Sayfa 18/605 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 4840 madde; 137 - 144 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

1.  Alıntı Originally Posted by Ufuk35 Yazıyı Oku
    bistin yükselişi
    çipli beton uygulamsı
    beton yolların ihale şartnamelerine konması...
    tümüne olumsuz tepki vererek spek bir kez daha kendini açık etti.bir süredir saçma kademeleri görüyorduk ama özellikle bugün alan satanın görüldüğü bir ortamda spek deyim yerindeyse kıvrandı.
    çarşamba günü başbakan yıldırım izmire gelecek.özetle;
    ilk olarak saat 11:00'da Menemen'de; Ağır sanayinin olduğu limanlar bölgesinde trafiği rahatlatacak ve Kuzey İzmire konforlu ulaşımı sağlayacak Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu temel atma törenini gerçekleştirecek. 3 yılda tamamlanması hedeflenen 76 kilometrelik proje günde 60 bin aracın geçtiği bölgede yapılacak. Yolun tamamlanmasıyla bölgede Tüpraş'ın, Petkim'in, Nemrut'taki limanların yol açtığı ağır araç trafiği sorunu bitecek. Menemen, Aliağa ve Çandarlı'da yaşayanların ulaşımı kolaylaşacak. Yolun devreye girmesiyle hem bölge ekonomisi hem de ağır sanayinin büyümesi sağlanmış olacak." Başbakan Yıldırım'ın İzmir'deki yoğun İzmir programında; ikinci durak; hizmete alınacak 101 devlet su işleri tesisinin toplu açılışı olacak. Alsancak Spor Salonu'nda saat 14:00'da yapılacak törenle 1 Milyar 800TL'ye mal olacak önemli yatırımlar hizmete girecek.İzmir'in bu yatırımlarla 3 içme suyu tesisi, 26 baraj, 40 sulama tesisi 6 gölet, gibi tesise kavuşacağı gibi; yılda 40 Milyon metreküp içme suyu temin edilecek, 613 bin dekar tarım arazisi de sulamaya açılmış olacak.
    Başbakan Yıldırım'ın aynı gün saat 16:00'da da Karabağlar ilçesinde İzmir'in kanayan yaralarından en önemlisine, kentsel dönüşüme örnek olacak bir projenin temelini* atacak.bu kentsel dönüşüm projesinin de Karabağlarda yaklaşık 540 hektarlık alanda uygulanacak . İlk etapta 3 bin konutun inşa edilmesinin planlandığı projede yaklaşık 30 bin konut ve işyeri yapılacak.

gerçi şirket ne yapar eder yine karları içeder muhtemelen ..biri dur diyene kadar.

yatırım tavsiyesi değildir
    yazımın hemen ardından gelenler;
    Narlıdere çiğli tüp geçit projesi.
    muğladaki beton santrali projesi...
    tahtada tık yok.ben de yedim...

tahtada spek haricinde kimse yok.birkaç ky. sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor o kadar.zaten bistte ky azaldı,şirket sayısı arttı.ky ful malda çoğu da zararda.yeni alım yapacak ky. ancak mal değişimi ile bu işi beceriyor.
    alınan satılan lotlar speğin.tahtalar görünmeye başlayınca bu çok daha fazla belirginleşti.
    döviz ve bist bazlı bakınca 2009 fiyatlarında olduğumuzu görürsünüz.bizim gibi eskiler için bu fiyatların tartışılması bile anlamsız.
    speğin işi eskiye göre daha da zorlaştı.artık kademeler boş basayım korkutayım devri bitti.iceberg emri giriyorsun.sıkıysa bassın eskisi gibi.dün gördü provasını.bugün daha ihtiyatlı .birkaç kademede hacim yapmaya çalışıyor.ama biri gelir çeker malı , ondan sonra kıvranır böyle alıcam diye.sanmaki millet tek aracı kurumdan oynuyor.

yatırım tavsiyesi değildir

tam yazımı gönderdim.36.52 ye bin lot alış
    36.54 e bin lot satış yazdı. bin lotu satacak veya alacak tek kademeye bakar mı.yaptığın hacim
    .alan meksa satan turkish yat
    Son düzenleme : Ufuk35; 07-04-2017 saat: 12:45.

2. Çimbeton Hazır Beton San. Tic. Aş. Ünvanlı Şirket, yasa gereği 31/12/2003 tarihli blançosunu ve 31/12/2004 Tarihli Blançosunu
    Parasal Olmayan Hesapları, (Stokları, Mali veya Maddi Olmayan Duran vArlıkları ve Özsermaye Kalemlerini) ilgili yıllardaki katsayısı
    ile çarparak Bulunan değerleri ilave etmek suretiyle yeni değerleri bularak enflasyon muhasebesi yapıştır. Örnek verecek olursam
    Almış olduğu bir arsa veya arazi mesela 1.07.1995 de alındı. alındığı tarihteki değeri. 31/12/2003 tarih,ndeki katsayı ile çarparak yeni değer bulunuyor. Arsa ve ya Arazı fiyatı yükselirken , Pasiftede Sermaye Düzeltme farkı aynı miktarda ilave oluyor.
    Stoklar, Maddi veya Maddi olmayan Duran Varlıklar ve de Öz sermaye hesaplarındaki değerlerin o gunki katsayı ile çarpılıyor.
    ve yeni değerleri ortaya çıkıyor. Bu şirkette 2003 ve 2004 yıllarına ait zorunlu olarak düzeltme yapmış. sonuşta ise
    ağırlıklı 2003 yılı olmak üzere 2004 dahil Varlıklarını 36.431.849 tl arttırarak, 31/12/2016 tarihinde blançosundada görüleceği
    Öz Sermaye Kalemleri içinde bulunan Sermaye Düzeltme Farkları olarak 36.431.849 tl olarak hala gözükmektedir.
    Yaptığım hesaba göre o tarihten 31/12/2016 tarihine kadar örneğim Amarikan doları 1,458 tl iken 31/12/2016 da 3,5192 tl ye.
    % 150 artmış, Euro ise 1,650 tlden. 31/12/2016 tarihinde 3,7099 tel çıkmış % 125 yükselmiş. Gelelim Tüfeye (Tüketici Fiyatları)
    % 232 artmış. Yani 2003 den itibaren Üstüste toplarsak bu sonuca ulaşıırız. Mevduat Faizi hesaplamasım fakat sanıırm
    Mevduat Faizide yaklaşık % 200 gibi bir rakamın arttığı olacaktır.
    2008 Blançosunu buldum bu şirketin. Özkaynağı 31.823.711 tl. Enfklason Düzeltme Farkı 36.341.849 tl. Kayıtlı Sermayesi 1,770.000 tl. 2016 Blançosunda ise Özkaynağı 37.963.572 tl. Enflasyon Düzeltme farkı 36.431.849 tl. Katıylı Sermaye 1,770.000 tl. Demek oluyorki . 2004-2016 tarihler arası % 200 enflasyon olduğuna göre hiç kar elde etmemiş olsa bile veya Hiç Temeddü dağıtmamış olsun Özvarlığı artı 2 kat daha fazla olması gerekirdi. yani 114.000.000 tl. olması gerekirdi.
    Sonuş Özvarlık devamlı şekilde erimiş, veya eritmişler. Tabi % 50 Halka açık olması özvarlığın dahada erimesine neden
    olduğunu düşünüyoryum.
    Birde Ana ortağı Çimentaşı ela alalım. 2003/2004 Enflasyondan dolayı 20.069.000 tl. düzeltme farkı çıkmış.
    2008 Blancosunda da (Daha Öncesini bulamadım.) görüleceği gibi Öz varlıkları 558.457.000 tl. Sermaye Düzeltme Farkları
    20.069.000 tl. Ödenmiş sermaye 75.750.000 tl. iken 31/12/2016 tarihinde balançoda Özvarlıkları 996.639.000 tl. Sermaye
    Düzeltme Farkları 20.069.000 tl. Kayıtlı Sermaye 87.112.000 tl. olmuş.Ana ortağın özvarlığı 2008 itibariyle % 100 yakın artmış.
    sermaye düzeltme farkları 2003/2004 de Çimbetonda 36.341.849 iken Ana Ortağı Çimentaşta 20.069.000 tl. olmasına karşılık
    Çimbetonda Özkaynak yerinde saymış, Ana ortağında ise Sermaye Düzeltme farkı %50 az iken Özkaynağı % 100 artmıştır.

Yaptığım bu hesaplama sonucunda Çimbeton'nun devamlı şekilde içi boşaltılarak bugünkü duruma getiirlmiş olduğunu düşünüyorum. Bu şirkete ortak olduğuna pişman oldum. Keşke tam manasıyla geriye dönük blançolarını ve dipnotlarını
    inceleseydim. Kesinlikle bu şirkete ortak olmazdım.

Kesinlikle Yatıırm Tavsiyesi olmayıp, yaptığım incelemeyi burda paylaşmak istedim.
    Al sat olarak asla düşünmeyin.

3. Aynen öyle sayın nidyamans,

Şirketi soymuşlar içini boşaltmışlar.

Her bilanço dönemindede genel yönetim giderleri adı altında bu işe devam ediyorlar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    "Akılsıza sır verme, öttürmesi için düdük verdin sanır."

4. Burada böyle şeyler yazmayın 2 ay önce yazan bir arkadaş vardı bilanço inceleyin bu şirket sıkıntılı dedi diye adamı dövüyorlardı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Y.T.D değildir.

5. benim anlamadığım 5 yıl fonda tuttuğu ve son gönderdiği bilançoda da fonda duran 2011 yılında satmış olduğu arsanın parası hakkında neden en ufak bir açıklama yapma gereği duymuyorlar.tamam arkadas arsa senin para senin şirket senin de napacan parayı cebe mi atacan italyaya mı gönderecen alemlerde mi ezecen de hele bilelim bizde.aynı durum alcar da da vardı aynı yıl arsa satmıştı kağıdı %40 çıkardılar şirket kar payı olarak dağıtacam dedi arsa parasını bi %20 daha yaptı sen ne yaptın düşmekten sıkmaktan başka...

6. Genel kurul ile ilgili beklenti hareketi başlamıştır

LG-H860 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by zeek24 Yazıyı Oku
    Genel kurul ile ilgili beklenti hareketi başlamıştır

Ne zaman başladı?

Biz niye görmedik?

8.  Alıntı Originally Posted by zeek24 Yazıyı Oku
    Genel kurul ile ilgili beklenti hareketi başlamıştır

Tahta bugünkü endekste uçtu bizim mi haberimiz yok?

Sayfa 18/605 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •