Sayfa 187/207 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon
Arama sonucu : 1654 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Dgnmo bilançoyu beğenmedim ama yataşın bilançosu daha kötü.

Yataş bilancoyu beğenmiş 150-200 binlik hesaplar. TV ye çıkanlar bile var. Demek ki cahillik çok derin.

Ama piyasa anlamaz detayı atlayanlar olabilir o nedenle once yukari sonra aşağı olabilir diye yazmıştım dün gece. Bugün aynısı oldu yataşta.

Bunları görünce insan Ard ye daha çok sarılıyor.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

2.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Dgnmo bilançoyu beğenmedim ama yataşın bilançosu daha kötü.

Yataş bilancoyu beğenmiş 150-200 binlik hesaplar. TV ye çıkanlar bile var. Demek ki cahillik çok derin.

Ama piyasa anlamaz detayı atlayanlar olabilir o nedenle once yukari sonra aşağı olabilir diye yazmıştım dün gece. Bugün aynısı oldu yataşta.

Bunları görünce insan Ard ye daha çok sarılıyor.
    Bir iki kısım haricinde DGNMO bilançosunu beğendim. Siz neden beğenmediniz?

Sürekli artan mağaza sayısi, Afrika yatırımi ve ihracat potansiyeline yatırım yaptım. İhracat potansiyeli var. Şirket beklentilerini paylaşıyor ve piyasa değerinden memnun olmadıklarını ifade ediyorlar..

3. Borsada 500 ün üzerinde şirket var..ARDYZ nin farkındalık yaratması için tanırlılık için biraz sosyal medya ve kap haberlerine ihtiyaç var her haftada yenisi geliyor.. Doğanlar ın çok borcu var em ona yaramış gibi..

4.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Borsada 500 ün üzerinde şirket var..ARDYZ nin farkındalık yaratması için tanırlılık için biraz sosyal medya ve kap haberlerine ihtiyaç var her haftada yenisi geliyor.. Doğanlar ın çok borcu var em ona yaramış gibi..
    ve bu borçların faizi %32 civarı. 2024'ü geçtim zaten, 2025 yılı için bile bu oranlardan borçlanmak oldukça zor. bu yılki bilançoda yurtdışı satışları düşük. 2024 yılı için en az 2-3 katı yurtdışı satış büyümesi bekliyorum. bakalım ne olacak, iki hissede de +2 yıl bekleyecem

5. Geçen gün bahsetmiştim. Trafik cezalarinda enflasyon oranli tutarin yanında edetsel olarakta büyük bir artış var. Ben Ardyz nin buradan hatrı sayılır bir gelir elde edebilecegini düşünüyorum.

Yılın ilk 3 ayında kesilen trafik cezası adedi, geçen yılın aynı dönemine göre %78 oranında arttı.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Bir iki kısım haricinde DGNMO bilançosunu beğendim. Siz neden beğenmediniz?

Sürekli artan mağaza sayısi, Afrika yatırımi ve ihracat potansiyeline yatırım yaptım. İhracat potansiyeli var. Şirket beklentilerini paylaşıyor ve piyasa değerinden memnun olmadıklarını ifade ediyorlar..
    Enflasyon muhasebesi parasaldan +311 milyon artı yazmasa son ceyrekte net kar neredeyse hiç olmayacaktı.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Geçen gün bahsetmiştim. Trafik cezalarinda enflasyon oranli tutarin yanında edetsel olarakta büyük bir artış var. Ben Ardyz nin buradan hatrı sayılır bir gelir elde edebilecegini düşünüyorum.

Yılın ilk 3 ayında kesilen trafik cezası adedi, geçen yılın aynı dönemine göre %78 oranında arttı.

Gelen kap haberlerinden derledigim kadarıyla şirket yurt dışında 10, yurt içinde ise yaklaşık 30 noktada olmak üzere toplam 40 noktada bu işi yapiyor.

En düşük trafik cezasi 1500 tl civarinda. Ben bir sure Elazığ da bulunmuştum orada küçük bir belde belediyesi 2 km lik bir yol icin hiz limiti uygulamasi yaptirmisti. Trafik polislerinden bir gün o 2 km yoldan belediyenin günlük elde ettigi ceza miktarini duyunca cok şaşırmıştım. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kurulumu yapan sirketin %50-50 pay aldigini duymuştum.

Bir noktadan günlük 25 cezanin kesildigini kabul ederek bir hesap yapmak istiyorum. (Yurt disinin daha karli oldugunu biliyoruz ama ben ayni sekil hesaba katacagim)

Gunluk 25×40= 1000 ceza

1000x1500 = 1.500.000 tl günlük ceza tutari

1.500.000 x 365 = 547.500.000 tl 1 yillik ceza tutari

Sirket payini %50 değil %40 kabul edelim.

547.500.000 x 0.40 = 219.000.000 tl 1 yillik Ardyz nin payina düşen miktar. Ve bu miktarin isletme maliyeti vs. son derece düşük neredeyse %80-90 kardır diye düşünüyorum. Kabaca net kara 150-200 mln tl arasında bir katki beklerim.

Şimdi burada sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim. Siz ne dersiniz hesaplamada abartı diyebilecegimiz rakamlar var mi?

Burada bu konu ilk gundeme geldiginde birisi kucumsemisti bu işi, bir diğer arkadasta hiçte kucuksenmeyecek bir iş olduğunu söylemişti. O iki arkadasinda kim olduklarini hatırlamıyorum ama kucumsenmeyecek bir iş oldugunu soyleyen o arkadaşın yorumunuda ayrica merak ediyorum. Fikrini paylasirsa sevinirim.

Bu konuyu genel kurulda sormayi düşünüyorum ama cevap alabilecegimi sanmıyorum.

8. https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...art-2024-53717
    TÜİK Ciro endeksi Mart 2024
    Bilgi iletişim sektörü yıllık değişim %111 Aylık değişim %7,9

Sayfa 187/207 İlkİlk ... 87137177185186187188189197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz