Sayfa 190/1000 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz köle ticareti konusu için yazılanlar:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/is...azari-39003143

http://www.milliyet.com.tr/-magazin-1579908/

http://www.milliyet.com.tr/-magazin-1579908/

Yasak falan değil.

Bal gibi yasal ve icazetli. Zaten saray da işin içinde...

Neyse...

Konumuz zaten bu değildi...

Siz açtınız.

Oysa ben ırkçı yaklaşımlarla insani bir konuya (korkmak, korkaklık) yaklaşmanın hele de genelleme yapmanın yanlış olduğunu ifade etmek istedim.

Yazınızda Kürtlere ya da Arağlara yaklaşımınız da hayli ilginç...

Üslup olarak neredeyse bir hayvan sempatisi seviyesinde ifade etmişsiniz.

Ha bu arada, Kürt korkaktır, Türk anadan doğma cesurdur düşüncesinde olanlar, İstiklal Savaşında (en yakın tarihli milli savaşımız) asker kaçakları için Refik Halit Karay'ın kitaplarını okuyabilirler...

Jandarmanın başa çıkamayacağı sayıda iasker, cepheden kaçıp dağlarda yaşarlar.

Bu konuyu en son Birinci Dünya Savaşında Bir Yedeksubayın Anıları ( Faik Tonguç) okumuştum.

Korkaklık bir ırka dair değil insana dairdir...Kınamam.

Ama askerde korkaklık ve sonucunda kaçmak ise suçtur. O başka.

Not: Bazı Osmanlı Padişahlarının "Türkler" için söyledikleri iddia olunan şeyler utanç vericidir.
    Bu entrynin her kelimesine katılıyorum.Tek kelime kürtçe bilmem ,aşırı derecede asimile olmuş bir kürdüm.Bu devletin tüm nimetlerinden yararlandım,ayrımcılığa falan uğramadım,mesleğimde ilerlemem de de hiç bir sıkıntı yaşamadım.Kendimi Türk olarak tanımlıyorum ve algılıyorum.Çerkezlerin ,arapların,lazların,ermenilerin,yahudilerin ve bu topraklarda yaşayan şu anda aklıma gelmeyen tüm değişik etnik kökenli insanların kendilerini tanımladıkları kadar da vatanseverim.Ayrılıkçı saçmalıkların tamamıyle amerika kökenli bop projesinin bir ürünü olduğunu ve yahudi egemenliğindeki BOP projesinin bu memleketteki kürtlere de türklere de tarifsiz zararlar vereceğine inanıyorum.Bu projenin başarılı olabilmesi için de sizin eleştirmiş olduğunuz arkadaşın ki gibi saçma sapan düşüncelere ihtiyacı var.Arkadaş kürtlere ve araplara ortalama hayvan sevgisinden farklı şekilde yaklaşıyor,çünkü uzak dururum diyor ,yani zararlı veya tehlikeli hayvan muamelesi gösteriyor bir nevi,canı sağolsun ne diyeyim)))) Neyse bu memlekette yaklaşık 18 20 milyon kürt kökenli insan yaşıyor bunun yaklaşık 3 4 milyonu güneydoğuda .Kürtlerin çoğu batıda ,o yüzden konuşurken ,yaşarken ve düşünürken dahi ayrımcı düşüncelere kırıcı sözlere dikkat etmek lazım.Misal ben falanca şahsı çok severim alevidir ama çok iyi insandır veya kürtdür ama çok iyi insandır demek kafadan o insanı ve o zümreyi aşağılamaktır farkında olmadan bu ve benzeri yanlışlar o kadar sık yapılıyor ki))))) En azından bu forum gibi seviyesi yüksek ortamlarda bu yanlışlıkların olmamasını isterdim ,ama gördüğünüz gibi oluyor.Arkadaşlar amerikanın planı kürdistanı kurmak buna engel olacak şey de unutmayın türk kürt kardeşliğidir.Bakın ortada abi olmamalı iki kardeş olmalı.Yoksa türkler abidir lazlar ,çerkezler,kürtler ,ermeniler,yahudiler kardeştir denirse ve bu türklüğü de ırk temeline dayandırılırsa o düşünce çok sorun çıkarır.Yoksa bizi de askere aldılar, kardeşim güneydoğu da askerlik yaptı,ölse biz de bu vatan için şehit vermiş olacaktık,kuruş vergi kaçırmıyorum,yıllarca devlete hizmet ettik,neyimiz eksik de bizden uzak durulmayı hakedelim)))))).Neyse uzatmayayım herkese saygılar sevgiler.
    Ha bu arada çarşı karışacak herkes dolarlarına altınlarına sahip olsun ,akp anlaşılan seçimde göçecek sonrası malum .

2. MAFYA şekil değiştirdi... Yasallaştı... yeni adları Hasar Danımanlık, Varlık Yönetimi vb isimler oldu...

Şayet muz cumhuriyetinde yaşamıyorsak, mafya olmamalı doğal olarak...

Kötü gün kavgası... Barolar ve hasar danışmanlık şirketleri arasında gerilim tırmanıyor

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/k...niyor-41136623

VARLIK ŞİRKETİ Mİ MAFYA MI?

https://www.paramedya.com.tr/devami/...ti-mi-mafya-mi

Bankalar alacağını yasal mafya ile tahsil ediyor

http://www.haberekspres.com.tr/ekono...or-h93940.html

Usd/try 5,3740 +0,0008 +0,01%
    gau/try 223,705 +0,162 +0,07%
    usd/zar 14,1630 -0,0586 -0,41%
    eur/try 6,1076 -0,0056 -0,09%
    eur/usd 1,1362 -0,0012 -0,11%
    gbp/try 7,1152 +0,0191 +0,27%
    gbp/usd 1,3230 +0,0028 +0,21%
    usd/jpy 111,95 +0,05 +0,05%
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Mutlaka seyredin ve seyrettirin...

Para Dedektifi Cem Seymen kuru tarım alanlarına girdi, konuklarıyla verimlilik ekonomisini ve köyden kente göçü konuştu

https://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/...e-gocu-konustu

TEB Yatırım ( http://www.tebyatirim.com.tr ) Stratejisti Işık
    Ökte Tarafından Hazırlanan Sabah Notu:
    "Borsa Istanbul (-%1.4) GOÜ ve MSCI Dünya'dan ikinci hafta üstüste negatif ayrışırken küresel hisse senetlerine para girişleri gelişmiş ülke endekslerinde devam etti. MSCI Dünya endeksi'nin 2019 getirisi %11.3'e yükselirken, ABD teknoloji (Nasdaq +%13.0) ve ABD bankacılık sektörü (+%17.2) para girişleri küresel hisseleri taşımaya devam etti.

Çin hisseleri haftasonu WSJ / Xinhua haber ajanslarında yer alan ve 27 Mart Trump-Xi zirvesinde bir ticaret anlaşması imzalanacağına yönelik haber akışıyla bu sabah 8.5 ayın zirvesine satın alınıyor. Ana Çin hisse endeksi Şanghay'ın (SHCOMP) 2019 dolar getirisi bu sabahki alımlarla %26.3'e yükselirken, alımların Asya kıtasına yayılmadığını ve Çin ile sınırlı olduğunu gözlemliyoruz.

Türk lirasının EM FX karşısında 2019 negatif ayrışması bu sabah %3.48 ile yeni zirve yaparken (2019 dolara karşı performanslar: TRY
    -%1.72 / JPM EM FX endeksi: +%1.76) USDTRY'ın 200-günlük ağırlıklı ortalama 5.4049'u Cuma akşamı Patriot füze sistemi haber akışıyla test ettiğini gördük.
    BIST kapanışından sonra çıkan haber akışında ise, Dışişleri Bakanı Sn. Çavuşoğlu Patriot sistemi konusunda 2 yıl önce gönderilen mektuba olumlu cevap geldiği ve yine müzakerelerin başladığı yer aldı (Kaynak:Hürriyet)

USDTRY bu haber sonrasında, Cuma akşamı 5.4052'den 5.3733'e satıldı.
    Normalde, brent petrolün Cuma kapanışından %1.8 satıldığı (THYAO pozitif) ve ABD-Çin ticaret görüşmelerinde pozitif haber akışıyla
    (piyasamızda EREGL pozitif fiyatlanmaktadır) Asya GOÜ ortalamasından daha güçlü bir BIST bekleriz. 7 ana Asya GOÜ piyasası ortalama %0.3 yukarıda ancak Kore (-%0.2), Tayvan (-%0.4) ve Endonezya (-%0.1) satılıyor. Türk lirası'ndaki satıcılı seyrin Şubat enflasyon verileri öncesi devamı (son işlem: 5.3825) ve EM FX'e karşı Cuma kapanışından yaşanan negatif ayrışma bizi BIST konusunda daha pozitif olma konusunda sıkıntıya sokuyor.

USDTRY'da izleyeceğimiz seviyeler:

o Direnç: 5.4049 (200-günlük ağırlıklı ortalama) / 5.4553
    o Destek : 5.3623 (100-günlük ağırlıklı ortalama) / 5.3386"
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

*tüik: Tüketici fiyatları şubat'ta aylık %0,16 (beklenti %0,51)

*tüik: Tüketici fiyatları şubat'ta yıllık %19,67 (beklenti %20,09)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*tüik: Yurt içi üretici fiyatları şubat'ta yıllık %29,59

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*tüik: Tüketici fiyatları 12 aylık ortalamalara göre %17,93

*tüik: Tüketici fiyatları ocak-şubat döneminde %1,23

*tüik: Tüfe-enerji şubat'ta aylık %0,75, yıllık %14,57

Sayfa 190/1000 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •