak olacağını sanıyorum.

Realiteyi yukarıdaki Dolar/TL teknik analizimle bağdaştıramıyorum bu nedenle kafam karışık. Belki 1-2 ay içerisinde yeni gelişmeler olur. Bakalım zaman ne gösterecek.

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    evet.. demek istediğinizi gayet net anlıyorum.. o olasılığa karşı zaten dolar opsiyon pozları iki aydır sürekli bulunduruyorum.. dolarda temponun artması hazırlıklı olmak gerektiğini bana söylüyor.. eşzamanlı olarak hem endekse ve hisselere ciddi satış hem de dolara ciddi alım gelirse kchol gibi hisselerin bir noktadan sonra alım görme ihtimali var, dolar bazlı ciddi düşüş argumanı bu, ama elbette fiyatlanan şeye göre anlamsız da olabilir.. kademeli gitmeye devam ediyorum o nedenle, masada oyunda kalmak da çok önemli, hatta trade işlemlerinde karlı olmaktan daha önemli..
    Özellikle banka endeksi ve büyük bankalardaki PU'lar bir noktadan sonra yaşanacak dönüşün sert olacağını gösteriyor.

endeks 30 yukselen ilk 5 vs düşen ilk 5..

bu sefer aylık data.. son 1 ayda ki değişimler.. şişe grubu ve krdmd sürekli forse ediyor endeksi.. zaten her gün görüyoruz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,473
    garan

8.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

endeks 30 yukselen ilk 5 vs düşen ilk 5..

bu sefer aylık data.. son 1 ayda ki değişimler.. şişe grubu ve krdmd sürekli forse ediyor endeksi.. zaten her gün görüyoruz..
    ben iş yatırım ilk siseye 6 lirada 8 lira hedefli ilk al verdiğinde demiştim.

iş grubu kendi hisselerine rapor yazmaz.

eğer yazdıysa o eninde sonunda sekiz olacak diye.

Sayfa 172/999 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •