Sayfa 211/774 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon
Arama sonucu : 6189 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: Referandumda Neden EVET

1. Afrika’nın derinliklerinde çalışan bir antropolog bir kabilenin çocuklarına bir oyun oynamayı önermiş. Bir yarış. Ağacın altına koyduğu meyvelere ilk ulaşanın ödülü o meyveleri yemek olacak. Onlara, “Haydi, şimdi*koşmaya başlayın! Birinci olan ödülüalacak!” demiş.*
    O an bütün çocuklar*el ele*tutuşup ağaca doğru koşmaya başlamışlar. Ağacın altına*birlikte*varmışlar ve*hepbirlikte*meyveleri yemeye başlamışlar.*
    Beyaz adam şaşırmış; neden böyle yaptıklarını sormuş.*
    - Biz*ubuntu*yaptık, demiş çocuklar.*Yarışsaydık, yarışı kazanan tek kişi olacaktı.*Ötekiler mutsuzken yarışı kazanan*bir kişi ödül meyveyi yiyebilir mi?*Oysa*ubuntu*yaptık, hepimiz yedik.*
    Sonra da hâlâ şaşkın antropoloğa*ubuntu’nun anlamını açıklamışlar...*
    Ben, biz olduğumuz zaman‘ben’im...
    (Alıntı)

Yazdıklarımdan ve yorum yaptıklarımdan trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.YAZILARIM VE YORUMLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

2. Burada yazdıklarımla bir şey ispatlamadım...

Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Başlangıç güzelde sonunda yazdıklarının boş olduğunu ispatlamışsın.
    Burada siz EVET deyip istediğiniz yorumu yapacak yerde..olayı kişiselleştirip, kategorize ediyorsunuz..buda bir yöntem..Ancak Refarandumlarda genel eğilim...Fikri ve dayanağı Halktan, Milletten kaynaklananlar kazanmıştır...Hilebazlar kazansada uzun vadede kaybetmiştir..Bknız:NAZİLER...

Dolayısıyla, EVETçilerin görüşlerine yer verdim..HAYIRcıların görüşleri olsaydı onlara da yer verecektim...

Bana göre;Nasıl Hayırcıların sizinde gördüğünüz son tespitlerindeki Sloganlar bir işe yaramıyorsa, EVET çilerin sloganları ve Reklamları içi boş olduğu sürece bir işe yaramaz...

Bana göre;Eğer siyasetçiler Ekonomik gidişatı düzeltip REFARANDUM a gitmeyi akıl edemediyse...Sonuçlarına da katlanırlar...

3.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    serap görüyorsun Atatürk ve türkiye düşmanlığı yapan evetçi ben burada görmedim o dğerler hayırcıların tekelinde değil
    Bu evetçiler Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyebilen, ben Atatürk'ün yolundan ayrılmayacağım diyebiliyorlar mı?
    Özellikle baştakiler...
    Diyebiliyorlarsa ben de evet derim.
    Atatürk ve Cumhuriyeti öven birini gösterebilirmisiniz.
    Ama ben size Atatürk düşmanlığı ile ilgili bir sürü video yazı gönderebilirim.
    Fetö başta.
    Ve onun elini öpenler.
    5-10 yıl sonra bu kalkışmanın şifreleri çözülür.
    Hiçbir ülke bu darbedir demiyor.
    Delil yetersiz diyor.
    Bunlar ne demek bir düşündeniz sizinde tarafınız değişir...

Yazdıklarımdan ve yorum yaptıklarımdan trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.YAZILARIM VE YORUMLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,316
     Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Mesele memleket meselesi işte o yüzden PKKlıların yanında olmak yerine doğru yerde yer alıyorlar referandumda.
    Siz hala pkk nın hayırmı atacağına inanıyorsunuz
    16 nisan akşamı görüşürüz bakalım doğudan evetmi hayırmı çıkacak
    en az %60 üzeri evet çıkar doğuda çünkü onların yıllardır arayıpta bulamadıkları bir fırsattır bu yeni anayasa
    milleti kandırmayı bırakın aklınızı başınıza alın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Siz hala pkk nın hayırmı atacağına inanıyorsunuz
    16 nisan akşamı görüşürüz bakalım doğudan evetmi hayırmı çıkacak
    en az %60 üzeri evet çıkar doğuda çünkü onların yıllardır arayıpta bulamadıkları bir fırsattır bu yeni anayasa
    milleti kandırmayı bırakın aklınızı başınıza alın
    Abi zaten 123/3. madde değişecek bu başkana tüzel kişilik yani il, ilçe, eyalet kurma yetkisi verecek..Ben pkk lı olsam seve seve evet derdim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
    Bu akp milleti ve ülkeyi bölmeye çalışıyor. Tek dil, tek devlet yalan onlar için...İSPATMI...D.bakır olmuş, Amed, Tunceli olmuş Dersim inanmıyorsan amedspor yaz dersimspor yaz gör..Şimdi cografya dersinde ögretmen ögrencilere 21 plakalı ilimiz hangisidir diye sorsa sınıfın yarısı amed, yarısı d.bakır cevabını verirse ne olacak. Akp ülkeyi bölmeye çoktan başlamış bile, birileri hala gaflet uykusundalar..

Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Bu akp milleti ve ülkeyi bölmeye çalışıyor. Tek dil, tek devlet yalan onlar için...İSPATMI...D.bakır olmuş, Amed, Tunceli olmuş Dersim inanmıyorsan amedspor yaz dersimspor yaz gör..Şimdi cografya dersinde ögretmen ögrencilere 21 plakalı ilimiz hangisidir diye sorsa sınıfın yarısı amed, yarısı d.bakır cevabını verirse ne olacak. Akp ülkeyi bölmeye çoktan başlamış bile, birileri hala gaflet uykusundalar..
    vatan bölündü ıspatı amed dersim isimleri öyle mi
    siz vatanın bölünmesini çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    vatan bölündü ıspatı amed dersim isimleri öyle mi
    siz vatanın bölünmesini çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz
    Madem öyle rte niye hergün meydanlarda bunları bas bas bagırıp kendini yırtıyor...yoksa rte cahilmi demek istedin Rumenigge... bekaa sorunu var diyenler boşa yırtıyor demekki kendilerini, çocuk oyuncagımı bu koca devlet ha diyince yıkılmaz dimi...

Sayfa 211/774 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •