Sayfa 204/471 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 3768 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    "Karadeniz'deki doğalgaz rezervi, konuşulandan, resmi açıklamalardan çok çok fazla.
    Bu konuda tek cümle yazabiliyoruz.
    Gerisi özel ve gizli bilgi.
    Sanırız şubatta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından bütün dünya duyar."

son müjdeyi beklerken darbe yedik. müjde cacık oldu

bu müjde de patlıcan kebabi olmasın sakın?
    şöyle bir şey geldi aklıma

karadenizde bulunan gazın uluslararası piyasa değeri 1 trilyon dolar dendi

biz de hesap yaptik 700milyar m3 x 0.7dolardan 500milyar ediyor. 1 trilyon etmiyor dedik.
    (700dolar=1000sm3)

acaba biz tersten mi düşünüyoruz

yeni sahada, 58milyarm3 rezervli kuyu olan yerde de 600-700milyar gibi bir rezerv tahmini mi var da rakam eksik ilan edildi?

sakarya sahası da ilk bulundugunda 800milyar m3 denmisti. (şu anda 635)

toplamda 1.4trilyon m3'e ulaşma ihtimalimiz varsa bunun değeri 1trilyon dolar ediyor olabilir. ve CB bunu agzindan kacirmis olabilir.

Daha önceki 110milyar m3 rezerv güncellemesini agzindan kacirmisti, ve bu konuda basın uyarilmış olsa gerek kimse bunu haber yapmamıştı.
    benden başka yazan da görmedim.
    normalde 110milyara davul zurna çalmaları lazımdı, tam aksine üstünü örttüler.

Botaş şu anda santrallere 18 liradan gaz veriyor. Olması gereken fiyat 8tl

Zammı 1 ay önceden yansıtan akepe, iş indirim yapmaya gelince para tatlı geliyor

Karadeniz gazı tüm kanallardan canlı yayında gösteriliyor ama
    petrol ve gaz fiyatlarındaki düşüş ne yandaş medyada ne de muhalefette bir bitcoin kadar bile yer almıyor.

demek ki hepsi aynı kaptan yemek yiyor, aynı kaba....

3.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Botaş şu anda santrallere 18 liradan gaz veriyor. Olması gereken fiyat 8tl

Zammı 1 ay önceden yansıtan akepe, iş indirim yapmaya gelince para tatlı geliyor

Karadeniz gazı tüm kanallardan canlı yayında gösteriliyor ama
    petrol ve gaz fiyatlarındaki düşüş ne yandaş medyada ne de muhalefette bir bitcoin kadar bile yer almıyor.

demek ki hepsi aynı kaptan yemek yiyor, aynı kaba....

Olması gereken fiyat 8 lira olabilir de, bizim Ak enerji de 8/2 olacak bu gidişle !!

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Olması gereken fiyat 8 lira olabilir de, bizim Ak enerji de 8/2 olacak bu gidişle !!
    3 vakte dediğin olacak gibi.

ekonomimiz uçuyor, her sey harikulade. aşağıda gap var onu doldurup endeks 7500lere doğru kaldigimiz yerden devam edecegiz

yersen

5. https://twitter.com/bloomberght/stat...jFQ46uruZyxBRA

Yok o kadar da değil dediğimiz yerlere geldik mi

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    https://twitter.com/bloomberght/stat...jFQ46uruZyxBRA

Yok o kadar da değil dediğimiz yerlere geldik mi
    Ne demek istedigini anlamadım

borsa fiyati için konuşuyorsan iyi aile çocuğu Dinçkökler ve cezdeki tipler .... olup gitmeden bu hissenin hiçbir yere gitmeyecegini defalarca yazdım.

hatta

12 aylikta gerekirse 2 milyar eksi ozsermaye yazar yine elindekini alır da dedim.

şimdi.bir de 17ocak halkbank spekülasyonu başladı. dava sonucunu mu sızdırdılar ? yoksa fırsat bu fırsat milleti silkeleyelim mi dediler

yolladığın baglantida altlarda şu da var:

Tuncay Turşucu
    @TuncayTursucu
    Tekrar ediyorum. Bugün psikolojiniz bozulduysa, sinirlenip sağa sola saldırıyorsanız, borsayı piyasayı hırsızlıkla suçluyorsanız, sabahı zor ederseniz, hisse senedi piyasası size uygun olmayabilir. Başka bir yatırım aracı düşünmenizi yada bakışınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Sorun şu ki, gelecek bir iki yılda %200 yükselmesini beklediğiniz bir Şirket hissesi, mevcut zamanda kısa vadede %20 düştü diye neden satarsınız. Hisse düştü diye Şirket yönetimi üretimi ve gelecek planlarını durdurmayacak.

Enerji tuketim projeksiyonu için bakanlık hesap kitap yaptiysa, hakikat bu şekildeyse endiseye mahal yok
    biz 9 senti de gordük dökülmedik.

Bay wasaban

elektrik tüketimini 3 senede 335ten 370e çıkaracak olan beklenti ne olabilir sence?

bizim bilmediğimiz , enkanın bildiği
    12milyon dolarla enkanın menfaatlerini sarsacak , dogalgaz yatirimina oncelik verecek gelişme bunla ilgili olsa gerek

avrupa, türk akım'daki 2.hattı iptal edecek de gazı biz mi alacağız?

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bay wasaban

elektrik tüketimini 3 senede 335ten 370e çıkaracak olan beklenti ne olabilir sence?

bizim bilmediğimiz , enkanın bildiği
    12milyon dolarla enkanın menfaatlerini sarsacak , dogalgaz yatirimina oncelik verecek gelişme bunla ilgili olsa gerek

avrupa, türk akım'daki 2.hattı iptal edecek de gazı biz mi alacağız?
    aşagiya da 2017deki projeksiyonu koyalim da

https://twitter.com/bloomberght/stat...jFQ46uruZyxBRA

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/tur...vatsaat/758311

tam beklendigi uzere rnerji bakanligi eline hesap makinesini almiş, şişirmiş de şişirmiş...

2017de 2022ye gelindiğinde talep, en kötü senaryonun bile %10 altinda kalmış.

Sayfa 204/471 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •