Sayfa 205/948 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1. Ben de benzer fikirdeyim Sayın Kelevra... Önce teveccühünüz için çok teşekkür ederim, bahtiyar oldum... Umarım güven ve övgünüze layık olabilirim ama pek de sanmıyorum, açıkcası... Değerli paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler...
    Son yükselişe tepki vermediğini düşünüyorum, kendi adıma... Ama bu kağıt hep tepki vermekte gecikmiştir (bu yüzden de ekmek yedirir ve trade olanağı verir)... Ancak kabuk değiştiriyor ve sert 1-2 günlük hareket yerine sanki emin adımlarla yürümeyi tercih ediyor (1-93-2.49 bilanço hareketi gibi) Ben olağanüstü bir gelişme olmazsa ve piyasalar da izin verirse 1.7xlerin altını göreceğimizi düşünmüyorum, hatta 1.9xların altı bile çok kısa süreli olacaktır kanımca... Elimizde çok hem de çok sağlam bir hikaye var... 12 aylık bilançoyla ve kağıdın şubat-haziran dönemsel hareketiyle iyi yerlerde olacağımıza inancım da tam bu arada... Ve bu yüzden de pozisyon almaya devam ediyorum, edeceğim de ocak sonuna kadar... Bugünlerde ise gider gelir ve trade yaparız bol bol diye düşünüyorum:-)... Ama 2.12'nin altı Karadelik olur gibi bir endişem de yok açıkcası... Zararına satıp alttan almaya çalışmaktan çekinmeyeceğimden belki de, öyle bir endişe taşımıyorum. Ama hikayeye yönelik (gelecek şubat-haziran hedefli) alım yapmanın daha efektif olacağı, karı maksimize edebileceği kanısındayım. Eğer:
    -12 aylık ve 3 aylık bilanço iyi gelirse (12 aylık iyi gelecektir, ancak yetmez... 10 milyon kardan sonra, mayısta 3 aylık bozuk gelmiş ve soluğu 0.8xlerde almış, kuyunun dibinde gezinmiştik sonra uzun uzun)
    -Temmettü (hele bir de sermaye artırımı) açıklarsa, ya da Gerel'de yaşadığımız gibi farklı bir hikaye gündeme gelirse (neden olmasın?) işte o zaman güven tesisi söz konusu olacaktır ve yaklaşık 1 avro yolculuğu başlayacaktır adım adım, hiç şüpheniz olmasın...
    Selamlar, saygılar, bol kazançlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by kemosabe Yazıyı Oku
    ben de benzer fikirdeyim sayın kelevra... önce teveccühünüz için çok teşekkür ederim, bahtiyar oldum... Umarım güven ve övgünüze layık olabilirim ama pek de sanmıyorum, açıkcası... Değerli paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler...
    Son yükselişe tepki vermediğini düşünüyorum, kendi adıma... Ama bu kağıt hep tepki vermekte gecikmiştir (bu yüzden de ekmek yedirir ve trade olanağı verir)... Ancak kabuk değiştiriyor ve sert 1-2 günlük hareket yerine sanki emin adımlarla yürümeyi tercih ediyor (1-93-2.49 bilanço hareketi gibi) ben olağanüstü bir gelişme olmazsa ve piyasalar da izin verirse 1.7xlerin altını göreceğimizi düşünmüyorum, hatta 1.9xların altı bile çok kısa süreli olacaktır kanımca... Elimizde çok hem de çok sağlam bir hikaye var... 12 aylık bilançoyla ve kağıdın şubat-haziran dönemsel hareketiyle iyi yerlerde olacağımıza inancım da tam bu arada... Ve bu yüzden de pozisyon almaya devam ediyorum, edeceğim de ocak sonuna kadar... Bugünlerde ise gider gelir ve trade yaparız bol bol diye düşünüyorum:-)... Ama 2.12'nin altı karadelik olur gibi bir endişem de yok açıkcası... Zararına satıp alttan almaya çalışmaktan çekinmeyeceğimden belki de, öyle bir endişe taşımıyorum. Ama hikayeye yönelik (gelecek şubat-haziran hedefli) alım yapmanın daha efektif olacağı, karı maksimize edebileceği kanısındayım. Eğer:
    -12 aylık ve 3 aylık bilanço iyi gelirse (12 aylık iyi gelecektir, ancak yetmez... 10 milyon kardan sonra, mayısta 3 aylık bozuk gelmiş ve soluğu 0.8xlerde almış, kuyunun dibinde gezinmiştik sonra uzun uzun)
    -temmettü (hele bir de sermaye artırımı) açıklarsa, ya da gerel'de yaşadığımız gibi farklı bir hikaye gündeme gelirse (neden olmasın?) işte o zaman güven tesisi söz konusu olacaktır ve yaklaşık 1 avro yolculuğu başlayacaktır adım adım, hiç şüpheniz olmasın...
    Selamlar, saygılar, bol kazançlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir...
    12 aylık bilançoda kar ne gelecek? Beklentiniz nedir?
    0,80 lere düşmeden önceki 12 aylık kar rakamı son çeyreğe ait münferit bir kar rakamı idi.zira brüt kar marjı % 10 lardan % 20 lere dayanmıştı. Ancak bu yıl durum farklı. 2017/1 % 11 - 2017/2 %12 - 2017/3 % 12,50 brüt kar marjları var. 2017/4 te sıkıntı olmazsa 2018/1 de sıkıntı olmaz. Birleşme sonrası genel yönetim harcamalarında % 20 tasarruf sağladı.bu çok olumlu.
    Yatırım tavsiyesi değildir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 12, 13, ya da 14... Bence kar degerinden ( tabii ki rasyolar icin onemli) cok daha onemli olan surdurebilirlik ve guven sorunu... O tarihte 5 milyonluk marka degeri ile yeni bir sayfa acacagi algisini yaratmisti, kotu siciline karsin... Kar 10 geldi degildi o zaman kagida ilgi, bundan sonra +5 ile hep daha iyi gelecegi beklwntisiydi... Acaba ile 1.4xlara takilan kagit kiytiriktan bir 3 aylik bilanco ile tabana oturmustu... Sonrasi malum, ver elini 0.8xler...Yani anllatiginiz kadar basit degildi durum Sayin Kurtdere... Simdi yeni bir sayfa acilacak gibi duruyor, yeni bastan, saglam bir hikaye de var elimizde cok sukur... Dolayisiyla karin 12ya da 13 olmasindan cok belirleyici olan kagidin yeni tavri ve tarzi ( brut kar marjlari# yukselen karlilik, kapatilan borclar, temettu beklentileri vs..) gelecegin bu hikayeleri satin alinacak umuyorum ki... Endisem ise 9 ay kdv tesviginden yararlanan tum hisselerin performansi muthisti bu yil sonra buyume de iyi geldi borsa sirketlerine...Ya gelecek yil?.. Gelecek yilin ya da sonrasinin hikayesi satin alinabilir pekala, en azindan ben kendi adima oyle yapiyorum...Neden bir vesbe olmasin ki(performans acisindan)...Yaniti ise zaman verecek, gkrecegiz bilqncolari, temiz bir sayfa actigini iste o zaman guven tesis edilecek ve iyi seyler olacqk...Ancak soz konusu silvirsa her zaman temkinli olmak gerekir...Bakin daha bir iki hafta once uc! uc! nidalari atiyordunuz ama reel yasam baska bir yere getirdi bizleri...Elbette ederini bulqcqk bir gun inaniyorum yedigim onca tokada ragmen...Ama 12 13 kar acikladi# ben sen soyluyorum diye degil, yeniden guven tesis edip yatirimciyla baristiginda... Selamlar# bol kazanclar...Yatirim tavsiyesi degildur...

Sayfa 205/948 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •